Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletben lehet macskát...

Albérletben lehet macskát tartani?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük, hogy albérletbe költözünk és szeretném vinni a macskám is. Arról hallottam, hogy a kutyásokat annyira nem szeretik, de a macskákkal mi a helyzet? Gondolom, hogy itt is változó a helyzet, de nyugtassatok meg, hogy általában nem kizáró ok.

Egy macskát vinnék, meg két tengerimalacot, de szerintem az utóbbi az nem szokott probléma lenni.


Köszi előre is a válaszokat!


2011. máj. 31. 22:18
 1/6 anonim válasza:
A cicákat azért nem szeretik, mert esetleg kaparja a bútorokat, kárpitot, és van olyan tulaj, akinek semmi pénzért nem tudom megmagyarázni, hogy a te macskád nem a bútorokon élesíti a körmét. A tengerimalac tuti nem akadály, nekem is van, és eddig sehol sem volt gond.
2011. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt kutya is, macska is a lakásban. A macska összehasonlíthatatlanul nagyobb károkat tett. Szóval ha én valaha kiadnám a lakásomat, macskát biztosan nem engednék be. Persze, tudom, hogy a te macskád jólnevelt, de akkor se.

Erről leginkább a tulajt kell megkérdezned.

2011. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tulajjal kell egyeztetni. Nekem is van cicám, de mi a saját bútoraink hoztuk az albérletbe, plusz fel is újítottuk, így a tulaj nem szól érte. De tény, hogy a cicának vannak olyan ötletei, hogy akkor most ő a szőnyegen vagy a kanapén dagaszt, és látszik is a nyoma. Mivel amúgy imádom a cicát, elnézem neki ezt a tulajdonságát (bár a kanapét lassan bőröztethetjük újra), de ha valaha kiadó lakásom lesz, tuti nem engedek be macskát, csak ha olyan bútorok vannak a lakásban, amit nem sajnálok.
2011. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most nem az én macskám akarom fényezni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy mire számítsak majd.


Egyébként ha valami kárt csinál a macskám, akkor az a minimum, hogy helyrehozom.


Azt hittem, hogy a kutyákat kevésbé szeretik, mert a macska mégis csak egy tisztább állat, de van benne valami, hogy a bútorokat jobban nyúzzák. :(


Köszi a válaszokat!

2011. máj. 31. 22:39
 5/6 anonim válasza:
Csak nem minden kárt tudsz helyrehozni. Ez itt a probléma. Mert ha mondjuk a cica a szoba ajtaját vagy a konyhaszekrényt nézi ki kaparászás céljából, akkor azokkal nem igazán tudsz mit csinálni. Vagy nem biztos, hogy a tulaj örülne egy új szőnyegnek, mert az övét tönkretette a macskád. Félre ne érts, én imádom a cicákat, szeretnék is egyet, de amíg albérletben élek, nem lesz, pont az említett okok miatt. De van olyan lakás, ahol régi, kopott bútorok vannak, amiknek a tulaj szerint már úgyis mindegy, szóval elfér ott egy cica is. Ilyennel is találkoztam már, de ez a ritkábbik eset. Mindenesetre sok szerencsét, remélem, nem lesz gond, és viheted a cicust. :)
2011. máj. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen jogos és meg is értem a tulajt, aki nem enged macskát a lakásába. Valószínűleg én is ezt tenném.


De ennek ellenére bízom abban, hogy találunk ilyen helyet. Itthonról költözünk el, szóval maradhat a macsek, de igazából itthon is mindig bent van a szobámban és hiányozna. Kutyám is van, de azt biztos nem viszem, mert nem bírná a bezártságot.


Akkor majd kiderül, de remélem akad olyan válaszadó is, aki albérletben tart cicát.

2011. máj. 31. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!