Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadások séta közben....

Kutyatámadások séta közben. Mivel védjem meg?

Figyelt kérdés
Sétáltatás közben nagyon sokszor támadják meg a pórázon vezetett kutyámat ,házakból kiszaladó kutyák és póráz nélkül sétáltatott kutyák, ebből kezd elegem lenni, mert sokszor kapott súlyos vérző sebeket volt hogy hetekig sántított és borzasztó nézni ahogy tépik szerencsétlent!Általában nyakának ugrik mind, ezért gondoltam ,olyan nyakörv kéne amiből kifelé állnak hegyes szögek ,mint régen a farkasölőknek volt, vagy esetleg gázpisztolyt vegyek és mielőtt ráront a másik eb lőjem szembe,nagy dörrenéstől is megijed gondolom?
2011. aug. 26. 19:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

kutyariasztó spré, hajlakk, pálca

a gázpisztoly okozhat sérülést, és neked lesz belőle bajod - feljelenthetnek

2011. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

egy gázpisztolyhoz engedély kell,plusz pénzbe kerül

szöges drótos nyakörvöt szerintem illegális használni.

paprika,bors vagy gáz sparyt veszel és befújod a kutya szemét.

1500 Ft-ért már be lehet szerezni és hatásos is.

2011. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
100%
Feljelentés mert amúgy a kutyát csak "megfelelő" felszerelésben lehet csak sétáltatni vagy szólni kell a gazdának ha nem szeretnél egyéb konfliktusokat.
2011. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Én bőrdíszművessel csináltattam 12 centi széles hegyes szegecses nyakörvet, szerencsére eddig nem volt rá szükség.
2011. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Paprikaspray, vagy legalább vmi hajlakk, attól is visszahőköl, ha szembefújod. De hol a picsba laksz te, hogy ilyen gyakran kap ilyen súlyos sebeket a kutyád? S ha nem lenne veled, akkor téged támadnának meg, vagy hogy..?
2011. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
77%
Sprayezd be vmivel a kutyádat. Valamivel amitől húzódozik.
2011. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Miért illegális a szögesnyakörv? Ha nem támad neki a másik kutya akkor nem fogja megszúrni, maximum engem fog ,ha nekemdől, de ez van.Póráz nélkül felügyelet nélkül vadállatokat kiengedni nem illegális?
2011. aug. 26. 19:25
 8/33 A kérdező kommentje:
Gázsprayn is gondolkodtam ,csak a pisztolyt jobbnak tartom mert mégis annak van hangja és talán az is elég ,ha nem sikerül jól célozni a felénk rohanó kutyára.Engedély nem gond ,ismerősömnek is megadták csak papírmunka a rendőrségen és kis idő mire kiállítják.Próbáltam szólni a polg.mesteri hivatalban de nem foglakoznak a kobórkutyákkal, itt normális ebtelep sincs nemhogy sintér.
2011. aug. 26. 19:30
 9/33 A kérdező kommentje:
Egyik gazdát fel is jelentettem ,de mivel nevét címét nem tudtam csak egy hozzávetőleges személyleírást ,meg a kutyája leírását ezért ejtették az ügyet ,ismeretlen tettes blabla.Éjszaka ment neki az enyémnek ,és egyáltalán nem hallgatott a gazdájára ,úgy kellett lecibálnom róla a lábánál fogva,és rúgdalva, a gazdája oda se jött csak messziről drukkolt, se elnézést se semmi.
2011. aug. 26. 19:37
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

nem kell ahhoz a világ végén lakni, hogy ez történjék valakivel... minket is folyamatosan támadnak meg olyan idegbeteg kutyák,hogy csak nézek... a kicsi foxi mix banda a kedvencem, nekijönnek a kaukázusinknak .. :S de ez még semmi... németjuhász és társai (és itt csak a méretet emelem ki, nem a fajtát), a gazda nem is szól... feljelentéssel csak akkor foglalkoznak, ha nagyobb a kutya mérete.. egyszer meglátták, hogy nyakörv nélkül sétáltatok, jött is másnak a levél, hogy ha még egyszer előfordul, 30 e ft bírság.. azóta csak falun kívül mehetünk póráz nélkül... de az idegbeteg rotweilerek szaladgálhatnak kint, a hivatalba bnő van: még az a szerencse, hogy estefele már nincs kint annyi ember..



szóval:), én is a paprika spét tudom ajánlani, meg nekem az is segített, hogy egy ilyen járó/sétabotot (pálcát) vittem magammal, és ha oda akart jönni, többször a földhöz ütöttem.

2011. aug. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!