Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Háztartásonként egy kutya,...

Háztartásonként egy kutya, valamint a menhelyről hazavitt jószág után sem kell adót fizetni?

Figyelt kérdés

Akkor ha a sintér telepről haza viszek egy kutyát, ami szinte úgy néz ki mint egy fajtatiszta, akkor az után nem kell adót fizetnem, és nem is kell ivartalaníttatnom.

( sintér telepről ivarosan adják ki )

Akkor ha szaporító lennék nyert ügyem van, mert befedeztetem a nem oltott és chipelt szukáimat, és eladom mindenféle papírok nélkül a kölyköket......

Akiknek meg regisztrált oltott kutyájuk van, az meg fizesse csak az én általam eladott kölykök ivartalanítását.


Ezt csak én látom így, vagy tényleg sántít ez az ebadó?


2011. máj. 27. 15:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
jaaaaaaa bocsi, én is a menhelyre gomndoltam
2011. máj. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De amúgy ott van példának a falusi mariann.

Kölyökként hazavitt egy ivaros kan keverék kutyát egy menhelyről, ( tudomásom szerint a vigyél haza alapítványtól ) ivartalanítási szerződéssel, és tessék már kétszer is fedezett vele.....

2011. máj. 31. 17:49
 13/15 anonim ***** válasza:

Mostanában elég sok tervezetet nyújtanak be, ez rég bevett módszer - csak figyelik a reakciókat.

Ha túl nagy az ellenállás, általában nem vezetik be...

Annyi kutyát raknának ki, hogy csak lesnénk.

Inkább a tartási körülményeket kellene megvizsgálni, mert pláne falun vannak olyan szerencsétlen kutyák, hogy egész nap egy 1 méteres lánc végéről morog...

2011. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én falun lakok, utolsónak írom, és igazad van. Nincsenek valami jó körülmények között. Jó, nem mind van kikötve, de ezek közül is a legtöbb csak a kertben lehet, velük foglalkozni nemigen szoktak. De ezek alul kivétel az én kutyusom. Nagyon sokat foglalkozok vele. Csak sajnos kutyás társaságba nem tudom vinni. :( Amúgy ez az ebadós dolog tényleg elég érdekes. A sok kutyát sajnálom akiket emiatt kiraknak, meg a menhelyeket akik persze segítenek nekik.
2011. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, mert az oltás is rohadt drága. Tartson annyi kutyát, amit etetni, gondozni, és oltani tud...
2011. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!