Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vidékre költözünk és két...

Vidékre költözünk és két nagykutyára van szükség mert elég nagy a ház. Olyan kutya kellene amelyik bírja a hideget és jó őrzőkutya. Milyen kutyát válasszunk?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attólis függ mennyire értetek a kutyához.

Ha semennyire és vesztek kétz kemény kutyát (kuvaszt, kaukázusit...) akkor előbb utóbb ti se tudtok bemenni. Ezekhez tapasztalat kell.

Ha nincs tapasztalatotok,akkor inkább vegyetek jelzőkutyát (mudit, puli) azzal többet értek.

2011. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem ismerem őket,de tetszenek:

-Bernáthegyi,ettől tuti mindenki megijed

-Német juhász,nagy,nemes,okos

-Dalmata,nem tudom,de nekem nagyon tetszik

2011. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

A kutyák biztonsági szolgálatként csak akkor tudnak működni, ha kapnak örző-védő képzést, és teljesen biztosan megtanítjátok nekik az élelemmegtagadást, a talált és a kézből kaptt élelmét is.

A ház védelem sem abből áll, hogy ösztönösen védik. Tudniuk kell, hogy fel kell tartóztatni a betolakodót, de nem szabad megsebesíteni. Ha passzív a betolakodó, a kutyák se támadhatnak, csak ha valamerre indul, akkor foghatják meg, de leállásra a kutyáknak is engedniük kell.


Elég nagy meló és komoly elszántság kell hozzá a gazdától, hogy ezt így összerakja. Ha ehhez nincs kedvetek, akkor lehet kapni kiváló riasztórendszereket, amik már középtávon is olcsóbbak, mint két nagytestű kutya tartása.

2011. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
kaukázusi, középázsiai
2011. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Kuvasz,leonbergi.
2011. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Igazából már volt kutyánk,de csak kis testű.A szüleimnek volt német juhász kutyája.
2011. máj. 25. 14:33
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kaukázusit én sem ajánlanám kezdő kutya tartóknak (még 'nem kezdőknek' sem, magamnak se). Inkább akkor már német juhász.
2011. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kuvasz gazdi vagyok, de én sem ajánlok ennyire kemény kutyát, bár a miénkkel nincs és nem is volt gond sosem.

Szerintem is a német juhász az ideális.

2011. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Az én véleményem: kau, KÁJ, fila, amstaff még véletlenül sem.

Németjuhász, roti, dobi csak ha tuti (mi tuti manapság?) nem ideggyenge.

Bennem fel sem merülne, hogy egy bernáthegyitől megijedjek.

Bullmasztiff, cane corso talán. Elég nyugodtak, kint is lehet tartani őket, de vigyázni kell nyáron, mert nehezen bírják a meleget. Ezekhez sem árt egy kis tudás.

Kutyaiskola mindenképpen kell!

2011. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekünk német juhász és husky volt. Egyik se bántott volna senkit, de ugattak tiszta torokból (husky vonyított). Mondjuk egy elszánt betörőt nem tudom megállítottak-e, de szerencsére eléggé félelmetesek voltak ahhoz, hogy ez fel se merüljön. Az utcában több kutya nélküli házba betörtek de a zajos nagy kutyákhoz nem mertek odamenni.

Ha konkrét védelem a cél akkor tanítani kell őket, de ha csak azt akarjátok elérni, hogy ne akadjanak az emberek bemenni engedély nélkül nagy aktív, ugráló, ugató kutya kell (nem rátok ugráló, hanem a kerítésre :D).

2011. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!