Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fül-farok vágás semmire sem...

A fül-farok vágás semmire sem jó, semmilyen egészségügyi okból sem jó?

Figyelt kérdés

Azt mondják, milyen kínzás, meg szegény kutya, meg csak esztétikai célt szolgál, csak az emberek miatt van ilyen.

De, elég sokan vannak mellette.

Mondják, hogy sok kutyának begyullad a füle, és amelyiknek vágva van a füle, annak valami érthetetlen módon nem.

És a farokvágást is kínzásnak mondják, de sokan mondják, hogy a kölyöknek pár napos korában lecsippentik, így nem fáj neki, utána. Sokan ellenne vannak, hogy a más kutya nem érti majd a jelzéseit, mert a farkukkal kommunikálnak, és szegény kutya majd rázni fogja a fenekét.

És sok kutya meg véresre veri a csóválásban, meg eltöri a farkát.

-

Most nem vagyok kíváncsi az állatkínzás, témákra, meg a beszólásokra!!!

Mi az IGAZSÁG ebben a témában?


2011. máj. 30. 19:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Azért nem kéne a fülbelövéshez hasonlítani egy fül vagy farok levágást. És az sem mindegy azért, hogy ezeket a dolgokat érzéstelenítéssel, vagy anélkül végzik.
2011. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
49%

Szerintem az állatkínzás az egészen más!!!!!!!!!

Ha utánna nem rugdosod erőból és nem kötöd ki(rövid láncra)Vagy nem rakod be kicsi ketrecbe akkor jó,

nekünk is kilukasztják a fülünk(kb ugyanaz)!!!!!!!!!

2011. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

"A kutyáknál főleg esztétikai, mert valami vadbarom tenyésztők kitalálták, hogy ez a fajra jellemző vágás."


Ha nem lett volna az a "vadbarom", akkor te sem gyönyörködhetnél a dobermannokban.

2011. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

hányszor merült már ez a téma fel úristen.

a dobinak mondjuk pont tőből vágják a farkát. na oké.

de mondjuk egy kájnak? vagy a vizslának?

nekik elég hosszú farkot hagynak, azzal bőven tudnak kommunikálni. és ha magunkhoz hasonlítjuk a kutyákat akkor rengeteg kisebb kozmetikai műtéten esünk át. legtöbbön saját akaratunkból (tetoválás, piercing, egyéb testmódosítások), de a körülmetélést tényleg fellehet hozni.

igazából ez az egész önzőség, de azt hiszem amellett amennyi mindent megteszünk értük ezt megengedettjük magunknak.

jön majd a sok okos, de én vágatni fogom ha olyan kutyám lesz.

2011. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Na most aki itt okoskodott hogy ilyen kínzás meg így nem tud normális életet élni a kutya meg úgy nem tud kommunikálni azoknak be lehet fogni! Képzeljétek csak el hogy vannak olyan kutyák akiknél előnyös a kutya javára csonkolni pl. a farkat. Mert még mindig jobb hogy egy munkakutyának csonkolt farka van mint hogy utána munka közben leszakad és szenved szerencsétlen! Ugyan ez vonatkozik a fülre is. Szóval higgyétek el van kutya amelyiknél előnyös. És van olyan eset amelyiknél meg tényleg csak arról van szó hogy az embernek ez jobban tetszik. Én nem vagyok a csonkolás mellet sem és ellen sem. Van amikor előnyös van amikor meg nem. Szóval kedves Kérdező nem lehet egyik félnek sem igazat adni mert attól függ honnan nézzük a dogot.
2011. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Kaukázusi kutyákat tenyésztünk évek óta.Fület vágni 4(!)napos korban KELL, mert akkor még nincsen a gerincben a fájdalomközpont teljesen összeköttetésben az aggyal, így nem fáj nekik, másik, hogy csak egy ki zselés anyag a fül még ilyenkor, nem is vérzik, csak egy pötty van.

És hogy miért kell?Mert ezzel a kutyának teszek jót, ugyanis a kínok-kínját állja ki a kutya nagykorában. amikor az a hatalma szőr miatt, a füle állandóan be van gyulladva, mert egyszerűen nem tisztul, és nem is lehet teljesen jól tisztán tartani.Volt olyan kutyánk, aminek nem volt levágva a füle, mert nem nálunk született, rossz volt nézni, milyen kínja volt, amikor az állatorvos próbálta helyrehozni a gyulladást.Szóval nem csak fajta jelege miatt, hanem egészségügyi okai is lehetnek egy fülvágásnak.

A farokvágásról nem írok semmit.

2011. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
nekünk spanink van. ugye nekik vágni szokták a farkukat, de a milyenknek nem vágta le a tenyésztő mert úgy kértük. idáig nem volt vele baj, de szerintem a vágott farkúak nem tudnak egyensúlyozni futás közben, és a feneküket csóválják ami rossz a gerincüknek. de egy ismerősünk 7 hónapos vizslája véresre verte a farkát. nem véletlenül csonkítják a tenyésztők a kutyák fülét farkát. ritka hogy esztétikai ok miatt csinálják. de a te kutyád a te döntésed. én például tudtam, hogy sose fogok vadászni a kutyámmal ezért nem vágattam le. a spánielek emúgyse szokták szétverni a farkukat tehát fölösleges........
2011. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%

Nekem angol cocker spánieleim vannak. Közülük az elsőt még vágott farokkal vette a feleségem, aztán vettünk még spanit kiállítási célra már hosszú farokkal. Később nekifogtunk a tenyésztésnek, kennelünkbe került egy hosszú farkú felnőtt kan, aki 2-3 hónap alatt sem tudta megszokni a lakásban a járást és szétverte a farkát. Kétszer műtötték, most csak pár cm, 2 altatás, 2 varratszedés, 2 hónapig naponta (akár többször is) átkötöttük!


Mi a kínzás? EZ? Vagy élete első napjaiban egy nyisszantás altatás, varrat két hónap szenvedés nélkül???

2011. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sok csonkítatlan farkú rotit,vizslát,boxert stb.ismerek,egyiknek sem volt problémája a hosszú farok miatt.Egy német dog volt,aki véresre csapkodta a farkát,de az is azért,mert másfél méteres lánccal a falhoz volt láncolva.Az baromság,hogy a munkakutyáknak rossz,ha hosszú a farkuk.Akkor mi van a német juhásszal,belgákkal stb?Pont ugyanazt a munkát végzik,mint a dobermann és roti,mégsem sérülnek folyton.

Nekem gyárilag álló fülű kutyáim vannak,az egyiknek folyton be van gyulladva a füle.Ismerősöm aranykoszorús mestertenyésztő,boxereket tenyészt,nincs semmijük csonkítva,mégsincs soha semmi bajuk.

2011. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Én is ellene vagyok, de ezek a szokások már kialakultak, és ha a standard így kívánja meg, minden barom ezt fogja csinálni, aki kiállításra akarja hordani kutyáit. Az egyetlen kutya, aki kis farokkal születik, az a Welsh Corgi, vagyis nem kell csonkolni, valamelyik már "csonkoltan" születik meg:) Érdekes...
2011. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!