Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tisztában vannak,...

A kutyák tisztában vannak, azzal, hogy a kullancs rossz?

Figyelt kérdés

Amikor kisezdek egy kullancsot a kutyámból, akkor tökre örűl, és amikor megölöm, és szétnyomom, akkor megszagolja, és megrázza magát, mintha kirázná a hideg.

És tökre hálás nekem, hogy kiszedtem belőle.

Ezek szerint tudná, hogy a kullancs egy vérszívó, ami rossz, és beleborzong, hogy az benne volt?


2011. máj. 29. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak annyira, mint egy kisgyerek.
2011. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Nincsenek tisztában vele,mert nem emberek. Viszont a kullancs kellemetlen,fájhat nekik,ezért örülnek,ha valaki megszabadítja tőle.
2011. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos nem kellemes, hiszen a bőrébe van fúródva, és irritálja. Nem véletlenül szokott bepirosodni körülötte a bőr.

Az én kutyám is mindig hagyja, hogy kiszedjem belőle, utoljára a szemhéjában volt. Azt hittem, hogy lehetetlen lesz onnan kivenni, de meg se moccant, amíg matattam.

2011. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azért nem hülyék, azzal tisztában vannak, hogy valami oda nem illő dolog van rajtuk, ami ráadásul kellemetlen is. Épp ezért (meg a fertőzés elkerülése miatt is) érdemes kullancs elleni nyakörvet bevetni. Pl. a Scalibor remek ilyen célból, már olyan 3500 Ft körüli áron kapható, fél évig nem kell ezzel foglalkozni, és még vízálló is. Én mindig rajta hagyom a kutyusomon, mondjuk fürdetésnél azért leveszem, de am nem kell fel-re rakosgatni
2011. máj. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!