Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutya le tudna teríteni...

Több kutya le tudna teríteni egy ragadozó vadállatot?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés kíváncsiságból.

Tegyük fel, hogy van egy nagyobb tágasabb zárt hely. Egy összeszokott kutyafalka (2 kaukázusi medveölő, 2 közép-ázsiai juhász, 2 komondor, 1 cane corso, 1 pitbull és 2 dobermann), le tudna teríteni egy kifejlett oroszlánt vagy tigrist?


2011. máj. 26. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
pit bull és a cane corso teljesen más jellegű harcra lett kitalálva, mint a pásztorkutyák. előbbieknek konkrétan full kontaktos harcot kellett vívniuk ugyanolyan méretű (!) ellenféllel, még utóbbiak nem megölték, hanem elriasztották (a medve- és farkasölő kifejezések helytelenek!) a ragadozókat.
2011. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem simán, kivéve ha barna vagy jegesmedve az a vadállat.
2011. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tetris ***** válasza:
Hát, jó nagy vérfürdő lenne, az tuti. A végén a sok kutya biztos legyőzné a nagyragadozót, de kegyetlen és brutális harc árán. Tudod, van a mondás is: Sok lúd disznót győz.
2011. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Na most egy kifejlett hím oroszlán vagy szibériai tigris egy ilyen kutyákból összekreált falkát simán szétcincál. A pitbull és a 2 dobermann lennének az elsők akik elpusztulnának. A kaukázusik, a közép-ázsiai juhászok és a komondorok (na meg talán még a cane corso), talán tudnának valamit csinálni, mert nekik így azért már meg van hozzá (közösen!) a tömegük. Ugyanakkor a tigris (vagy oroszlán), nem csak harap, hanem karmol is. És bizony hatalmas erővel ütnek is, pár kutyának eltörne a gerince egy csapástól is. Ha netán valahogy mégis sikerülne a nagymacskát leteríteniük, akkor is, talán 1-2 kutya maradna életben, ráadásul azok is nagyon súlyos maradandó sérüléseket szenvednének. A komondornak és a kaukázusinak, hosszú a bundájuk, talán rajtuk valamivel kisebb sérülések lennének.

De én a nagymacskára fogadnék inkább.

2011. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Erdélyben közép ázsiai juhászokkal dolgoznak, azok nem egy esetben megütköznek a medvékkel! De több nagyobb testű juhászkutya, elbánik egy ragadozóval, félelmet, fájdalmat nem ismerve küzdenek a végsőkig ha a gazdájukat vagy a nyájat veszélyben érzik.
2011. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, de hiába. Itt a tigris nagyon jól lakna.
2011. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Tiz kutya? Még egy tankot is. (akkor most szamolj max 200kg-nyi kutyat, es még jo is lesz. (csak hogy a sulycsoportaknal maradjunk.)
2011. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

És egy kifejlett hím oroszlán tömege eléri a 250 kg-t is, szibériai tigris hím pedig a 300 kg-t is! Használják a karmukat, több mint fél tonnás bazi nagy szarvasokat, is elejt, egy tigris. Igen magasra ugranak, nagyon gyorsan másznak fákra, az oroszlán 60 km/h-ás sebességgel is tud futni. Lehet, hogy sokkal nehezebbek de még is gyorsabbak, és hajlékonyabbak. A tigrisek úgymond ütnek is.

A kutyusoknak nem lenne esélyük, az mondjuk tuti, hogy szenvedne sérülést a nagymacska, de akkor is széttépné őket. A nagytestű pásztorkutyák amikor védték a nyájat nem küzdöttek a medvékkel, sem a farkasokkal, hanem csak elijesztették őket.

2011. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Téékáá ***** válasza:
én 10 elborult agyú pittre befoganék, meg a suly is egyezne!
2011. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Erdélyből vagyok én is.Kíváncsi vagyok,hogy hol is dolgoznak KÁJ-val?Elég sokat járjuk a hegyeket,több megyében is,de én még KÁJ nem láttam juhok,tehenek mellett...Keverék nagytestű kutyákat igen,de azok is Kárpátin,Bucovinai,Mioritic,esetleg Kuvasz keverékek.
2011. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!