Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonberger vagy kaukázusi...

Leonberger vagy kaukázusi juhász egy 15 éves lány mellé?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretne egy kutyát, melyiket érdemesebb szerintetek?

Jól bánik a kutyákkal, de nem volt neki még sok.


2011. máj. 31. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi. A kau egy kőkemény őrkutya, a leonbergi inkább egy kőkemény plüssmackó :)
2011. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

15 éves gyereknek semmiképp kaukázusi!!!!

akkor már inkább leonbergi...

2011. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább leonbergi.
2011. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy leo. De inkább egy berni.
2011. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Minden nevelés kérdése, DE:

A kaukázusik hajlamosak a dominanciára, gyenge kezű gazda mellé nem ajánlott. Nem törvényszerű, hogy gondok lesznek, de esélyes, hogy be fog próbálkozni, és ha nincs ott egy kemény kezű falkavezér, akkor elég csúnyán tud viselkedni. És ez egy kau méretű kutyánál k.rva gáz.

2011. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Lányom elég keménykezű tud lenni a kutyákkal, én hamarabb bepánikolok, pl. ha egy nagy testű kóbor kutya jön velünk szembe. Ő tudja kezelni a helyzetet és tisztában vele, hogy nem szabad félelmet mutatni(én is tudom, de nekem nem megy).
2011. máj. 31. 16:44
 7/18 anonim ***** válasza:

az hogy kemény gazda az egyáltalán nem ezt jelenti!!

ne vegyél neki kaukázusit...

2011. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A kaukázusi, nem gyerek játék! Akármennyire is ért a kutyákhoz, nem gyerekek kezébe való fajta! Erős területvédő ösztöne van, kőkemény házőrző! Határozott, erős kezű nevelést igényel! Nagyon jó kutyák, (nekem is van), de semmiképpen nem egy 15 éves gyereknek való. A leonbergi, az egy nyugodt, barátságos igazi családi kutya. Könnyen kezelhető, igazi nagy barátságos maci. Inkább mellette szavazok! Üdv.
2011. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy kertes házban laknak-e?Ha igen akkor a leonbergi jó választás lehet,de ha nem akkor át kellene gondolni,hogy érdemesebb lenne egy kistestű kutya.Ha mindenképpen nagytestű kutya kell akkor én javasolom pl. a wippetet,mert remek szobakutya.Nem tudom továbbá,hogy milyen feladatra kellene,mert ha családi kutyának akkor egy kertesházba a leonbergi remek választás.
2011. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Óriási kertünk van, lenne helye a kutyának :)
2011. máj. 31. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!