Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudjuk kivinni az utcára,...

Nem tudjuk kivinni az utcára, de akkor hogy jussunk el a kutyaiskolába?

Figyelt kérdés

Rehabilitációs/szocializációs programra szeretném vinni a kutyámat, de addíg nem is merek jelentkezni, míg ki nem találok valami megoldást a problémára: nem tudom kivinni a kutyát az utcára.


Teljesen bepánikol, fél: az autóktól, egyéb járműtől, emberektől, kutyáktól, macskáktól, de a legjobban a zajoktól, konkrétan mindentől retteg. És az a baj, hogy ilyenkor teljesen meghülyül szegény, vérben forognak a szemei, zihál, folyik a nyála, annyira remeg, hogy alig bír talpon maradni és olyan lendülettel rángatja néha a pórázt, akár körbe-körbe, hogy sosem tudom, mikor fojtja meg saját magát, vagy ránt mindkettőnket az autók közé. Egyszerűen lehetetlen vele közlekedni, mert a pánik miatt, ami eluralkodik rajta, vagy magában tesz kárt, vagy mindkettőnkben.


Ilyenkor mi a megoldás? Autó nincs (ismerősöknek, rokonoknak sem), taxira nincs pénz, de egyébként sem vállalja egy taxi sem, mert a taxiban is pánikol, őrjöng, ez balesetveszélyes...


Gyalog nem mehetünk, mert túl hosszú az út, és még az utcasarokig sem biztos, hogy épségben eljutunk, úgyhogy egy több 10 kilóméteres utat nem kockáztathatunk meg.


Nyugtatót nem szeretnék adni neki, meg nem is érdemes, mert nem használ.


Valaki tudna adni ötleteket?


2011. máj. 29. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hívj házhoz oktatót. Olyan kutyasulit kell keresni, ahol kifejezetten foglalkoznak lelki rehabilitációval (ilyen pl. a népszigeti, őrmezői kutyasuli). Az is egy megoldás lehet, hogy elmész a kutyasuliba egyedül és kérsz tanácsokat, hátha tudnak valami okosat mondani...


Az első megoldás valóban nem a legolcsóbb, de valószínűleg már pár alkalom is jelentős javulást hozna, ha egy jó szakember segítségét kéred. Utána már te is tudnál gyakorolni és elvinni őt kutyasuliba.

2011. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Keresd meg ezt az iskolát háznál képzés ügyben:


[link]


Mentett, problémás kutyákkal is foglalkoznak, nagyon-nagyon jó eredménnyel. Az iskolavezető nagyon rendes, biztos meg fogsz tudni vele egyezni.

2011. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen kutyusról van szó, de lenne egy ötletem. Nem tudom milyenek a lehetőségek, de azért leírom, hátha tudok segíteni


Ha kistestű, beszerzel egy szállítóboxot, a bejáratot letakarod, ráerősíted biciklire, és szépen elkarikázol a kutyasuliig.


Ha nagytestű, akkor is van megoldás. Egyik barátnőm példájára: szerzett egy olyan kocsit, amit bicikli után lehet kötni és gyerekek szoktak ülni benne. Kicsit átalakította és így már kényelmesen elfért benne a német juhásza.


Na, ha te is megcsinálod ezt, akkor letakarod és kész a szállítóbox.


Arra azért figyelj, hogy a kertben szoktasd hozzá. Hangokat hall majd, de látni nem lát semmit, elvileg így nem csinál hisztit, mivel ismerős helyen van, hozzászoktattad a boxhoz.

2011. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Olvasd át ezt az oldalt: [link]


Tapasztalatból mondom, hogy tudnak segíteni, és házhoz is mennek. Ők egyébként az a csapat, akik a Népszigeti Kutyaiskolában foglalkoznak a problémás, csoportba nem illeszthető kutyákkal. Elég sokat láttam őket dolgozni, eszméletlenül profik.

2011. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazatok van, az a legjobb, ha házhoz jönnek.
2011. máj. 30. 11:08
 16/17 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a házba sajnos (egyéb, rajtam kívül álló okok miatt) nem jöhetne be a kiképző. Ez nagy baj? Mit fog ahhoz szólni a kiképző, hogy a házba nem, csak a kertbe jöhet be? Ez nagyon égő, nem?
2011. máj. 30. 11:09
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát ez mondjuk kellemetlen lehet, mert nyilván nekik is kell például pisilniük, vagy kezet mosniuk :(


Meg ha a kutya bejár a házba is, akkor lehet, hogy ott is lennének teendők, amikben a kiképző tudna segíteni.

2011. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!