Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a kaukázusi juhászk...

Vélemények a kaukázusi juhászkutyáról?

Figyelt kérdés
Ilyet veszek reményeim szerint sose volt még ilyenem:) Személyes tapasztalat?
2011. máj. 25. 20:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
ajjaj :S az utolsó előtti válaszóló nagyon megijesztett :S esetleg nem tudnátok ajánlani valami efajta "mackós" testalkatú kutyust?(csak ne bernáthegyi)
2011. máj. 26. 05:55
 12/20 anonim ***** válasza:

leonbergi?

nagytestű, mackós, tiszteletet parancsoló, de sokkal könnyebb vele az élet :)

2011. máj. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én is csak ajánlani tudom a leonbergit. Békés, jóindulatú, méretre ugyanaz mint a kau. Házőrzőnek mondjuk nem a legjobb, de azért a mérete miatt tekintélyt parancsoló. Tesóméknak ilyen van.

Pásztorkutyát csak akkor, ha keménykezű és következetes vagy, gyerek mellé kaut nem ajánlom. Ha már mindenáron pásztorkutya, akkor komondor, az nem annyira temperamentumos.

2011. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kuvasz vagy komondor! Ha nyitva a kapu, vagy alacsony a kerítés sem hagyják el a portát egy percre sem. Tapasztalat...! Kiváló házörzők, a családot, gazdát gyerekeket imádják. Idegenekkel keményen lépnek fel. A területük a legfontosabb számukra, nappal éberen figyelik, éjjel pedig folyamatosan bejárják, ellenőrzik.
2011. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én a személyes tapasztalatom mondom el róluk. 19 éves lány vagyok,2 kaukázusi kannal és egy szukával élek együtt.Az egyik kan már 13 éves,szinte mellette nőttem fel. Egyáltalán nem esznek sokat,ez baromság. Kb annyit mint egy németjuhász.Az enyémeknek a mozgásigénye nem nagy,hamar elfáradnak ...elég lomha jószágok,de annál szerethetőbbek.Kiskorától fogva rengeteg séta,más állatokkal való találkozás,alapvető parancsszavak megtanitása,és a legeslegfontosabb : MAGABIZTOSSÁG,mert egy kaukázusi mellé az feltétlenül szükséges..Az enyémekkel semmi gond,a nap 24 órájából 23 at alszanak,játszani egyik sem akar,sétálni is nagyon nehezen tudom őket elvinni,annyira lusták.Idegeneket nem türi,ha valaki bejönne,mind a 3 kutya rátámadná,és szerintem nyekk..kapun kivül viszont barátságosak másokkal is.
2011. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen, az összes pásztorkutya keveset eszeik. Kau, Káj, Kangal, Komondor, Kuvasz, Dél-orosz, Sarplaninac, stb. Egyszerűen ők soha nem kaptak sok kaját, akkor is általában savót vagy néha egy-egy elhullott jószágot.

Nem szabad őket egy napon emlegetni táplálkozásban a hasonló méretű masztiffokkal vagy pl. a bernáthegyivel.

2011. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Bartha Szilvia válasza:

Hát, azért az túlzás hogy keveset, a két kilós tészta egy kis levessel simán lemegy reggelire.


Nekünk tényleg semmilyen negatív élményünk nincs vele, hihetetlen nyugodt,s emmi kárt nem csinál.


Minden kutyánál fontos milyen szülöktől veszed.

2011. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

egyrészt tésztára (szénhidrátra) a kutyának nem sok szüksége van, másrészt ha nyomod neki, mint süket a csengőt, akkor persze, hogy megeszi... van hely, belefér :D

de biológiai igénye nincs ennyi kajára.

viszont ha tolod neki, akkor el is hízik tőle, eltunyul, úgyhogy a mozgásigényére sincs gondod... végülis praktikus megoldás...


én szeretem életerősnek, energikusnak tudni a kutyáimat - nem csak a kaut, mindegyiket - úgyhogy sportos kondiban vannak tartva, és a nyárra való tekintettel aktívan dolgozik a furminátor, hogy minél könnyebb legyen neki a melegben. meg is látszik egyébként, ma is megvolt a deles séta 4km ügetőtempóban + úszás igény szerint, nem igazán hatotta meg. estére már itt fog megint sürögni a következő futtatásért...

2011. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tésztát nem szoktak kutyának adni. Nagyon-nagyon ritkán oda lehet adni neki a megmaradt maradékot, de a kutya húsevő. Én tápot is csak végszükség esetén adok nekik (ha elfelejtem kiolvasztani a húst). Amúgy hús + répa/káposzta + rízs/kukoricadara/búzadara/zab.

Szeretem szikáran tartani a kutyákat, akkor egészségesek. Az elhízott kutya lassú, lomha és rövidebb ideig él. Az én kutyám kb. 2 farhátat eszik meg naponta, a nagy melegekben még annyit sem. Egy fele ekkora németjuhász néha többet megeszik.

2011. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

igen! az utolsóval teljesen egyet értek!


annyit még hozzátennék, hogy a farhát nem hús :) az csont meg bőr...

akkor már inkább csirkefej, de sokkal inkább valami nyesedék (nálunk pl. mell nyesedéket lehet a baromfiboltban kapni).


de az én kutyám egyébként marha húst eszik.

2011. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!