Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyatápoktól vörösödik...

Mely kutyatápoktól vörösödik a fekete bundájú kutyák szőre és melyek azok, amelyektől nem?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 16:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
az en kutyam puli es neki is vorosodika a szore, de nemtom miert. tobbfele tapot kapott mar es mindegyiktol vorsodott(ha egyaltalan attol volt) es e mellett meg kap csirkenyaka rizzsel, szoval nem tom mennyire igaz az h a taptol vorosodik.
2011. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

szia!


Ez olyan jelenség, mint a lovaknál a nyári fekete szín.

vannak olyan kutyák, akik életükben nem esznek tápot, mégis vörösödnek.

A volt kutyám, spániel, az is vörösödött, most a mudi is. ők mind a ketten vegyes táplálásúak. Szerintem előidézheti táp, de hidd el, hogy a kukás maradékon élő kóbor kutyánál is előfordul, ha épp fekete a színe.

2011. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az én egyik ismerősöm fekete németjuhásza Darlingot kap, van hogy szárazat, van hogy konzervet, és kicsit vörösödik. De eddig nem tudtam hogy emiatt is lehet o.O
2011. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az elhalt szőrszálak is vörösesek. Mivel vedlési időszak van, elképzelhető, hogy e-miatt vörösödik a szín. Ha sokat van napon, akkor is elszíneződik a fekete.
2011. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nekem is volt egy fekete Német juhászom. Szinte sosem kapott tápot, mindig főztem neki meg üzemi kosztot evett. Vedléskor neki is vörösesbarna lett az aljszőre. Nem hiszem, hogy a táptól lenne.
2011. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
hol vörösödik? Szájánál, szeménél, vagy máshol?
2011. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van ebben a táp dologban valami, a kutyámon is tapasztaltam, hogy pl. a Happy Dog tenyésztői táptól a hátán a szőr bevörösödött. Félre ne értsetek, ez nem azt jelenti, hogy nem jó minőségű a táp, nagyon is jó, ezt a jelenséget kivéve. Mielőtt ezt kapta, csillogó koromfekete volt a bundája. Már mást eszik 3 hónapja, de még mindig vöröses, ami ebben az időszakban valóban lehet a napsütéstől, vagy a vedléstől.
2011. jún. 4. 01:03
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehet bizonyos tápokban valamelyik összetevőből kissé több, mint a másokban. Pl a karotin , amit én tudok, hogy régen használták nj-k vörös színének erősítésére.
2011. jún. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!