Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kor alatti ivartalanítá...

1 éves kor alatti ivartalanítás befolyásolja a testarányok és a súly alakulását?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hízékonyabb lesz valamivel, ezt befolyásolja. Étkezésére kell odafigyelni.
2011. máj. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%

szia!


Igen, befolyásolja, csak ezt nem reklámozzák. Ha ivarérés előtt eltávolítják a nemi mirigyeket, akkor olyan lesz a kutya, mint a kasztrált ember-eunuch. Vékonyabbak lesznek a csontjai, és hízékony lesz.

ezért van az, hogy elvitte állatkórházba a húgom a 8 hónapos talált szukáját ivartalanítani, és azt mondta az orvos, hogy az első tüzelés után menjen vissza! Hadd fejlődjön ki a kutya (amúgy tacskó keverék).

Biztos hogy nem véletlenül mondta.

2011. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
az ivartalanított kutyáknak 20-30%al alacsonyabb az energiaigényük, mint az ivarosoknak. étkezésre kell figyelni, vannak külön light tápok nekik, de nem kell túllaggódni, ez a végleges méretén nem változtat, jellemén sem.:-)
2011. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A miénk 11 hónaposan lett ivartalanítva, még nem tüzelt előtte.

Azóta eszik, mint egy disznó, de mégis inkább sovány, mint normál, bár izmos szerencsére, mondjuk rengeteget mozog.

2011. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Nekem van egy magyar vizslám (kan) és egy puli szukám. A pulit első tüzelés előtt ivartalanítattuk, hogy ne legyenek kicsik, és én nem vettem észre, hogy többet enne vagy hízékonyabb lenne. Az aktivitása sem változott. De lehet ez is kutya függő. :)
2011. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
a kérdésre a válasz nem, nem befolyásolja amennyiben a kutyatartó körültekintően jár el(ehhez a hozzáértő állatorvos sem árt)...szukáknál kevesebb energiabevitelre lesz szükség kb.10-15%-kal kanoknál fokozottan érdemes odafigyelni a fehérjebevitelre, hogy ne hirtelen nőjenek, ne nyúljanak (ez ivartalanítás nélkül is fontos! de egy ivartalanított kan hajlamosabb a hirtelen növésre és így a csontozat vékonyodására)...az egész egy picit több körültekintést igényel és akkor semmilyen hátrány nem származhat a dologból csak az előnyök érvényesülnek
2011. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azoknak a hormonoknak szükségük van a kutya testi fejlődésére, én 1 éves kor alatt nem ivartalanittatnék.
2011. máj. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

mindeki mást fog mondani, még a dokik is.

én ugy vok vele, hogy a szukát első tüzelése előtt pakolták ki, de a kannál mevárom még ivarérett lesz és csak utána fogom. szerintem is kellenek a hormonok a fejlődésükhöz.

2011. máj. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A témában megjelent legjobb cikk:

[link]


Saját tapasztalat:

egyik kutyám testalkatáról sem mondanád meg h melyik az ivaros ill. ivartalan. Se nem elhízottak, se nem túl vékonyak.

2011. máj. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
7 hós pitem van. Az ivarérés kezdetén lehet (emelgeti a lábát, jelöl stb). Félek, hogy ha most elvinném, nem erősödne meg eléggé ( a magasságához képest nehezebbnek kell lennie, mint a legtöbb fajtárásnak), és nyeszlett lenne. Az elhízástól nem félek annyira, eléggé atléta alkat. Jóval többet eszik, mint kéne neki, mégis sokan azt hiszik, éheztetem.
2011. máj. 30. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!