Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami étvágynövelő...

Van valami étvágynövelő kutyusoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 éves kislány amerikai bulldogom.Soha nem volt valami jó evő, akármilyen tápot vettünk neki.Evett Chappi-t, Bulldogtápot stb...Sajnos ilyen nagyon-nagyon drága tápokra nincs pénzünk.Tegnap este már annyira korgott a gyomra, hogy az egész házban lehetett hallani.Akkor végül is evett egy parizeres zsemlét de kb. ennyi 1 napi kajája.Bármi finomságot csináltam eddig neki nem evett, vagy csak ha könyörögtem neki, hogy ugyan már muszáj lenne egy kicsit ennie.Amiket eddig próbáltam: rizi-bizi, pirított zsemlekocka húslevessel, főzelékek (azokból evett egy kicsit) és pörköltes tészta.Az utolsót megette, sőt még repetázott is.Talán mintha csak azt enné meg ami ízlik neki?Nem tudom..Aggódok érte.31 kiló.Az utóbbi időben 5 kilót fogyott.Ja és semmi féle betegsége nincs, eddig makk egészséges volt, kullancsoktól naponta 3szor nézem át.Nincs rossz kedve, sokat játszunk és sétálunk.Azt se hinném, hogy a kis lelke "beteg" mert van egy kutyatársa, cicája és hát én is itt vagyok neki.Sok szeretet ad és kap is.Szóval ha tudnátok valami étvágynövelőt és leírnátok annak nagyon örülnék.

Bocsi a hosszú szövegért, de fontos, hogy leírjátok a véleményeteket.Köszönöm.


2011. máj. 25. 18:57
1 2
 11/13 Téékáá ***** válasza:

Helló!

Látom elakadtál!XD Akkor szépen leirok pár megtéritő sort nem kioktatésnak!A te kutyád rohadtul izom kutya tehát a csöpi fürészpor táp nagyon felejtős neki, de se baj még nem késő váltani!Hills-el meg hasonló "állatorvsoko álltal összeálitott" cuccokkal kapcsolatban igazad van, h nem minden kutya kap, főleg amelyiknek a gazdájénak van egy kis esze!Tápra tudom neked javasolni a Joserat, azonbelül Junior, Activ, High Energy nem tom mennyire aktiv a kutyád!Ha a csöpit megtudtad venni ezt is megtudod majd és sokkal jobb és kevesebbet is kel adni belőle!Most h enni fogja e az nem biztos, de nem a táp hibája, vannak válogatós kutyák...de azért egyik sem annyira válogatós h éhen haljon de vannak aki sokaig képesek kéretni magukat főleg h megszokta h ott könyörögsz neki fél órákat h egyen!Kikell deritened h mt szeret, valami csak szeret, leves leve, párolt hús leve, sült hús után ami marad a serpenyőbe!A ropi adagjára rácsepegtetsz 1 evőkanállal és összekevered és nagy esályel megeszi!Most sokan mondanák h nem kell vele törödni, maj dmegsezi ha éhe slesz otthagyod és kész, de télleg vannak olyan kutyák akik képesek csont soványra koplaltatni magukat!Lehet h te egy ilyet fogtál ki!De ha semi tnem eszik akkor állatorvos, mert akkor télleg nincs renbe valami!

2011. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos ismerős a téma én másfél évig kínlódtam így az egyik kutyusommal, orvosról orvosra jártunk, szonó, röntgren, már úgy volt hogy laporoszkópiát csinálnak neki, alig evett, csak fogyott, kézből etettem, mert nem volt hajlandó enni. Nálunk a megoldást a Nutrilon B szirup jelentette, ez egy probiotikum amiben van B vitamin is. Na azóta rendesen eszik a kutyusom, plussz megtaláltam azt a tápot ami kimondottan gyengébb emésztéssel rendelkező kutyusoknak van, royal cannin indestinal. Ha nincs annyi pénzed hogy royal vegyél a kutyusodnak legalább a probiotikumot próbáld ki, bár hosszú távon ez sem valami olcsó, mert egy üveg majdnem 5 euró és kb. 6 napig elég a kutyinak, de így is olcsóbb mint kétnaponta az állatorvos, meg az a sok szenvedés amin átment a kutyikám,remélem segítettem :-)
2011. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy én is osztalak, de tökre benne van a kérdésedre a válasz. Ha te nem látod a problémát, próbálom lefordítani embernyelvre.


