Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondolnátok? (lent)

Mit gondolnátok? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövő héten, vagy talán jún.6-án meg kapom a Goldi kiskutyámat. (attól függ, hogy mikor tudunk érte menni)

Már kiválasztottam, és múlt héten kaptam egy képet róla mms-ben, ott még 6 hetes volt. Szeretnék még kapni, mert nem lehet jól látni a telefonomon, nem egész alakos, és én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mégis, hogy néz ki, és szeretnék egy normális képet is kapni. A tenyésztő nem fogja "pofátlanságnak" gondolni ezt tőlem? Mivel, teljes alakos képet szeretnék kapni, meg az mms is pénzbe kerül én meg olyan 3 képre gondoltam. E-mailt azért nem tud küldeni, mert túl nagy a kép, ők pedig nem értenek a kép lekicsinyítéséhez stb :) ... Mit gondoltok? Ti is voltatok már ilyen helyzetben? :)

Választ előre is köszi!


2011. máj. 25. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Írd le nekik, hogyan kicsinyítsék le a képeket és akkor el tudják küldeni.
2011. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem megérti a TENYÉSZTŐ.
2011. máj. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. máj. 25. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normális tenyésztőnél élőben megnézhetnéd a kutyákat. Nem ő küld egy gagyi képet, ráadásul mms-ben.
2011. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez inább szaporító lesz. Normális tenyésztő nem is ad oda kutyát anélkül, hogy elmentél volna bemutatkozni, megnézni a szülőket, stb.


Ha nem akar több képet küldeni, akkor várj még egy kicsit türelemmel, és ne vegyél tőle kutyát, hanem keress egy normális tenyésztőt.

2011. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem is furcsa...amikor anyáék a bernit vették akkor sem előre lefoglalt kutyák voltak. Oda mentél, kölcsönös szimpátia megvolt-e azt figyelte a tenyésztő, és azt vitted el, amelyikkel jól kijöttél, nyilván lehet ilyenből több is. De lefoglalásról még nem hallottam. Mindenesetre szerintem fog küldeni képeket ha kéred.
2011. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én a KÁJomat tenyésztőtől hoztam, ott az volt a baj, hogy távoli volt a kép.

kép alapján választottunk és lefoglaltunk egy kutyust, de mi is úgy voltunk vele, hogy ha ott másik tetszik meg, akkor másikat viszünk el.

De nem, élőben is ő volt a nyerő...:)

szerintem nem pofátlanság, ha elmondod, hogy kicsinyítse le, de a goldik külsőre mind egyformák kicsinek...

mármint nincs minta, semmi ilyesmi, ami miatt olyan fontos lenne, hogy képet küldjön. inkább légy kicsit türelmes, és addig keresgélj a neten kölykökről képet!:)

2011. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet totál megoldani, hogy a kiválasztott kiskutyához eljárjon valaki, ha távol van.Nem kell azzal jönni, hogyha kutyára van pénz, akkor arra a pár útra is legyen. Korrekt tenyésztő ,ha tudja, a vevőnek milyen kutya kell, bőven tud ajánlani távolról is. Főleg kedvenc kategóriában. Nem teljesen egyformák a kölykök az alomban sem habitusra, sem formára.

Aztán , amikor az elhozatal történik, még mindig van lehetőség választani.

Persze, más a szitu, ha valamilyen kimondott célra kell választani kölyköt.

2011. máj. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon értelmesek a tenyésztők! Amikor felhívtuk őket, kérdezni sem kellett, hogy meséljen a szülőkről. Papírokat fog mutatni, beszélt az oltásokról, szűrésekről a kiskutyákról, az almokról, a nagyszülőkről, dédszülőkről is :))

2011. máj. 25. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!