Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent összepisil/kakál a...

Mindent összepisil/kakál a Bolognesse kiskutyánk, mit és hogyan csináljuk?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hetes bolognesse kiskutyánk aki 4 napja van nálunk. És egyszerűen mindenhová pisil csak nem a pelenkára.



Vagy még túl korai, hogy megtanulja?


2011. máj. 27. 19:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

igazából a helyzet összetett!

Régóta ismerkedtem a fajtával,azért ezt választottam, mert ennek a tulajdonságai leginkább megfelelőek nekünk.Azután úgy gondoltuk, menhelyről fogadunk örökbe, mivel sok kutyus van, aki szerető családra vár, és akkor miért fizetnénk tízezreket egy "szaporítónak". Nézelődtem, és az a tapasztalatom, hogy a menhelyeken nincs olyan kölyök kutya, melyről garantálják, hogy kistestű lesz, ez pedig egy fontos szempont lakásban tartásnál.Ekkor láttam egy hirdetést, törzskönyvezett szülő, megtekintéskor jó benyomást keltettek, a kutyus lakásban nevelkedett, láttam az anyát, a kutyusunk nagyon jó természete, nyugodtsága elég volt, hogy mellette döntsünk!

Ennyi!

2011. máj. 27. 21:45
 12/15 anonim ***** válasza:

Oké, hogy egy évig tájékozódtál a fajtáról, de úgy látszik magáról a fajról nem sikerült összeszedni a megfelelő információt. Nem attól lesz jól nevelt a kutyád, hogy 6 hetesen elhozod az anyjától.Az első három hónap a legfontosabb a kutya szocializációja szempontjából, ezt az időszakot az anyja, és az alomtársai mellett kell(ene) eltöltenie, onnan tanulja meg hogyan kell "kutyául viselkedni". Most, hogy 6 hetesen elhoztátok, ennek a résznek a fele kimarad, gondolom a kötelező oltások megléte nélkül nem viszitek más kutyás közösségbe. Ha 4 hónaposan is ugyanúgy csinálja akkor majd visszatérhetünk a kérdésedre (pontosabban arra, hogy ezt pl nem tanulhatta e volna meg az anyjától abban a maradék 2-6 hétben, amit nem töltött el mellette).

Valószínűleg amúgy csak ez a baj, 7 hetesen még az anyja takarítja el alóla a piszkot.

Sok sikert a kutyushoz!

2011. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is bolognesem van. 4 nap "új élet" után mit vársz attól a kis csöppségtől? Azt hitted amit te elgondolsz, azt ő automatikusan az első perctől úgy is fogja végezni?

Én az enyémet 11 hetesen hoztam el az anyja mellől, 4-5 napig nem találta a helyét, hiába mutattam meg neki ezerszer újra és újra a pelenkát. Aztán egyik nap reggel odapisilt, utána pedig mindig. A kutya NEM HÜLYE! A tiéd is meg fogja tanulni. Abban egyet kell értenem az előttem szólókkal, hogy rettenetesen felelőtlen voltál te is, hogy 6 hetesen elhoztad, és az a "tenyésztő" is, aki oda adta ennyi idősen neked. Megkérdezhetném, hogy törzskönyvvel vetted-e, és mennyiért?

2011. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És hogy a szülőket és az ő törzskönyveiket megtekinthetted-e a helyszínen? Kaptál-e részletes leírást, tájékoztatást, kaptál-e kölyökcsomagot?
2011. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdeklődtem egy kicsit, ahogy ígértem :)

A barátnőm azt tanácsolta, hogy vegyetek egy szállító boxot, ebben legyen a kutya, mert oda nem fog piszkítani.

Amikor kiveszed, azonnal séta, ha kint ürít, nagy dícséret, jutalmazás, stb :)

Aztán elsőre 10 percig legyen "szabadon" a lakásban, majd vissza a boxba. Amikor kiveszed pár óra múlva, újra séta, majd lehet a lakásban szabadon 15 percig, és így szépen fokozatosan növeld a "szabadidőt".

A barátnőm nem tartja jó ötletnek a kutyapelenkát...


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, illetve felhívom őt is :)


Tessa

2011. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!