Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik collie (megbízható)...

Melyik collie (megbízható) tenyésztőt/kennelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Fél éve vesztettem el a skót juhász kutyusomat (15.5 év után) és úgy érzem, hogy most már képes vagyok nyitni egy új kiskutyuli felé, ezért nyáron, vizsgaidőszak után szeretnék hazahozni egyet. Jó pár tenyésztői oldalt megnéztem, van is egy-kettő ami kifejezetten tetszik. De kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is. Főleg olyanok válaszát várom, akik szintén skót juhászt tartanak és tenyésztőtől vették, vagy az ismerősök között van olyan, aki hangoztatta, hogy esküszik arra a tenyésztőre, ahonnan ő hozta a kutyát.

Szándékosan nem írom le, hogy melyik tenyésztői oldal tetszett meg, nem akarok senkit befolyásolni. ;)

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 24. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van colliem régen tenyésztettem is de már nem...akiket én 100% ban ajánlani merek mert tudom, hogy egészséges szűrésekkel rendelkező és nagyon jó kutyáik vannak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

ők azok akikben teljesen biztos vagyok és vennék én is kutyát bármikor.

2011. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ!

Akkor Tőled megkérdezhetem azt is, hogy mire kell egy collie kiskutya vásárlásánál figyelni még a CEA/PRA nevezetű örökletes szembetegségen kívül?

Még egyszer is köszönöm!

2011. máj. 24. 16:11
 3/16 anonim ***** válasza:
A CEA/PRA fontos de a PRA nagyon nagyon ritka betegség a CEA pedig a colliek nagyon kis százalékában okoz problémát. A HD nem jellemző gondja a fajtának, van de nem a leggyakoribb. Van mostanában az MDR1 mánia, ez egy génhiba ami gyógyszer érzékenységet okoz, most sokan szűrnek rá bár szerintem totál felesleges mert ez olyan minta a penicillin érzékeny emberek se szaporodhatnának, ettől semmi baja nem lesz a kutyának. (én mindig még akkor is ha a kutyám nem is hordozza a hibás gént ráíratom az orvosi kartonjára, hogy ne adják ezeket a gyógyszereket...jobb félni mint megijedni alapon)
2011. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2011. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm a teljes körű tájékoztatást. Ez lett volna a következő kérdésem. :)

Még annyit, hogy a Born to be kennel tulajdonosa beszél magyarul? Mert ahogy néztem a honlap teljesen angolul van.(nem akadály ez sem, csak azért magyarul még is jobb a tájékozódás.)

Köszi még egyszer és ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, csak szeretnék biztosra menni. :)

2011. máj. 24. 16:49
 6/16 anonim ***** válasza:
[link] ő nagyon jó tenyésztő ismerem személyesen láttam a kutyáit is nagyon szépek okosak én őt ajánlom és van most neki mondjuk már nem kölyök mert 15 hónapos de azért nézd meg
2011. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igen beszél:) Szandra nagyon kedves Angol import kutyái vannak és nagyon nagyon figyel a szűrésekre őt duplán is ajánlom ha újrakezdenem a colliezást akkor biztos tőle vennék kutyát
2011. máj. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én csak három magyar kennelből vennék colliet:

[link]

[link]

[link]

Mindhárom tenyésztőt ismerem személyesen és csak ajánlani tudom őket. Én a Campobellóiból vettem a kiskutyámat, teljes mértékben elégedett vagyok vele, most is vannak eladó kölykök, kimagasló párosításból. Ez a három kennel tenyészti azt a colliet, ami nekem tetszik, megvannak a szűrések és nagyon jó kiállítási eredményeik vannak a kutyáiknak.

2011. máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A castlesqueen nel nekem sincs gondom:) Szabina nagyon aranyos kislány. Még emlékszem mikor kezdte.

A Nyitramentri no comment ez egy nyilvános fórum...

Valaki még feltette a kaleido start...náluk már nincs ivaros kutya ha jóltudom

2011. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves utolsó: a Nyitramenti kennellel mi a gondod? Miért no comment?

2011. máj. 24. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!