Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (többi dolgok lennt)

Mit tegyek? (többi dolgok lennt)

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, és nagyon szeretnék egy kutyát, a szüleim viszont nem engedik. Allergiás vagyok a porra, állatszőrre, de már pár hónapja alig tüsszentek, és gyógyszert se szedek. Állítólag túl nagy felelősség lenne, meg egy lakásba nem szeretnének kutyát. De vannak szobakutyák is, nem? Mit tegyek, hogy rávegyem őket?
2011. máj. 23. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Allergiás vagy az állatszőrre...azért nem tüsszögsz mert nincs állatod. -.-"
2011. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vannak hipóállérgén kutyák ezzel érvelhetsz
2011. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most az allergiád szünetel, gyógyszert sem szedsz...oda viszel egy kutyát, tüsszögni fogsz, újra gyógyszereket fogsz szedni, egész nap az orrod fújod és viszket a szemed. Ráadásul az allergia, súlyosbodhat is később, befulladás stb...Nem hiszem, hogy megéri.
2011. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát vannak szoba kutyák pl. :yorki,westi... de ne nagy szőrűt vegyél mert akkor eljön az allergiád!


És kedves 1.!

Az én báttyám nagyon allergiás az állatszőrre és a macska a szobájába alszik de semmi baja!

2011. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát az 1.-re nem tudok mit mondani, mert volt tengerimalacom és nem tüsszögtem se semmi, aztán lettem allergiás... de azért köszi. A hippoallergén kutya meg jól hangzik. xD
2011. máj. 23. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak! Ugye te sem hiszed el, hogy valaki aki allergiás az állatszőrre, annak semmi baja sincs a macskától. Sajnos az allergia nem játék.

Kérdező: hiába szeretnél nagyon kiskutyát, várj még vele. Valószinűleg azért nem köhögsz, tüsszögsz mert nincs közeledben semmi olyan ami kiváltaná az allergiát. Viszont jó hir, hogy még csak 12 éves vagy, és talán a felnőttkorral elmúlik az allergiád. A szobakutyák is szőrösek, és ha mégis kiváltja az allergiádat akkor mi lesz? Visszaadod hogy mégsem kell? A kutya nem játékszer.

2011. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hipoallergénként ismert fajták:


* Affenpinscher (majompincs): nem hullik a szőre

* Amerikai kopasz terrier: nincs szőre

* Bedlington terrier: nem hullik a szőre

* Bichon bolognese: nem hullik a szőre

* Bichon frisé: nem hullik a szőre, a felesleges szőr fésüléskor kihullik, DE sokat ugat, vagyis legyünk óvatosak!

* Bichon havanese: nem hullik a szőre

* Border terrier: kisméretű, nagyon kevés szőrt hullat, alkalmas a gyakori fürdetésre

* Bouvier des Flandres: nem hullik a szőre

* Cairn terrier: kisméretű, kevés korpa hullik belőle

* Coton de tulear: nem hullik a szőre

* Dandie Dinmont Terrier: nem hullik a szőre

* Ír vízispániel: nem hullik a szőre

* Kerry Blue terrier: egyrétegű bundája van, szőre rövid, és nem nagyon hullik

* Kínai meztelen kutya: alig van szőre, nem nagyon hullik, de a nyál és a bőrdarabkák itt is veszélyesek lehetnek

* Lengyel alföldi pásztorkutya: nem hullatja a szőrét

* Lhasa Apso: nem hullik a szőre

* Máltai selyemkutya: nem hullik a szőre

* Papillon: csak egy kicsit hullajtja a szőrét

* Perui meztelen kutya: nincs szőre

* Pomerániai törpespicc: alig hullik a szőre

* Portugál vízikutya: nem hullik a szőre

* Puli: nem hullik a szőre

* Szamojéd: nem korpásodik

* Schnauzerek: rövid a szőrük, alig hullik, DE sokat ugatnak!

* Shih-tzu: kétrétegű bundája van, az aljszőrzetből kieső szőrszálak inkább a fedőszőrbe tapadnak, ahelyett, hogy lehullanának a földre, ezért mondhatjuk, hogy alig hullik a szőre. Rendszeres fésüléssel és fürdetéssel a szőrhullás szinte a nullára csökkenthető. Az egyik leginkább ajánlott fajta allergiások számára.

* Silky terrier (ausztrál selyemszőrű terrier): nem hullik a szőre, a felesleges szőrszálak fésüléskor kijönnek.

* Skye terrier: nem hullik a szőre

* Spanyol vízikutya: nagyon kevés szőrt hullat

* Tibeti terrier: kevés elhalt hámsejtet hullat, kétrétegű szőre van, ha rendszeresen ápolják, nem hullik

* Uszkárok: nem hullik a szőrük, kevés elhalt hámsejtet hullatnak

* Welsh terrier: nem hullik a szőre

* Wheaten terrier: nem hullik a szőre

* Xoloitzcuintli: nincs rajta szőr, de nyála és a korpa veszélyes lehet

* Yorkshire terrier: kifejezetten ajánlják allergiásoknak, nem hullik a szőre, nem korpásodik

2011. máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szekeres Juli ***** válasza:

Szia!


Nekem is van 3 gyerekem, és adott körülmények között én sem engednék a lakásba kutyát. Engem teljesen meggyőzne, ha _rendszeresen_ kijárnál egy menhelyre segíteni. Ezzel egyrészt megmutatnád, hogy az idő múlásával nem csökken a lelkesedésed, másrészt kiderülne, mennyire bírja az allergiád a kutyaszőrt. És nem utlsó sorban, mire hozzád kerül egy saját kutya, már lenne tapasztalatod, hogyan bánj vele :-)


u.i. Az allergia enyhítésére kipróbálhatsz alternatív (természetgyógyászati) módszereket is (akupunktúra, reiki, hasonlók). Nekem bevált, gyógyszer nélkül vagyok szinte tünetmentes.

2011. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Anya már elhiszi, hogy képes lennék kutyát tartani, de még mindig nem akar nekem kutyát venni. :(
2011. máj. 30. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!