Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nőhetne meg az önbizalma?

Hogyan nőhetne meg az önbizalma?

Figyelt kérdés
Van egy vizsla kutyusom nagy önbizalom hiánnyal egy kis csivavától is megijed ha rámorog. Vagy ha etetjük a barátunk spánieljének is oda adja a kajáját. Hogyan növelhetném meg az önbizalmát egy kicsit hogy ne legyen ennyire félős. Nem tudom számít e hogy kiskorába verték és nem volt szocializálva csak olyan 1 éves kora után vittük kutyák közé.
2011. máj. 30. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy számít! Képzeld el, amelyik gyereket is verik, csúfolják sokkal vissza húzódóbb lesz. Idő kell neki, hogy megbarátkozzon a kutyákkal, emberekkel. Nem tudhatod, milyen rossz élményei vannak. De sok szeretettel, gondoskodással, odafigyeléssel és persze türelemmel hozzá fog szokni. Nem lesz egy domináns kutya, ez már valószínű, de ez nem is baj. Idővel nyitni fog majd feléjük, legyél türelmes...
2011. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az a baj hogy már a kutyus 5 éves és nem sok változást mutatott
2011. máj. 30. 17:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem ismerős ez, mikor befogadtam egyik tanyáról elzavart hatalmas nagy kaukázusi kuvasz keverék kutyámat, a saját kuvaszaim mellé, mire a lelkét helyre hoztam, mire megtanult újra bízni az emberekben, több munka volt benne mint a 4 másik kutyámban együttvéve. De megérte, már több éve él nálunk, de nála hálásabb kutyát még nem láttam. De például a mai napig, ha a kezembe veszek egy szerszámot megyek dolgoznia kertbe, látszik a szemében a félelem. Nem tudom mit művelhetett vele az a féreg gazdája, de ez már szerintem örökre benne marad. Ilyesmi lehet ez a kutyusoddal is...
2011. máj. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint a rossz körülmények között felnőtt gyerekeknél, a kölyökkori tapasztalatok az egész életre kihatnak, maradandó lelki károsodást okozhatnak.

Ezt megfelelő módszerekkel lehet kondícionálni, de tökéletes soha nem lesz.

A legfontosabb, hogy ne szegény, kivert kutyaként kezeld. Soha ne sajnáld, szánd, ne érezz együtt a lelki fájdalmával, mert akkor ő is ennek megfelelően fog viselkedni. Más ember se így viszonyuljon hozzá.

Pl. ha összetalálkozol egy kutyással az utcán, elmondod neki, hogy korábban verték, akkor a másik gazdi egyből "jaajjj, szegénykém, most már milyen jó helyed van" érzelmeket közvetít a kutya felé. Nem szabad ezt hagyni.

Ha fél, megijed egy szituációban, ne simogasd, nyugtatgasd, ne védd meg, ne hagyd, hogy mögéd bújjon vagy kimeneküljön a helyzetből. 1-1 bátorító szóval lelkesítsd, azt érezze, hogy te nem félsz, nem akarsz elmenekülni.

Legyél pozitív, lelkes, bátor, kedves, határozott, nyílt falkavezér, aki mellett a kutya biztonságban érezheti magát, és csupa pozitív és jó energiát kap.

Ahogy te viselkedsz, úgy fog a kutya is.

Vidd sokat közösségbe, emberek, kutyák közé, hagyd, hogy lépjen interakcióba a környezetével, hadd fedezze fel a világot, hadd legyenek pozitív élményei.

De "mély vízbe" soha ne dobd, ha van egy társaság (akár ember, akár kutya), ne egyszerre zúduljon rá az összes. Szépen, egyesével, hogy a kutyának legyen ideje feldolgozni a beérkező információkat.

2011. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fokozatosan kellene őt olyan pici konfliktusok elé állítani, amiket még épp meg tud oldani, és fokozatosan növelni a konfliktus mértékét. Konfliktus alatt nem a kutyák közti konfliktust értem, hanem bármilyen olyan kihívást, ami növelheti az önbizalmát. Erre nagyon jó a klikkeres tanítás, mert könnyen megérti mit szeretnél, és sok sikerélménye van benne.

A lényeg, hogy egy ideig nagyon tudatosan el kell kerülni, hogy kudarcélményei legyenek, helyette legyen nagyon sok sikerélménye.


Persze ezt szakértő segítségével azért könnyebb megoldani, mint egyedül otthon.

2011. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Klikkerezni klikkerezünk nagyon szereti rengeteg trükköt tud agilityzni is jártunk egy darabig.
2011. jún. 1. 12:27
 7/12 anonim válasza:
Bocsi ez most nem ide illő kérdés!..de itt a gyakori kérdések oldalon ha má regisztrálva is vagyok hogy lehet feltenni kérdést??Előre is köszönöm a válaszokat:$:$
2011. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És csak kutyákkal szemben nincs önbizalma? Mármint egyébként nem félős? Mert akkor annyi, hogy omega alkat, nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Ha nagyon omega, akkor néhány domináns jelzést megerősítgethetsz klikkerrel, pl. kaparást pisi tután, vagy egy határozott közeledés más kutyához, azt ha bevédi magát, de ennek csak annyi eredménye lesz, hogy kevésbé nézik boxzsáknak a többiek, de omega marad.
2011. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
OFF: a bal oldali menüsorban alul "új kérdés" néven fut.
2011. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Pisilés után szokott kaparászni meg más kutyákhoz is határozottan oda megy de még is utána meghőköl. Emberekkel szemben nagyon bizalmatlan.
2011. jún. 1. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!