Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasas kutyát lehet fürdetni?

Hasas kutyát lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Már van elég nagy hasa, de még nem hiszem hogy mostanában szülne.
2011. jún. 2. 12:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem fürdetni kéne, hanem ivartalanítani.
2011. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 nory0722 ***** válasza:
100%
Lehet,de már bolhairtót ne fújj rá,max nyakörvet használj.
2011. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Várandós nő zuhanyozhat?
2011. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 nory0722 ***** válasza:
100%
:DDDDD hát ez jó:D Ne blamáljátok szegényt,csak feltett egy kérdést,mert nem akar rosszat tenni a kutyájával. Most mondhatjátok,hogy ne szaporítson,én is ellene vagyok,de nem tudjuk,mi van a háttérben. Lehet,hogy 2hete találták hasasan,és már nincs mit tenni.
2011. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 xnorkax ***** válasza:

Utolsó: a legelőrehaladottabb vemhességet is meglehet szakítani...

De mivel a kérdés nem ez volt, válaszolok. Szerintem simán lehet, maximum ne olyan erőteljesen dörzsöld a szőrét, mikor mosod. x)

2011. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 nory0722 ***** válasza:
0%
Ezzel én is tisztában vagyok. Az én szukám ivartalanítva van,sosem fialt. DE,mivel felelős állattartó vagyok,én úgy gondolom,ha már megtörtént a 'baj',és nem vették észre időben,de a kiskutyáknak lesz új gazdi,akkor kegyetlenség megölni őket. Azon kívül,ha tényleg az van,hogy pl most találták a kutyát,akkor csak azért ne fogadják be,mert vemhes és jelenleg nincs pénzük az ivartalanításra? Szerintem mindenki talál rendes gazdit,csak akarni kell. Vagy ha más nincs,adja be a menhelyre(ez alatt csak saját tapasztalatomat értem), 2-4 hétnél egy kiskutya sincs bent tovább. Nálunk hetente 5-10 kiskutya jön és ugyan ennyi megy új gazdikhoz oltva,féregtelenítve,chippel. Ez persze nem jó megoldás,de ha más nincs,még mindig jobb,mint az utca vagy az,hogy anyával együtt lökik ki megint az utcára...
2011. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja,szerinted.Az Illatoson voltak olyan teljesen normális babakutyák,askik fél évig(!!!)voltak bent,már amelyik épp el nem pusztult valamilyen fertőzésben.

Menhelyeken is megesik,hogy bekerül egy 8 hetes kiskutya és ott nő fel,mert nem kell senkinek.

Azt meg senki sem tudhatja előre,lesz-e gazdi mindnek,mert sokan szólnak,hogy kell,aztán visszamondják.

Az meg mese,hogy a menhelyek beveszik ezeket a kölyköket,mert mindenhol teltház van.

Humánusabb vemhesen ivartalanítani.

2011. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 nory0722 ***** válasza:
Nem ja,szerintem,nálunk így van. Nem hallottam,látom,mivel ott dolgozom! Ha nem viszik el itt,akkor elviszik Németországba. Nincs olyan kutya,amihez eddig kötődtem volna(csak egy fél éves németjuhász,de kölyök nincs),mivel 2hétnél tovább még egy sem maradt itt. Mivel folyton fertőtlenítik a helyüket,minden almot elkülönítenek és beoltatják őket,így nagyon ritkán betegednek meg. Nem volt ez mindig így,még mindig lenne min változtatni,de már ez is nagy szó. Kedden voltam,holnap is megyek,kedden pl egy alomnyi kiskutyának volt üres hely, 3külön kennelben lévő kutyának és 2nagykennel(amiben 3 kutya van egyszerre).
2011. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xnorkax ***** válasza:
Rengeteg olyan menhely van, ahol egész almok maradnak gazda nélkül. Elhiheted... És én inkább ivartalaníttatnám az utolsó pénzemből, mivel, ha nálam fial sokkal többet költenék rájuk, mint 15000 forint.
2011. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nory0722,nem tudom,melyik menhelyről van szó,de szerencsések vagytok.

Sajnos nem ez a jellemző.

2011. jún. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!