Leülünk ebédelni, tökfőzelék van. Utálom a kaprot még a szagát is. Tudom, hogy a nagyi sütött sütit is. Ülök az asztalnál, és mondom, hogy nem vagyok éhes. A család megeszi a tökfőzeléket, és jöhet a süti. Ilyenkor ugye két dolog történhet. Az egyik, hogy kapok sütit, a másik, hogy éhen maradtam. Ha kapok sütit, akkor lehet, hogy holnap már a rántott husit se fogom kérni, mert egyszer már bejött a tökkel, hogy megúsztam a normális kaját és ehettem helyette édességet. ha viszont nem kapom meg a sütit, hanem végig nézem ahogy a család megeszi és legközelebb uzsonnánál kapok kaját, akkor rájövök, hogy talán mégiscsak meg kellett volna ennem azt a fránya tököt, és akkor nem bukom be a sütit.


Érted, hogy mire célzok?


Sajnos ha a kutyának megtanítod, hogy ha nem kéri ami van, akkor kap finomabbat, akkor akár tényleg odáig is eljuthat, hogy totál lesoványodik. Ha esetleg még az is benne van a pakliban, hogy egyébként nem foglalkozol vele túl sokat (séták, tanulás, közös játék) akkor még az is benne lehet, hogy így éri el, hogy rá figyelj, hogy nem kéri amit adsz, és kézből kínálgatod.


Ráadásul a bulldog konok, makacs fajta, sajnos nekem is volt az enyémmel ilyen gondom, bár nem ilyen súlyos, mert én nem kínálgattam, de volt hogy elé tettem a kaját reggel és még este is ott volt mikor hazaértem. Nem volt egy nagy kajás, sőt nem is lehetett falattal motiválni. Persze én nem gondoltam bele abba, hogy talán túl van etetve.


Aztán a kutyasuliban (mivel klikkeres suliba jártunk, és muszáj volt, hogy falattal tudjam motiválni) javasolták, hogy ne kapjon tányérból enni, csak szemkontaktusért, és feladatokért kézből. Képzeld el azt, hogy az én bulldogom 5 napon át nem nézett rám, és nem tudtam megjutalmazni. Mindig, mindehol velem volt a falattartó, tele kajával, de egyszerűen nem adott lehetőséget jutalmazni. Néha adtam neki egy-egy szemet, hátha csak nem tudja, hogy van kaja, de nem különösebben érdekelte.


Az ötödik napra lett éhes annyira, hogy hajlandó volt rám nézni, és kérni, hogy adjak enni.


Utána még egy jó darabig csak munkáért volt étel (de nagyon sokat gyakoroltunk, hogy azért nehogy már éhezzen a kutya) és gyönyörűen megtanult enni.

Azt szoktuk mondani, hogy amelyik kutya éhes, az megeszi a száraz kenyeret is, és etetésnél ki sem emeli a fejét a tényérból amíg van benne.


Szóval kegyetlenül hangzik, de a legjobb amit tehetsz, hogy veszel valami minőségi száraztápot, és egy nap kétszer megkínálod vele. Ha nem kéri, nem eszik. Ha öt napig húzza az orrát, akkor öt napig nem eszik. Még hét nap sem olyan veszélyes egy kutyánál. Persze, senki sem szívesen éhezteti a kutyáját, én sem szívesen tettem, de van ennek hosszú távon áldásos hatása.


Ha valamit eléteszek, megeszi. Ha véletlenül nem kérné, biztos lennék benne, hogy beteg, mert tudja, hogy enni akkor és azt kell, amikor és amit kap.


Most van nálam egy mentett kutyus, ő is egyszer húzta a száját, mert ilyenimmunerősítő alkoholos oldat volt rajta, ami nem tetszett neki. Rá is engedtem rögtön a saját kutyát, hogy egye meg nyugodtan a másikét is. Többször nem fordult elő, hogy húzta volna a száját.


Látszik, hogy szereted a kutyádat nagyon, és azt hiszem az a legnagyobb baj, hogy borzasztóan elkényeztetted. Hidd el ezzel csak neki ártasz. Légy kőszívű egy ideig az ő érdekében.

2011. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!