Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor vagy pitbull?

Komondor vagy pitbull?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 napja elpusztult a 13 éves kan bernáthegyink, szeretnénk egy kutyát. Most húgommal tanakodunk, hogy milyen kutya legyen, ő pitbull-t akar, kant. Én komondort, szintén kant. Na most szerintem az lesz, hogy mindkettő, de vajon két ilyen kutya jól kijön egymással?

20/F


2011. máj. 28. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mik az érvek és ellenérvek egyik ill másik mellett?

Ugyanis habitusban, jellemben merőben két nagyon különböző kutyán tanakodtok.... pláne egy bernáthegyi után.

2011. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Már döntöttünk, mind a kettő lesz. Nekem a komondor tetszik, neki a pitbull. Elég nagy az udvar elfér mind a kettő.
2011. máj. 28. 13:32
 3/13 xnorkax ***** válasza:
És csak külső alapján választottatok kutyát? Szerintem ha mindkettő kan lesz akkor lesznek ott dominancia harcok... Ugyanis mindkét fajta igen domináns. Nem lehetne az egyik szuka?
2011. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Téékáá ***** válasza:
32%
Hát mivel feltetted a ezt a kérdést nem nagyon ismered egyik kutyát se!Nem jönnnek ki egymással ha tökös vérvonalból veszed őket!Ha valami selejt szaporitótól akkor esetleg...de mind 2 fajta nagyon domináns!Egyik legyen szuka és elkerülitek h külön keljen csukni őket,marakodás stb.. és mehet együtt séta játék később is..nem csak az első fél évben!
2011. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem nem csak külső. Én speciel a nagytestű kutyákat szeretem, mindenféleképpen kint akarom tartani (télen a komondor nem fázik), én mindig is ilyet szerettem volna igazából, csak hát faterék, bernáthegyit vettek. Azért akarjuk, hogy mindkettő kan legyen, mert nem akarjuk, hogy valami oknál fogva kiskutyák szülessenek. (Az, hogy húgom miért pitbullt akar, azt nem tudom pontosan, tetszik neki is kész). Mi úgy gondoltuk, hogy egyszerre vesszük őket, mikor még kicsik, csak hozzászoknak egymáshoz. Vagy nem?
2011. máj. 28. 14:11
 6/13 Téékáá ***** válasza:
80%
hozzászoknak..de egyszer mind2ő nagyfiú lesz és elkell dönteniük h akkor ki is most a fönök az udvarba..ott kezdődik a baj h egyikse nagyon akar behódolni..meg ha beis hódol 3 nap múlva ujra próbálkozik h átvegye az iróasztalt!A pit legyen akkor szuka..ivrtalanitsátok és kész..mindenkinek ez a legjobb választás ha már ezek a fajták mellett maradtok!
2011. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A Komondor szétfogja tépni a pitbullt, ha összekapnak. Bár nagyfaternak már régóta együtt van a kan komondor, a szintén kan dobermannal, aztán elvannak (holott nem egyszerre lett véve a kettő). Pedig a dobermann, sem az a hű de nyugodt kutya. Szerintem, ha kis korban összeszoktatod őket, akkor nem lesz gáz. A komondor elfekszik a fa alatt, a pitbullal pedig játszik a húgod.
2011. máj. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zolzolzol válasza:
vagy vegyetek kan pit-et azt is lehet ivartalanitani és akkor sem lesz nagy gond.
2011. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom,hogy két ilyen brutál erejű kan kutyát vegyetek!Nekünk két fiú spánielünk van,a fiatalabbik sokat piszkálja a másikat,és néha nagyon csúnyán összevesztek.Két ilyen erős jellemű kan kutya, akár halálos sebet is ejthet a másikon.
2011. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a jó h süt a hozzáértés a hozzászólásaidból és a hozzáállásodból. Ezek mellett csak szerencse kérdése lesz h ne legyetek hír évek múlva valamelyik esti műsorban...
2011. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!