Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a közép Ázsiai Juhásszal?

Figyelt kérdés
Legfőkébb a természetére vagyok kíváncsi.
2011. máj. 28. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én tenyésztettem ázsiákat, ha célirányos kérdésed van nyugodtan írj privit, amúgy első kutyának nem szabad venni, kemény határozott gazda kell neki, nálam a top 5 kutyában van
2011. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem volt egy szukám, és most van egy kanom.

nagyon domináns kutya, csak erőskezű, gyakorlott kutyásnak ajánlanám, mivel 60-80 kiló színtiszta izmot nem fogsz tudni erővel visszafogni, ha ő menni akar...

Türkmenisztánban tigrisek, medvék, farkasok ellen védte a nyájat.

Viszonylag keveset eszik felnőttként (amúgy egy zabagép), de fontos, hogy minőségi kaját kapjon, különben csontrákja vagy más baja lesz.

Az én szukám általában jól kijött a többi kutyával, gyorsan lerendezték az erőviszonyokat - mondanom sem kell, harc nélkül hódoltak be neki a legdurvább kanok is. 8a nagytestűek is)

Viszont a szukákkal kibírhatatlan volt...

Volt is belőle gondunk rendesen.

lakott területnek még a közelében is csak pórázon sétáltatható, mi elkövettük azt a hibát, hogy a faluszélen elengedtük. látott valamit a bozótban, elrohant. 3 másodperc múlva egy megtermett kóborkutya teteme szaltózott a levegőben...

Szóval nagyon nem vicc ez a fajta.

Próbálták alkalmazni a rendőrségnél, de túl nagy a rizikója, hogy akit elkap, azt nem engedi el élve.

(Az enyémhez ha beugattak kisebb fejű kutyák a kerítésen, lenyúzta a képükről a bőrt, vagy leharapta a mancsukat...

Műanyag tálba ne adj neki enni, mert olyan falánk, hogy a tálat is megeszi.

Amúgy a gazdájához nagyon hűséges, ragaszkodó.

De nagyon nagy meló kivívni a tiszteletét, pláne, amikor az édes kis kölyök elkezd kamaszodni és felmérni az erejét...

2011. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
utolsónak gratulálok! -.-
2011. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresztapáméknak volt Közép Ázsiaija, amikor még 11-12 éves voltam. Akkor még nem volt túlságosan elterjedt fajta Magyarországon. Hát, Azsdar egy kezes bárány volt. Együtt nőttünk fel, és iszonyatosan imádott, és a hugomat is! Úgy nyúzhattuk, ahogy csak akartuk! Nagyon jó kutya volt! Az tény, hogy rengeteget tanították, és határozott, szigorú, kemény kéz kellett hozzá, mert az idegeneket nem bírta. Remek házőrző volt, de a család tagjait feltétel nélkül szerette!
2011. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Kedves "utolsónak gratulálok" szeretném viszonozni a gratulációdat, remélem, örömöd telt ebben a fontos hozzászólásban.

A szuka 3 évesen került hozzánk egy borzasztó gazdától, aki sz.rral etette és egész nap láncon tartotta a városban. Nevelés 0.

Így is hihetetlen változáson ment át a kutya nálunk, mi ennyire tudtuk megnevelni.

Szerintem téged kapásból széttépett volna.

2011. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15 hónapos ázsiánk van. Elég kemény kutya, de meg van nevelve, gazdájára hallgat, nagyon ragaszkodik. 83 cenit, és 63 kiló körül van, még 2 éves koráig várunk rá 2-3 centit és 10 kilót. Már így is egy izomállat, de úgy az igazi, ha egy ázsia 80 kiló :D 11 hónapos koráig együtt volt engedve egy staffordal (9 hónapossal), azután egy kennelt kellet csinálni szegény stafinak :) sejthetitek miért. Nagyon domináns fajta.
2011. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mármind úgy volt együtt engedve, hogy egy uvarba voltak :)
2011. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

11:31

Szeretem az olyan embereket akik a kutyájuk romboló képességükkel kérkednek. Ezeket a történeteket inkább titkolnám.

2011. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves mármegintte nem szeretném szét trollkodni a kérdést, zárjuk le annyival, hogy olvasd el még egyszer az írásom, ha elsőre nem volt érthető.

Egy pillanatig nem kérkednék azzal, ahogy azoknak a szegény kutyáknak az életük véget ért. Azért írtam, mert az én tapasztalatom ez. Jó, ha felkészül rá a kérdező/leendő tulajdonos, hogy könnyen megeshet ilyen dolog vele is. Hogy ezt elkerülje, tanuljon inkább az én hibámból.

Az meg nem kérkedés, hogy leírom a kutyáról a szimpla tényeket, hogy milyen erős és domináns fajta.

Egyéb probléma óhaj sóhaj?...


Kedves Kérdező, elnézést az offolásért, én ezzel lezártam az ügyet.

2011. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem van egy 1,5 éves szukám. Aktív házőrző, őrző-védőnek használjuk. Az nem igaz hogy lusta. Szerintem nagyon aktív éjjel és nappal is. 100szor annyit menetel gy nap mint a cane corsom. Nagyon domináns más kutyákkal. 10 hónaposan a 4 éves kuvaszunkat már lenyomta. Egy kissé önfejű, de kezelhető. Nem olyan, mint ezek a "nyugati fajták", hogy ragaszkodik az emberekhez, teljesen önálló. Igazi juhászkutya. Kaja kérdésben nincs bocsánat. Soha nem eszik mohón, de a kajáját feltétlenül megvédi más kutyáktól. Az én kutyám a türkmén típus, tehát a szikárabb testalkatú. Nagyon jól viseli az időjárás szélsőségeit, nagyon bírós kutya. Szerintem a gyerekeket is szereti, a 10 éves unokatesóm is sétáltathatja. Ez az én tapasztalatom. Nemtudom tudtam-e ezzel segíteni neked?!:))
2011. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!