Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chihuahua - milyen fajtái...

Chihuahua - milyen fajtái vannak? Milyet kell keresnem, hogy ilyen legyen? Segítség?

Figyelt kérdés

Csivit szeretnék venni, de nekem csak 1 fajtája tetszik... és nem tudom, hogy keressem... vagy, hogy milyen elnevezései vannak.


Ezek, amik nem tetszenek:

1. [link]

2. [link]

3. [link]


Amire gondoltam, az ilyesmi:

4. [link]

5. [link]


Nem, nem azért akarok ilyet, mert Paris Hiltonnak ilyen van (isten ments...) hanem mert nekem az a fajta tetszik. Legszivesebben ezt a Micro Tea cup fajtát venném

[link]

de ez túl picike kutyus :( Azért ennél nagyobbat szeretnék, de ugyanilyen alkattal. Tehát nagy szemek, nagy fej, picike test, nem hosszúszőrű, nem 'tacskó alkatú'. Azt hiszem olyasmit olvastam, hogy ez ilyen deer/őz fajta, vagy mi. De azon belül is van több nem?


Segítség? :(


2011. máj. 29. 17:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha apukáját, anyukáját megnézem, akkor biztos, hogy nagy korában is olyan lesz, ha a szülei olyanok?
2011. máj. 29. 17:30
 2/11 anonim ***** válasza:

Rövidszőrű csivava. Keress kenneleket a neten. Ha tenyésztőtől veszed, garantált, hogy fajtatiszta, standardnek megfelelő csivi lesz belőle.

[link]

2011. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hmmm... ez azt jelenti, hogy az 1es és a 3as, vagy minden, ami nem úgy néz ki, mint ami nekem tetszik, az nem fajtatiszta rövidszőrű?
2011. máj. 29. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:
van hosszúszőrű, rövidszőrű, mini és standard csivava.. nekem nem tetszenek azok a kis őzláb kutyusok, inkább a szőrösebb, simogatni valo kutyus.. minden tenyésztőnél máshogy néznek ki a kutyák, maximum ha szétnézel több helyen, és mérlegelsz..
2011. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a micro teacup chihuahua-k egészségügyileg teljesen rendben vannak? Vagy kevesebbet/többet/ugyanannyit élnek, nincs egészségügyi gondjuk a méretük miatt?
2011. máj. 29. 18:40
 6/11 A kérdező kommentje:
2011. máj. 29. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Ha megnézed a fajta standardjét, láthatod, hogy nincs olyan, hogy mini, extramini stb.

[link]

0,5 kg-3 kg között lehet egy csivava súlya. A tenyésztő elmondja neked, hogy mekkorára nőhet a kiskutya. Általában a honlapjukon a párosításoknál ott vannak a szülők adatai (milyen szűréseket végeztek rajtuk, kiállítási eredményeik, súlyuk stb.).

Azért mondtam, hogy rövidszőrűek, mert a belinkeltek között volt egy hosszúszőrű. A csivaváknak rengetek színváltozata van.

Remélem tisztában vagy vele, hogy egy egészséges, fajtatiszta(törzskönyvvel rendelkező) kutya 80.000 Ft-nál kezdődik.

2011. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most látom a másik kérdésedet. A "teacup", tehát a 0,5 kg körüli kutyáknak több egészségügyi problémái lehetnek. De hidd el, egy 1,3 kg körüli kutyuska is eléggé pici.
2011. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még mindig én. :) Megkérdezhetném, volt már ezelőtt kutyád?
2011. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát volt is meg nem is... igazából kutyák között nőttem fel, mert mindig volt, csak panelba költöztünk, azóta nincs. Tehát mondhatni, hogy kisgyerekként csak "kutyus" volt, de nem én neveltem. Nekem ez most olyan lenne, mint első gyerek :D Készülök bőszen az anyaságra :D


Egyébként igen, tudom hogy mennyibe kerül, nem is akarok 60-80 alatt venni. Élőlényre nem biztos, hogy szabad ilyent mondani, de a minőségnek ára van. Ha nme jó helyről venném, akkor fizethetném a fennmaradó megtakarított pénzt állatorvosra... ki tudja..

2011. máj. 30. 03:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!