Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fehér dobermann gyakori?

A fehér dobermann gyakori?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=hTJJTghMBkw&feature=related


Ezen a videón vagy egy fehér dobermann. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire gyakori, hogy ilyen színű dobi születik. Vajon Magyarországon van? A kérdésem pusztán elméleti, nem akarok ilyen kutyát.


2011. máj. 31. 13:21
 1/10 A kérdező kommentje:
2011. máj. 31. 13:22
 2/10 anonim ***** válasza:
van kék, izabella, fehér de ezek nem elismert színek
2011. máj. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem mert ilyenről sose hallottam :O
2011. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem elismert szinek (illetve, ha jól tudom az USA az egyetlen ahol elismert, de ott mindent elismernek)
2011. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mint a fehér holló
2011. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A dobermann színe lehet fekete és barna, cser jegyekkel. Ezen kívül volt még kék, és izabella színű változata is, de mivel mindkét színt olyan gének örökítik tovább, melyek számos más problémát is átadnak, ezeket az egyedeket kiszelektálták a tenyésztésből. A kék a fekete színváltozata. Az izabella színű szerintem baromi szép.

És meg kell még különböztetni a fehér és albínó egyedeket. A sima fehérnél ha halványan is, de felfedezhetők a cser színű jegyek. Ezzel szemben az albínó egyedek teljes pigmentációja hiányzik, a szemük kék színű, orra rózsaszín. Mivel ezek a színváltozatok is számtalan betegséget hordoznak, és örökítenek át (süketség, vakság, sterilitás), ha egyáltalán nemző ill. szaporodóképes az állat, ezeket apéldányokat is kizárták a tnyésztésből.

Egyedül Amerikában tenyésztik őket, ott el is ismerik ezen színváltozatokat.

2011. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 31. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy még nem hallottál róla lehet hogy még létezik, te mindentudás egyeteme...
2011. máj. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem ez mintha inkább albínónak tűnne!a szeme is kék,az orra is nagyon világos.ha fehér lenne,akkor gondolom az orra fekete,a szeme sötét lenne!
2011. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem tudok fehérről. talán a legritkább. Izabella, és kék szinű kiskutya még elvétve születik nálunk is.
2011. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!