Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágcsálja a füvet a...

Miért rágcsálja a füvet a kiskutyám? (+2kérdés)

Figyelt kérdés

Amióta megérkezett hozzánk (péntek), azóta ha elfekszik az árnyékban és kiáll egy-egy hosszabb fűszál, vagy valamilyen virág, vagy növény... az lerágja. De miért?

Azért mert így segíti az emésztését?

Meg még az lenne a kérdésem:

Van, hogy este felé egy pár percig "csuklik" a kutyus. Ez miért van?

Illetve, hogyan lehet megtanítani neki, hogy az udvar, egy meghatározott részére végezze a nagy dolgát? és ne az egész udvarban, oda, ahova éppen elér.

Amúgy 9 hetes kölyökről van szó.

Köszi és bocs a sok kérdésért.


2011. júl. 17. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

az első kérdés: a kiskutyák szeretnek rágcsálni és valószínű hogy azért rágja le a füvet,virágot stb.. idővel csak akkor fog füvet enni ha ég a gyomra..


2. kérdés: én kutyám is szokott csuklani de kiskutyáknál szerintem ez gyakoribb ..szerintem ugyan az miatt mint az emberek csuklanak


3.kérdés : amikor enni adtok neki akkor vigyétek oda arra a részhez ahiva szeretnétek hogy oda szokjon ha elvégezte dolgát dicséret ez sokszor meg kell csinálni mire sikerül


remélem segítettem :) sok sikert!!

2011. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Általában azért eszik a kutyák a fűszálakat, ha ég a gyomruk. A csuklás nem tudom mitől van. :S Ha a kutyus elvégezte a dolgát, vidd oda arra a helyre(ne a kutyát vidd hanem a dolgát..xD), ahova szeretnéd szoktatni a kutyust. Én ennyit tudok,remélem hasznodra lesz a válaszom. :D :D
2011. júl. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.Emésztést segíti.

2.A kölyökkutyák sokat csuklanak,mert nőnek.(érdekesen hangzik,de tényleg így van.)

3.Amikor elvégezte a dolgát odaviszed (az ürüléket),ahova szeretnéd,hogy ürítsen,és megmutatod neki.

2011. júl. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Az én kutyám egy egész bokrot szétrágott. (KÜldenék képet de nem tudom hogy kell. :D)

2. Az én kutyám is sokat csuklik a mai napig. Pedig már 6 hónapos.

3. Ebbe nem tudok segíteni. :D

2011. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
dirtmann88 - www.kepfeltoltes.hu feltöltöd a képet a linket pedig bemásolod :)
2011. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi egy n minusz a nevedből beragadt az n.

Egyébként a többiek jól leírták a kérdésedre a választ, szóval nincs több hozzá fűzni valóm.

2011. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon izgultam, hogy valami más miatt rágja a füvet, a fűben található virágokat, meg tyúkhúrt és hasonlóakat... akkor valószínűleg a "füvezés" miatt hány egy picit? Igazából, ma kipróbáltuk, hogy egy kis darab (kb. mint a kisujj fele) főtt sárgarépához mit szól.. és ebből jött vissza egy pici, meg ahogy láttam egy picurka víz. De ugye ez nem olyan nagy gond? Annyira izgulok érte, hogy nehogy valami baja legyen.

2011. júl. 17. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!