Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor vagy pitbull?

Komondor vagy pitbull?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 napja elpusztult a 13 éves kan bernáthegyink, szeretnénk egy kutyát. Most húgommal tanakodunk, hogy milyen kutya legyen, ő pitbull-t akar, kant. Én komondort, szintén kant. Na most szerintem az lesz, hogy mindkettő, de vajon két ilyen kutya jól kijön egymással?

20/F


2011. máj. 28. 13:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
nagyon necces ez a párositás, de akkor mindkettőt ivartalanitsátok. lécci
2011. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tyler913 ***** válasza:

Jol irta valaki elottem: nem ugy tunik,mintha olyan nagyon ertenetek a fajtakhoz a hugoddal.Kerlek,ne kovessetek el azt a hibat,hogy hozzaertes es utanajaras nelkul vesztek kutyat,raadasul kemeny,harcias fajtajuakat,"csak mert az tetszik" alapon.Szerinted hugod tudna egy pitbullal banni?Tisztaban van a kutyaneveles alapjaival?Eleg kovetkezetes?Ra tud szanni napi tobb orat a kutyazasra?

Mielott dontotok,merlegeljetek a hosszu tavu kovetkezmenyeket,es konzultaljatok normalis tenyesztokkel.

Ja,es eszetekbe ne jusson valami bizonytalan eredetu 20 ezerert arult kolykot venni,mert ugy meg nagyobb a riziko,hogy ket idegbeteg,kezelhetetlen kutyatok lesz,akik egymasra es ratok is veszelyt jelentenek.


Szoval megegyszer: elobb tanul,megfigyel,olvas,aztan penzt gyujt,es csak legvegul jon a vasarlas.

2011. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne legyen mindkettő kan. Az egyik legyen szuka.Szerintem a pit. Amúgy nem sokat érthetsz a kutyákhoz apukám...olyanról még nem hallottál,hogy ivartalanitás? Ivartalanitod a szuka pitbullt,és nem lesznek kiskutyák.Ja és remélem tudod,hogy a pitbullt hosszú évtizedeken keresztül mire szelektálták,tehát a fajtársaival szemben lehetnek gondok. Mért nem vesztek staffordot? Külsőre dettó pit,csak sokkal toleránsabb a fajtársaival,mint egy vérbeli pit,akit célirányosan állatok elleni harcra szelektáltak.A staffra is mondják,hogy harcikutya blabla...de a genetikájában nincs olyan mélyen benne a harc a fajtársaival szemben mint a pittnek..a stafford sokkalsokkal könnyebben összeszoktatható.
2011. máj. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!