Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik collie (megbízható)...

Melyik collie (megbízható) tenyésztőt/kennelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Fél éve vesztettem el a skót juhász kutyusomat (15.5 év után) és úgy érzem, hogy most már képes vagyok nyitni egy új kiskutyuli felé, ezért nyáron, vizsgaidőszak után szeretnék hazahozni egyet. Jó pár tenyésztői oldalt megnéztem, van is egy-kettő ami kifejezetten tetszik. De kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is. Főleg olyanok válaszát várom, akik szintén skót juhászt tartanak és tenyésztőtől vették, vagy az ismerősök között van olyan, aki hangoztatta, hogy esküszik arra a tenyésztőre, ahonnan ő hozta a kutyát.

Szándékosan nem írom le, hogy melyik tenyésztői oldal tetszett meg, nem akarok senkit befolyásolni. ;)

Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 24. 15:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annak aki ajánlotta azt a 15 hónapos kutyust. Igazából, én kifejezetten tricolor, szuka kutyust szeretnék. :)
2011. máj. 24. 20:29
 12/16 anonim ***** válasza:
Arra én is kíváncsi lennék, hogy valaki mi alapon illeti no comment jelzővel az ország legnagyobb múltú, legeredményesebb collie kennelét, akinek a tenyésztője az ország egyik legjobb, legkorrektebb collie bírónője. Mert indoklás nélkül sokat nem ér a véleményed. Illetve az általad említett tenyésztők mivel lennének jobbak, mint a Nyitramenti?
2011. máj. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

figyi ez az én véleményem...én nem kedvelem Lénát és veled ellentétben nem sok embert tudok aki igen.. Régóta ismerem és ennyi egy életre elég volt belőle. Sok olyan dolgot tudok róla ami nem egy korrekt tenyésztő ismérvei (példának okárt ott van a legújabb mentett kutya botránya) de nem vagyok a pletykálós, gyűlölködős fajta pont ezért fejeztem be a tenyésztést is... (mielőtt félre értenéd nem azért nem kedvelem mert nem nyertem nála, nyertem többször is de ettől még nem kedvelem jobban)

Én elmondtam, hogy kik azok akik szerintem kedves és korrekt emberek akikben bármikor megbíznék és vennék is kutyát. Nem fogok olyat ajánlani aki szerintem nem korrekt, rendes ember de ez az én egyéni véleményem.

Tri szuka most lesz Garda Katánál ő nagyon kedves, jó kutyái vannak és mindegyiknek vannak szűrései.

2011. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Láttam én is azt a mentett kutya botrányt, de ez nem az ő hibája, bárkit át lehet verni, gondolom nem direkt adta rossz helyre a kutyáját. Úgy gondolom nagyon sok tenyésztőtől került már nem megfelelő helyre kutya, még akkor is, ha a legkörültekintőbben jártak is el.

Példának okáért: [link]

Itt egy Silver Dream szukát szaporítanak.

2011. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm, hogy megosztottad velem/velünk a véleményed a Nyitramenti kennelről. Számomra, nagyon hasznosak a "negatív kritikák" is, hiszen nem szeretnék a kutyussal kapcsolatban a későbbiekben csalódni.

Egyébként, amikor néztem a Nyitramenti honlapját nem tudom miért, de nem jó érzés fogott el velük kapcsolatban. Pedig tudtam, hogy nagy múltú kennel, de mégis bennem volt azaz érzés, hogy nem biztos, hogy onnan szeretnék kiskutyát.

Szóval, nagyon szépen köszönöm, hogy ezt a véleményed is elmondtad, leírtad!

Garda Katát, pedig mindenképpen meg fogom keresni, még a mai nap folyamán, írok e-mailt neki.:)

2011. máj. 24. 21:24
 16/16 anonim ***** válasza:
itt nem ezzel van gond hanem a hozzá állásával. Ezt az esetet csak példának hoztam fel, nem fogom most kiteregetni neked 20 év szennyesét amit tudok collies körökben...mindenkinek megvan a magáé...szerintem kevés az olyan tenyésztő akiről ne tudnék neked olyat mondani amin igencsak meglepődnél. Mindenkinek megvan a maga keresztje... én annak ellenére amit tudok mondom azt hogy honnan vennék kutyát és honnan nem...ennyi. Nem kell megfogadni a tanácsomat ez EGYÉNI véleményem. Nekem nem fáj ha valaki tőlük vesz kutyát főleg, hogy már évek óta nem foglalkozom collieval...
2011. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!