Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám füvet eszik, mit...

Kiskutyám füvet eszik, mit jelent?

Figyelt kérdés

Beagle kutyusom 3 hónapos, a séták alkalmával mindig füvet legel. Eddig nem nagyon engedtem, de tegnap azt mondta egy kutyás, hogy kell a gyomruknak. Ez igaz?

Tényleg ehet füvet, vagy valami vitaminhiány miatt teszi?

Napi 2 száraztápot kap (középtermetű kölyköknek való Select Gold)és 1 nedveset (többnyire konzerv, husi...)

Elég vizet iszik, és a fressnapf-ban azt mondták, ehhez már nem kell kiegészítésnek semmi...


2009. márc. 17. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ég a gyomra, ezért kell a fű neki. Kifejezetten olyan helyen sétáltasd, ahol mindig találhat füvet magának!
2009. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mit adsz neki kaját, füvet mindig fog enni, főleg kiskorban. Ezt nehogy megtiltsd neki, mert a fű fontos az emésztésének, hagyjad had egye nem lesz baja tőle.
2009. márc. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya eszi a füvet. Én is mindig úgy tudtam, hogy azért, mert ég a gyomra, de azt is hallottam, hogy azért eszi, mert bejut egy-egy hajszál, szőrszál a szájába amit lenyel, és a fűre rátekerednek ezek a a szálak és így tud távozni a gyomrából és a belekből.
2009. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Eső lesz!

Minden kutya eszik. (akkor eső lesz, mama szerint) A zöldet is kívánja, meg olyan minta toll lenne a gyomrában, ha vadászna.

Te sem azért eszel epret januárban vagy csokit, mert feltétlenül szükséged van rá. A rágóról ne is beszéljek...

[link]

2009. márc. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is szoknak füvet rágcsálni, ez normális. És van úgy, hogy utána kihányják a füvet is és vele együtt egy kevés ételmaradékot is. Lehet vitaminhiány, ebben én sem vagyok biztos, de szerintem ők érzik, hogy jót tesz a gyomruknak, mert különben nem ennék. Semmi bajuk nem lesz tőle az biztos, én nyáron még adok nekik friss gyümölcsöket és zöldségeket is és nagyon szeretik :-)
2009. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Folsav hiány. Semmi extra tavasszal gyakori, nem kell aggódni miatta.
2009. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Akkor megnyugodtam!

Köszönöm szépen a válaszokat!!

2009. márc. 17. 12:19
 8/12 anonim válasza:
100%
Ha a kutya füvet eszik, esni fog az eső. Nagymamám tanitott erre és tényleg igy van.
2009. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Már mindent leírtak, de az hogy eső lesz ha a kutya füvet eszik az csak egy babona lehet, különben minden nap esne:D
2009. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

fáj a pocija :D - biztos valami "nehezet evett"

én az első válaszolóval értek teljesen egyet, és ne aggódj nem csak a kutyák szokták enni a füvet, a cicák is :D - ez azrét van mert ténleg "ég" a gyomra

2009. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!