Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről, sintértelepről...

Menhelyről, sintértelepről kihozott kutyával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kölyök és felnőtt is érdekel


És nem véleményeket szeretnék hanem tapasztalatokat.


2011. máj. 25. 15:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
bármilyen furcsa is neked, van olyan ember is aki tapasztalat alapján alkot véleményt:)
2011. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Menhelyről hoztuk az akkor kb. 1,5 éves kutyusunkat. Az első pár hónap kissé macerás volt, nemigen lehetett egyedül hagyni, mert ugatott meg nyüszített, de sikerült megoldani a problémát, most már nincs ilyen gond vele. Egyébként tündéri kutyus, nagyon okos és ragaszkodó, és nagyon-nagyon meg akar felelni. Mindent megtesz, hogy a "kedvünkben járjon". :)
2011. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

77%-os ugye tudod,hogy hülyeséget beszélsz?

Itt rengetegen írták,hogy csak pozitívat tudnak mondani menhelyes kedvencükről.

Talán nem is a kutyával volt baj,(Ha valóban tapasztaltból írod)hanem veled.

A kutya olyan amilyenné nevelik és hozzáértéssel a legproblémásabb kutya is kezelhető.

2011. máj. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

15:55-nek üzenem (és persze a kérdezőnek is) Én egy 4 éves kutyát hoztam el a menhelyről és rendkívül ragaszkodó. Mindenhova követ, sír ha elmegyek stb. Szerintem nyugodtan elhozhatsz bármilyen kutyát, amelyikkel érzed a közös szálat.

Egy tanács: Ne ijedj meg, hogyha megugat még mikor rács mögött van, majd ha elhozod megilletődik és ha felmérte a helyzetet örökké hálás lesz neked! :)

2011. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, aki gondolja írhat még :)
2011. máj. 25. 17:46
 16/17 anonim ***** válasza:
Van egy kutyám menhelyről. Volt előtte is kutyám, de menhelyről soha, így nem tudtam miket szokás kérdezni. Megláttam a ketrecben, és annyira tettszett. Ők meg örültek, hogy egy kutyus gazdihoz kerül, és nem igazán meséltek a természetéről. De az is lehet, hogy mivel rengeteg kutyáról gondoskodnak ott, így nem tudnak olyan sokat egy-egyről mondani. Szóval örökbe fogadtam egy hiperaktív, neveletlen, ugatós, harapós, domináns kutyát. Teljesen másképp viselkedett nálunk, mint ott a menhelyen. Hazudnék, ha az mondanám, hogy nem bántam meg a szívem mélyén, de soha eszembe sem jutott, hogy vissza vigyem. Felelősséget vállaltam érte egy életre, és minden rosszasága ellenére szeretem. Sokan rosszallják, hogy néhány menhely többszöri látogatás után ad ki kutyát, de ez nem csak a kutya, hanem a gazdik érdeke is. Az óta rengeteg kutyus megfordult nálam ideiglenesen, és a tapasztalatom...a kölyök az kölyök, gyorsan felejti a rosszat, és többnyire az új gazdin múlik a folytatás. A felnőtt kutyának kialakult szokásai vannak, kiforrott a természete, így egyszerűbb megmondani, hogy az adott gazdi körülményi közé, természetéhez, időbeosztásához illik-e az adott kutya. A kulcs én úgy gondolom az örökbe adó, és örökbe fogadó közti őszinteség. Ha ez megvan mindkét részről, akkor nagy baj nem lehet. Legalábbis hozzám még nem került vissza kutya, azt leszámítva, amikor a gazdi nem őszinte, és én veszem vissza a kutyát, mert nem a szerződésbe foglaltak szerint tartja.
2011. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"15:55-nek üzenem (és persze a kérdezőnek is) Én egy 4 éves kutyát hoztam el a menhelyről és rendkívül ragaszkodó. Mindenhova követ, sír ha elmegyek stb."-íme a szép példa hozzáértés, tapasztalat nélkül a mit sem tudó gazdi a viselkedészavaros ebét is ragaszkodónak látja...!

egy kiegyensúlyozott, jólnevelt kutya nem sír a gazdi után és nem felügyeli minden lépését!

2011. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!