Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideiglenes befogadó szeretnék...

Ideiglenes befogadó szeretnék lenni, mit kell hozzá tennem?

Figyelt kérdés
Szóval úgy kérdezem hogy van 2 kutyum már és odaadják-e így is a kutyust? Amúgy hol lehet ilyen oldalt találni? Vagy a menhelyeknél bármelyikről el lehet hozni ideiglenesen? Köszi:)
2011. máj. 26. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha eljársz a menhelyre önkéntesnek és látják, hogy megbízható vagy,akkor kaphatsz kutyát. A másik kettő nem akadály, de gondolj rá, hogy lehet, hogy karanténoznod kell, vagy tüzelő szukát kapsz... tehát kell hely.
2011. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szervezetekkel (Noé, Lelenc stb), ill. fajtamentőkkel vedd fel a kapcsolatot! Náluk sokszor probléma h nem tudják hol elhelyezni már a mentett kutyákat. Találják, illatosról mentik stb. és legtöbb esetben - ha van is telephelyük, ahol vannak kennelek - tele vannak, ekkor ezek a kutyák mennek ideiglenes befogadókhoz. A retriever rescuet ismerem közelebbről, ott rendszeresen keresnek ideiglenes gazdikat. Hajrá! Örülök, hogy vannak még emberek akik így szeretnének segíteni!! :o)
2011. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia. ÍGy nagyon hosszú lenne leírni... de megpróbálom.

Nekem 1 kutyám volt, mikor elkezdtünk ideiglenesen befogadni, legelőször egyet, de volt olyan, hogy 4 kutyát láttunk el. Legtöbbször a kölyök kutyákat szokták odaadni, hogy szocializálódjon, és hozzászokjon a pórázhoz ha kiviszik egyáltalán sétálni, hozzászokjon az emberekhez.

De egészen a felnőtt vagy öreg, problémás kutyákig lehet válogatni...

Szinte már mindenhol lehet befogadni ideiglenesen, és a legtöbb ilyen menhelyen tápot is adnak a kutyához, nekünk legalábbis mindig adtak, míg csináltuk.

2 kutya remek társa egy kölyöknek, szóval ha befogadsz, kölyköt fogadj be.

Bemész vagy felhívod a közeletekben lévő menhelyet, és jelentkezel úgy, mint "nevelőszülő" , vagy ideiglenes befogadó. Szerintem találkozni akarnak majd veled, ahol részletesen megbeszéltek mindent, kiválasztjátok a kutyust, és viheted is haza, ha ők úgy szeretnék.

Lehet hogy alá kell írnod egy papírt is, nem tudom. Nekünk nem kellett.

Amúgy melyik városban laksz? mert akkor tudnék kilinkelni olyan menhelyeket, ahol működik ez a rendszer.

Mi itt voltunk befogadók:

[link]

Ja, és itt is visznek el több városba is kutyákat, nem csak hajdúböszörményiek fogadhatnak be.

2011. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is, gratulálok, sok sikert!!!
2011. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 panettone ***** válasza:

Válassz vagy fajtát vagy állatvédő szervezetet.

Mérlegeld, hogy mit tudsz vállalni és úgy keresd meg őket.

Legfontosabb hogy mindig az a cél hogy a kutya a lehető legrövidebb idő alatt találja meg azt a gazdit aki passzol hozzá. Értsd ez alatt hogy a cél az örökbeadás de nem minden áron.

Tehát többnyire oltott, chipezett és ivartalanított kutyák mehetnek befogadóhoz. Hirdetni kell őket és találkozni a gazdijelöltekkel. Fontos hogy mindent előre pontosítsatok le hogyan tudod tartani a kutyát kérsz-e segítséget tápban, szállításban hirdetésben....tudsz-e idős, beteg ápolásra szoruló kutyát vállani.

Én úgy indulnék el, hogy elmennék vagy menhelyre vagy ha fajtamentésben gondolkodsz akkor örökbefogadó napra segítőnek...

