Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám néha séta közben...

A kutyám néha séta közben gondol egyet és megáll. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Ilyenkor hat ökörrel sem lehet onnan elhúzni. Mindenféle trükköket kell kitalálnom, hogy eltereljem a figyelmét, aztán mintha mi sem történt volna megy tovább...
2011. máj. 23. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Valami szagot érez és azt elemzi..:)
2011. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért áll meg mer valamit figyel. Csak annyit mondok, hogy akármilyen fajta, kis-közepes-nagy termetű a kutya, HATÁROZOTTAN sétáltasd! Te legyél a főnök, és akkor álljatok meg, amikor te akarsz. Ha a kutya megáll, egy kemény rántás és megy tovább. Ezt mindig játszd el vele, amikor meg áll.

Baja nem lesz tőle, és így lehet megoldani a problémádat :)

2011. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
b@szod a kérdésedbe ott a válasz te ostoba
2011. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém séta közben kb.10 perc után megállt és lefeküdt aludni, azt hittem megőrülök ettől. Mikor elsőnek történt ez akkor viccesnek találtam.
2011. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy szag lenne, mert nem szimatol látványosan. Mintha csak megmakacsolná magát. Erőszakkal nem megy, morogni kezd, ha megpróbálom ilyenkor eltolni, de ha a két mellső lábát megfogom, felemelem két lábra és elkezdem húzni, akkor elég hamar elfelejti, hogy miért is állt meg...


Engem a miértje érdekelne "b@szod"...

2011. máj. 23. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
egyértelmű ha rád morog akkor ő a főnök! vegyél neki VÉKONY folytó nyakörvet és ha megáll olyan erővel rántsd meg ahogy csak tudod és ha morog nyomd le a földre és fogd a nyakát és térdelj rá,ha megnyugszik mennyetek tovább ha megint morog akkor megint lenyomod.
2011. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szekeres Juli ***** válasza:

Sokféleképpen válhatsz falkavezérré. ( [link] A vékony fojtóval rángatás is egy módszer. Vannak mások is. Én nem az utcán kezdenék hozzá, hanem otthon, etetésnél, közös együttléteknél, játék közben, tanítással.


Ha nem megy tovább, én nem erőltetném, hanem otthagynám. Próbáld ki egy 10m-es pórázzal, mit csinál, ha elbújsz előle ilyenkor! Ha nem érdekli, akkor dolgoznod kell még a vezérségért. Ha rendben van a kapcsolatotok, akkor el fog kezdeni keresni.


Meséld el, hogyan reagált, akkor tudunk többet segíteni :-)

2011. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van fojtó nyakörvem is, meg befelé tüskés is, de ezeket őszintén szólva nem szeretem. Köszi a tippeket, kipróbálom.
2011. máj. 25. 13:07
 9/10 A kérdező kommentje:
A kemény rántás néha működik, de nem mindig... nagyon akaratos egy állat és a hangulata meghatározó a viselkedésére. Szerintem az időjárás is befolyásolja ezt. Egyszer kezes bárány, lesi minden szavam, máskor meg mintha ott sem lennék. Persze ha elbújok előle vagy megjátszom a durcást, akkor elég hamar elkezd keresni, be van tojva, hogy otthagyom magára... :)
2011. máj. 25. 13:11
 10/10 Szekeres Juli ***** válasza:

Szuper!

Akkor megvan a módszer (elbújás), már csak csinálni kell :-)


Hamar rá fog jönni, hogy neki kell rád figyelnie, ha nem akar "elveszíteni". Más szóval: te arra mész, amerre akarsz, neki kell figyelnie és követnie téged :-)


Én még a gyerekeimmel is ugyanezt csináltam, mikor 1,5-2 évesen elkezdtek elmászkálni :-D (Az első 17 éves, nem mászkál el ;-) )

2011. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!