Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet albérletben...

Miért nem lehet albérletben kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát fajtamentőknél ki is néztem egyet de az a baj hogy nem kehet albérletbe vinni van erre valami lehetőség mert megőrülök ha nem lehet az enyém. Ja és amúgy ez miért van hogy csak saját házzal rendelkező embernek adnak oda kutyát?
2011. máj. 24. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mert féltik a kutyust, hogyha esetleg bármi miatt kiraknának titeket, akkor a kutya újra utcára kerül.

A ház tulaja egyébként megengedi h ott tartsad?

Ha esetleg szerzel tőle egy igazolást, és megígéred a fajtamentőknek hogy ha bármi gáz van, akkor nem kirakod, hanem visszaadod?

2011. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség. Nem jobb lenne neki, mint a menhelyen? Gondolom attól félnek, hogy kiraknak a lakásból és akkor megválsz a kutyustól. Nem lehetne, hogy elhozod pl anyukád nevére( vagy akinek van háza) de mégis veled lenne?
2011. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az albérlet tulaja nem engedi, hogy kutyát vigyél be, vagy a menhely kér az örökbefogadáshoz földhivatali tulajdoni lapot?
2011. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Van olyan tulaj (pl én), aki enged állatot, de nagyon sokan nem. Minden kutyának kölyök korban van rongálós időszaka, és nem mindneki értékelné, ha az ő lakását szedné szét más kutyája.

Azért nem adnak kutyát ha albiban vagy szerintem, egy pont azért, mert nagyon kevés helyen engedii, a másik meg hogy valamilyen szinten nem garancia, hogy "biztonságban" van a kutya, mert egy albérletből albérletbe sosem lesz biztos hely, és a kutyának lelkileg megterhelő mindig új helyet megszokni. És semmilyen módon nem tudod se magadnak, se a fajtamentőknek garantálni, hogy hosszútávon egy helyen tudsz majd lakni.

Nézz olyan albit, ahol engedik az állatot, és garantáld, bármilyen anyagi kárt átvállalsz, ha a lakásban történne valami.

2011. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most írtam levelet nekik amúgy már van egy kutyánk az se zavarja mert tisztán van tartva tehát az udvar ne tiszta ürülék de pl. be is jöhet a kutya ha el van takarítva a szőr szerintem simán beleegyezne még egybe
2011. máj. 24. 10:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyen előfordulhat másnál is,hogy költözik.Saját háznál is.De ha csak pár boldog évet ad annak a kutyának,akkor is nem menhelyen van.Most tekintsünk el attól,hogy azalatt az idő alatt elvitte volna más.Mert mi van ha nem?
2011. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A fajtamentők kutyái általában ideiglenes befogadónál vannak, nálam is van egy most. A kutya jó kezekben van, és csak olyan helyre adják oda, ahol legalább ilyen jó, vagy jobb sora lesz. Nem szoktak kint lenni a menhelyen.


Egyébként sok kikötéssel egyetértek, de az albérlet dolgot én is hülyeségnek tartom. Semmivel nem biztosabb a lakhatásom egy CHF hitellel agyonterhelt lakásban, mint egy albérletben.

Beszélj velük, menj ki, találkozz személyesen, látogasd, sétáltasd, győzd meg őket arról, hogy ha kiraknak a mostani albiból inkább mész a kutyákkal a híd alá, minthogy nélkülük menj tovább. Hátha odaadják.


Kibe szerettél bele amúgy?

2011. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

nekem 2 kutyám van albiban, mert tjó fej a tulaj. mind a kettő utcáról van. de próbálkoztam menhelyen és nemet mondtak. és végülis teljesen egyet értek velük. persze most jobb igy a kutyáimnak h nem az utcán vagy sintértelepen vannak, de engem is aggaszt ha gyorsan költözni kell akkor mi lesz (szerencsére el tudom őket helyezni családnál, barátoknál átmenetileg), de sztem sokan nem tudnák.

aki amellett érvel h de pár évig akkor sem menhelyen lenne a kutya és dejó lenne neki, az nézze azt az oldalát is, hogy az egyszer már eldobott, sérült kutyus aki végre gazdára talált és bizonyára nagyon fog ragaszkodni, hogy fogja érezni magát amikor 2-3-4 év után a szerető gazdi visszaviszi jobb esetben a menhelyre és ott hagyja. mekkora törés lehet az neki. rossz hogy menheleyen kell élniükl de jobb mint az utca vagy a sintértelep. nem érdemlik meg hogy az esélyük csak ideiglenes legyen. én nem vagyok megsértődve h nem kapatm kutyát. nagyon igazuk van. meg hogy ajándékozásra sem adják.

egy csomószor olvastam a noé honlapoján hogy a szerződést aláíró örökbefogadók fogják a kutyát és 3 év mulva leadják az illatoson, hát miért nem viszik vissza???

na bocs az elkalandozásért.

a lényeg h az önkéntesek teljes felelősséget vállalnak a rájuk bízott kutyákért és abba nem fér bele egy egyértelműen instabil helyzetű gazdijelölt. ettől még lehet rátermett, meg gondos és a kutyust minden földi jóval ellátó ember, de ha költözni kell az albiból és nem talál hirtelen oylat ahova viheti, na akk mi lesz?

2011. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen ezek mind megérthetőek hogy ezért nem adnak albérletbe de vajon azon is gondolkoztak hogy most Magyarországon egyre kevesebb embernek van saját lakhelye és hogy onnan is ugyanúgy vissza kerülhet mint albérletből. Nálunk a kutya fontosabb mint mi ugyanis amíg anyukámnak nem volt munkahelye addig nem tudtunk olyan helyen lakni ahol jó szemmel nézik a kutyákat és majdnem mindennap zaklatott benünnket hogy tüntessük el a kutyát de mi nem akartunk tőle megválni inkább levittem addig amíg itt volt levittem a kutyát. Aztán anya talált egy beton biztos munkát jó fizetéssel másnap költöztünk olyan helyre ahol megtűrik sőt szeretik is a kutyámat


Amúgy már azon is gondolkoztunk hogy veszünk egy házat hitelből de kérdem az mennyivel biztosabb egy albérletnél? ugyan van saját ház de ahogy mostanság hallani nem biztos hogy sokáig meg is lesz


Azt találtam most ki hogy megkérünk valakit ismerőst akinek van háza hogy fogadja örökbe de nálunk legyen tartva ez nem csalás?

2011. máj. 24. 11:32
 10/16 anonim ***** válasza:
De, az csalás, és ha kimennek az ismerősödhöz ellenőrizni, és nincs ott a kutya, az még nagyobb gáz. Ne kamuzz, légy őszinte, hidd el meg tudod győzni őket.
2011. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!