Itt feltudod mérni a kutyákat az egysület tagjait vagy legalább azt akivel tartod a kapcsolatot és utánna magamhioz vennék egyet-kettőt...

Nálam most a két saját mellett 4 ideiglenes spániel van . . . ebből egy félig meddig csak "panziózik" míg az örökbefogadója intézi a dolgait.

2011. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Merre laksz? Én a Noénál vagyok ideiglenes, nekem annyi volt, hogy láttam a neten egy kutyát, akinek nagyon kerestek ideiglenest a felépüléséhez. Telefonáltam, elmondtam ki vagyok, mi vagyok, miért szeretném, hol lakom, mik a körülményeim, a lehetőségeim, stb.


Mondták hogy menjek ki, nézzem meg mit szólnak egymáshoz a kutyámmal. Kimentem, sétáltunk nagyot, barátkoztunk, láttam, hogy nem lesz gond, mondtam, hogy vinném, aláírtuk a szerződést, és jöttünk haza.

Amire készülj: egy ideiglenes kutya simán vihet haza vírust a menhelyről és akkor a saját kutyád kezelését finanszíroznod kell. Nem árt, ha egyébként is van erre a célra némi pénzed, mert ha hirtelen doki kell, akkor neked kell kifizetni, aztán egy számlát kérni róla, és azt majd neked odaadják. Sajnos a rejtett betegségek, problémák nem derülnek ki normálisan, amíg kennelben van, tehát majd nálad fognak előjönni, és neked kell kezelned őket.


Ami még fontos, hogy a lehető legöbb dologra fel kell készíteni, meg kell tanítani a kutyát, hogy az új gazdinál könnyen be tudjon illeszteni. Ideiglenesként a te dolgod, hogy szocializáld, és hozzászoktasd az autózáshoz, villamoshoz, szemtörölgetéshez és gyógyszer lenyelshez, szóval mindenhez amivel a gazdis élete során találkozni fog majd.


Lelkileg piszok nehéz, minden gazdijelöltet árgus szemekkel bámulok, hogy mi a gáz vele, nagyon nehéz olyannak adni, akinél tudod, hogy jó dolga lesz, de nem jobb, mint nálad. És számolj azzal, hogy van, hogy beragad egy kutya. Az egyik ismerősömnél 9 hónapja van egy ideiglenes, azt mondta mostmár nagyon szenved, mert megszakadna a szíve, ha tovább adná, de muszáj lesz, mert sorban állnak a következők, és ha egyszer bedugulsz, akkor nem tudsz többnek segíteni...


Egyébként a futrinkások a FB-on nagyon sokszor keresnek ideiglenes befogadót a Facebook oldalaikon:


[link]

[link]

[link]

[link]


Vizsiknek most pont keresnek!

2011. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket:) szívesen várok még válaszokat:)
2011. máj. 26. 14:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Utóbbi vagyok.

Mint a többiek már írták, rengeteg fajtamentőnek is kellene a segítség. Közelebbről ismerem a

[link]

[link]

2011. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is írtam fajtamentőnek, hogy szívesen lennék ideiglenes befogadó, helyem is van, pénzem is lett volna ellátni a kutyákat. Aztán visszaírtak, hogy rendben szükségük van ideiglenes befogadókra és majd írnak.

Nahát annyira nem volt szükségük rá, mert ez már fél éve volt és annyit se mondtak, hogy bocs nem kellesz!

2011. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktak senki után rohangálni, nem nagyon van rá kapacitásuk, idejük a kutyák ellátásán kívül. Valószínűleg nem tűntél komolynak, vagy nem tudom, egy e-mail alapján én se rohannék utánad, hogy vidd már ezt meg azt légyszi. Ha meglátogatod őket, vagy telefonon érdeklődsz ideiglenes helyet kereső kutya után, biztos, hogy segítenek. Dehát te magad sem lehetsz túl elszánt, ha fél év alatt nem tettél még egy lépést.
2011. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!