Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kor alatti ivartalanítá...

1 éves kor alatti ivartalanítás befolyásolja a testarányok és a súly alakulását?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:50
1 2 3
 11/21 Téékáá ***** válasza:
Megkérdezhetem h miért akarod ivartalanitani?
2011. máj. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod várni, hogy a kanod kifejlődjön rendesen, legalább 2 éves korig várnod kell. Nagyobb testű fajták kanjai 2 éves korig fejlődnek.
2011. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kuvasz kanunkat ivarérés után (már emelte a lábát pisiléskor), 1 éves kor alatt operáltattuk meg. A műtét előtt sokkal szélesebb volt a mellkasa (igazi erőteljes, "kanos" alkat volt), utána olyan kis vékonyka lett és most is az, hiába adunk neki több kaját, mint amennyi az adagja lenne. Én úgy látom, hogy igen, befolyásolja a testarányokat az ivartalanítás.
2011. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Téékáá ***** válasza:
58%
Persze h befolyásolja!Maradjonak a tökei én azt mondom!
2011. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

csak el kell olvasni a korábban belinkelt cikket ezt igazolják a legmodernebb kutatási eredmények és tapasztalatok is...

korrekt írás, korrekt naprakész állatorvos 'tollából'...

ha esetleg nem tünt volna fel egy válaszoló már adott kimerítő mindenre kiterjedő választ ezzel, ettől többet nem tud senki itt:) [link]

2011. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
kankutyát mi a fenének kéne.?!
2011. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy a férfinépség belázad...:)

1. Neked milyen lenne, ha állandóan állna, és nem csinálhatnál semmit?

2. Nem lesz megzakkanva a szukáktól.

3. Nem akarok kiskutyákat, nem tk-s, és amúgy is törvény bünteti a pitek szaporítását.

4. Rá vannak kattanva a romák, hogy fedezzen. Ha esetleg "véletlenül" eltűnne, ivartalanítva nem kell nekik.

5. A későbbi hererák stb megelőzhatő.

6. Túltengenek benne a hormonok, nincs az az isten, aki hosszútávon lefárasztja.

2011. máj. 30. 21:20
 18/21 anonim ***** válasza:

14:39-es vagyok.

Igazad van. Mi sem bántuk meg, annak ellenére, hogy nem olyan robosztus kutya lett belőle, amilyen talán akkor lenne, ha nem ivartalaníttattuk volna.

2011. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én mondjuk csaj vagyok:))) Szerintem a karakteréhez kellenek a hormonok. De mondom én kankutyát nem ivartalanitanék. Szuka az más.
2011. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

hát én erről még nem is hallottam hogy befolyásolja milyen robosztus lesz a kan. fura, egy állatorvos sem modnta, de majd megkérdezek többet (egynek sosem lehet hinni, m mindegyik mást mond.).

az én kanom kb 7 hónapos. még a lábát sem emelgeti. kicsit későn érő tipus. most elgondolkodtam, hogy meg kéne várnom , hogy elmúljon 1,5 éves a töketlenítéshez...nem akarom hogy kis cingár legyen.

nekem a szuka kb 6 hónaposan lett ivartaln és semmi változás,mondjuk előtte finnyás volt mostmeg zabál (na), de figyelünk az étkezésére igy nem is hizik el.

2011. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!