Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről, sintértelepről...

Menhelyről, sintértelepről kihozott kutyával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kölyök és felnőtt is érdekel


És nem véleményeket szeretnék hanem tapasztalatokat.


2011. máj. 25. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Jól kell kiválasztani. Nekem mindíg van a tenyészkutyáim mellett 1-2 menhelyi is. De hetekig visszajárok,elviszem haza, összeismertetem a kutyáimmal mielőtt kihozom.

Így soha nem volt semmi gondom.

2011. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A mi 9 eves kutyusunk menhelyrol van. 3 honapos volt mikor el lett hozva, azota velunk van. Roppant ragaszkodo es szeretetehes. Konnyen tanitottuk. Nem is gondolkodnek ha megint kutyust szeretnenk. Egyertelmuen menhely.
2011. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is menhelyről van az egyik kutyám.

Imádom,semmi gond nem olt még ele,eltérve a kölyökkori roszcsontkodáatól,dehát ezzel minden kutyánál számolni kell.

Volt egy másik is,Ő két éves volt amikor elhoztuk .Valószinűleg kutyaviadalokon"használták",mert tele volt sebekkel és minden más kutyára támadott.Sajnos Őt egy pár hét után oda kellett adnom egy barátnőmnek,mert alacsony olt a kerítésünk és mindíg kiszökött,megkötni pedig nem akartunk.Egyébként Őt is imádja a gazdája.

Mindenképp olyat válassz,amit az anyagi körülményeid,tapasztalatod enged.

Ha kezdő kutyatartó vagy,inkább kölyköt válassz,mert Őt Te idomíthatod.Ha felnőttet akarsz,szerintem járj be hozzá,ismerd meg és csak ezután fogadd örökbe:)

2011. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
hoppá...bocsi a hibákért,siettem,úgyhogy kimaradt pár betű:D
2011. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ketto is van, mire vagy pontosan kivancsi?

Egyik 5 evesen masik 8 evesen kerult hozzam, csak jokat tudok mondani. Felenken, zavarodottan kezdtek es csodas erzes atelni ahogy megnyilnak es ujra bizni kezdenek az emberben. Mindketten nagyon gyorsan beilleszkedtek, mar senki megsem mondana hogy rossz eloeletuk volt. Olyanaok mintha mindig is nalunk lettek volna.

2011. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
flory, pont az ilyesmikre :)
2011. máj. 25. 15:49
 7/17 Bárdos Blanka válasza:
100%

Nekem is a menhelyről van egy fajtatiszta Bordeuxi dog kutyusom, és úgy veszem észre, hogy ezek az állatok akik onnan kerülnek ki, sokkal több törődést adnak!

Most egy és fél éves de még nekünk mindig egy nagyra nőtt kölyök, mivel a sok törődés és a játékoknak köszönhetően nekünk megmaradt az a kicsi kutyus aki volt!

2011. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

kölyökkutyával nem lehet sok gond... de a legtöbb kutya problémás felnőtt egyed és a legtapasztalanatlanabb, kezdő kutyásokra is rásózzák a legrosszabb választásokat általában ...ha kötnek is szerződést akkor egyoldalúan a menhelyt védik, minden felelősséget az örökbefogadóra terhelnek, csakhogy jöhessen a következő "áldozat" a helyére...!

Maximális tisztelet a kivételnek de ez az általános helyzet az országban szerencsétleneket csak tönkreteszik a menhelyen és nem gondoskodnak a további jóllétükről sem, nem körültekintőek az örökbeadásnál és nem is ellenőrzik a körülményeket...még az állatvédelmi tv is legalizálja a menhelyeken történő állatkínzást-itt ugyanis nem kell mozgatni a kutyát ki lehet kötni és be lehet zárni egy kis ketrecbe is:(

nagyon alapos megfontolt döntést, sok tapasztalatot, türelmet igényel egy kutya örökbefogadása és garantált, hogy valamilyen viselkedészavaral meg kell "küzdenie" a kutyatartónak

2011. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is van egy menhelyes kutyám. 5 év körüli, egy hónapja van nálam. Sétáltam vele kint a menhelyen 2,5 órát, vittem főtt májat jutalomfalatnak. Alapvetően azt teszteltem csak, hogy tiltásokra és jutalmazásra hogyan reagál. Fokozatosan vittem bele egyre neccesebb helyzetekbe (sok kutya közénagyon közel, macskához, ludakhoz, stb. Nekem ennyi idő elég volt, hogy lássam, hogy fogom tudni kezelni, nem az volt az elvárásom, hogy értse amit mondok, hanem hogy pozitív megerősítésre és büntetésre megfelelően reagáljon.


az első három nap a szabályokról szólt. Ezt se szabad, azt se szabad. Semmi barátkozás, szeretgetés, csak a keretek lefektetése. Már az első délután csóvált, ahányszor ránéztem. A harmadik naptól póráz nélkül van a parkban, mostmár sokszor út közben is póráz nélkül megyünk, ha nincs forgalom (hajnalban, éjjel).


Borzasztóan kedves, iszonyúan hálás, már tud ülni, feküdni, maradni és megállni és labdát visszahozni. Nagyon figyel rám, a legelején még sikerült néhányszor elbújnom előle, de mostmár figyel, és rögtön észreveszi ha megyek valahova.


Volt némi állatorvosi költségünk (talán összesen 20 ezer) de ennyit alsó hangon egy kölyökre is elköltesz az oltások miatt.

2011. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:55


Amit te írtál, az vélemény és nem tapasztalat. Ráadásul szűk látókörű tájékozatlan vélemény.

2011. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!