Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fürdetés, de hogyan?

Kutya fürdetés, de hogyan?

Figyelt kérdés
van egy spitz kutyum..a kérdésem az , hogy vegyek neki kifejezetten kutyasampont, vagy a mi sima tusfürdőnktől lehet baja? talán a bőre kiszárad vagy valami?:S:D
2011. máj. 23. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Én a mi hajsamponunkkal fürdetem a kutyát.(hisz állatokon tesztelik őket...tehát amit leteszteltek attol nem lehet baja)
2011. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nekem egy sheltiem van ami hosszabb szőrű lesz mint a tied.Attól függ kölyök vagy felnőtt már ugyanis különböző kutya samponok léteznek már mindkét tipusra.

Nekem Bobiból van junior meg 2in1(ez felnőtt)most 7 hónapos.Ha nagyon nem tetszik a szaga a neki való samponnak akkor néha jön a Palmolive :),de nem jó nekik a mienk, mert kiszárítja sőt korpásítja a szőrét-bőrét.

2011. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az utollsó vagyok( a korpás szőrt tapasztalatból irtam) a kutya sampontól nem lesz baja...de kutya függő.Mivel a spicc általában fehér így ha korpásodna akkkor nehezebben látnád meg.Persze nem 1 használat után jönne ki a korpa.
2011. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Nekünk az állatorvosunk a WU2-t ajánlja kutya fürdetésre! Eddig bevált, pedig kényes kutyáink van, shar pei-ek!!!
2011. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát most 1 éves:) eddig mindig kozmetikus fürdette, de most olyan elviselhetetlen szaga van szegénykémnek..:D tehát ha nekünk való dologgal egyszeri alkalommal fürdetem az nem lehet nagy baj..de mégse tusfürdőt hanem sampont használjak..?

Kutyusom narancs színű..nemtudom mennyire lenne észrevehető:) köszönöm a válaszokat

2011. máj. 23. 17:18
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

első: te idióta, az, hogy állatokon tesztelték nem jelent semmit, lenyeletik velük, vagy belespriccelik a szemükbe...

Amúgy nyílván azért van kutyasampon, mert az nekik való, mert az ő bőrük ph értéke nem olyan mint a miénk, ezért nem jó nekik. Vagy babasamponnal max.

2011. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyszeri fürdetéstől nem lesz baj, nyugodtan használd a saját samponod.

Mi kutya samponnal fürdetünk, meg használunk balzsamot is. Nekünk ez vált be, meg a kutyusunk tenyésztője javasolta.

2011. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

utolso:komolyan gondolod h ugy tesztelnek sampont h lenyeletik?abbol mi derülne ki??

amugy én is korpásodás elleni sampont használok,és az ő bőrüknek sincs baja,és azért sampon mert azzal utána kifésülhetőbb a bunda.

2011. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi először lemossuk olyan ősrégi házi szappannal, ez leviszi a kosz nagyját. Aztán emberi samponnal.

Majd biztos valami drága kutyapiperét veszek neki, mi?!

Amúgy semmi baja a kutyának, örül, ha tiszta, és szép a szőre.

2011. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, persze egyszeri alkalomról lenne szó, ezt az előbb írtam is.

Csak annyira elviselhetetlen szaga van:S:D sajnos önálló keresetem nincs, nincs itthon senki akitől tudnék kérni..de velem alszik néha és már az ágyneműm is átvette a szagot :/:D

2011. máj. 23. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!