Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszagolja egymást két...

Megszagolja egymást két kutya, majd összeugranak?

Figyelt kérdés

Már láttam ilyet párszor. Van két kutya, és a gazdái oda engedik egymáshoz, szaglásszák egymást, kicsit feszűlten, de csóválják a farkukat, majd hirtelen összeugranak, és támadnak.

Ezt mégis miért?


2011. júl. 19. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert mindkettő domináns, és nem ismernek az agressziónál finomabb kommunikációt amivel megbeszélhetnék, hogy ki hol áll egymáshoz képest a sorban.
2011. júl. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A farkcsóválás nem minden esetben jelent pozitívumot.
2011. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez főleg akkor szokott előfordulni, amikor pórázon van az egyik vagy mindkét kutya. Szabadon ritkább. Két jól szocializált domináns kutya ezt verekedés nélkül is le tudja rendezni, de ha már az egyik nem ilyen, akkor abból baj lehet. Egyszer az enyémet kihívtam egy ilyen szituációból, ő lefordult a másik kutyáról és elindult felém, mire a másik hátulról rávetette magát.
2011. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De hogy tanítod arra, hogy egy balhéból hi tudd hívni?? Az én kutyám befogadott, de nagyon szótfogad, egyből jön, figyel rám, el lehet engedni. Rengeteg dolgot tud ( ül, fexik, paicsi, piti, szóra eszik, nem vesz el idegentől kaját, eldől, vársz, marad, lassan, szépen, mutatásra is csinálja a dolgokat) 3dologra nem tudtam csak megtanítani: az első a macska kergetése, ha meglát egyet futni, (de nem bántja, csak ha szalad utána kell mennie) a másik a dominancia. Kis kutyákkal semmi baja, de a nagyokat néha ugatja, de nem bánmtja, csak odarohan és pofázik nekik, de ha a másik is el lenne engedve, és Ő kapható rá, lenne bunyó. PÓrázon nagyon dilis, de anélkül is sok kutyát ugat:( 3. a dörgéstől, pukkanásoktól fél, jutalmat el sem fogad olyankor :( főleg az első kettő zavar és úgy érzem már mindent kipróbáéltam...
2011. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elég nagy köztetek a rangsor beli távolság, tudod jól alkalmazni a büntetési technikákat, akkor tudod ennyire erős ösztönállapotban is kontrollálni. A múltkor én is belefotottam ilyenbe, hogy a kutyámat megtámadta egy padlócirkáló, én egy rászólással blokkoltam a kutyát, a másik meg így is támadta, na ezt a helyzetet én se tudtam megoldani, mert nyilván megvédi magát.

Egyébként balhéból nem kihívom, hanem odamegyek, és kegyetlenül elzavarom a világból is, akkor is ha nem ő kezdte. De szerencsére erre már ritkán van szükség, tudja jól, hogy el is lehet kerülni a balhét.

2011. júl. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az előttem szóló írja. Nálunk csak másfélszeres volt a méretkülönbség a mi javunkra (kb. 40 kg <--> 60 kg). Miután a másik hátbatámadta, akkor természetesen az enyém is visszafordult és összeakaszkodtak. Ekkor rájuk ordítottam és ismét magamhoz rendeltem. Közben a másik kutya gazdája rohant feléjük és ordítozott, végül megfogta a sajátját. Az egész "verekedés" kb. 3 másodpercig tartott. Én úgy 30 méterre lehettem a kutyáktól ezért esélytelen lett volna odamennem és szétzavarni őket, mert mire odaérek, addigra szétszedik egymást, úgyhogy csak a tekintélyemben bízhattam. És szerencsére egyik kutya sem gondolta komolyan ezt a verekedést.
2011. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, tudom, h nem gondolják komolyan, de azért lehet kisebb odakapásból is baj.. Enyém egyszer "nekiment" egy Vele egyméretű kb 30kg-s kutyának és ugatta, meg a fenekét csípkedte (volna) de a másik oldalrakapott és a fülébe harapott, abból meg csöpögött a vér... Ezt már 2x megjátszották Vele.. De egy tacsi is egyszer kikezdett Vele, az enyém meg csak lenyomta maga alá, egy gfoggal nem ért hozzá és atancsi gazdija is mondta, h hagyjam, had fejezzék be és ahogy a kicsi abbahagyta a morgást az enyém leszállt róla és azóta jól megvannak. Szóval az én kutyám domináns, de nem véreb, viszont erről nem tudom leszoktatni, bármennyire is hallgat rám másban.. :((( Módszer?? :(
2011. júl. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Módszer: Tükör. :)


Amúgy az önmagában nem baj, ha domináns a kutya, csak ne legyen köcsög a másik kutyával és hallgasson a gazdájára!

A Tükör terápiában is nagytestű domináns kutyákat alkalmaznak, tehát megfelelő kutya-gazdi páros esetén a dominanciát akár a hasznunkra is fordíthatjuk.

2011. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!