Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy valakinek egyszer...

Attól, hogy valakinek egyszer rossz élménye volt egy kutyával, attól miért fél az összestől?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy ha mondjuk valakit megkergetett egy kutya, vagy megmorgott, vagy megharappott, az utána hogy fél az ÖSSZES kutyától?

Engem is karmolt már meg macska, harapott meg már ló, görény, hörcsög, de attól még nem fogok az összes abba az fajtába tartozó állattól rettegni egy életen át...


2011. jún. 2. 16:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint a pavlovi reflex. Rossz élményhet társított szituáció, itt állat. De nem mindenki van így. Engem eddig 3x támadott meg kutya, 2x nj és 1x roti én csak ettől a két fajtától félrk, a többitől nem, de ennek minden egyedétől holott tudom, h van aki megneveli a kutyáját, de sosem biztos, mondjuk pont ezért a rendőr bombakereső...stb nj-től nem félek mert tudom, h meg van nevelve. De a közemberek kutyáinál semmi nem biztos, ezért félnek egyesek minden kutyától, mert elveszik a bizalom.
2011. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Mert az emberek többsége már annyira eltávolodott a természettől, hogy nem érti azt, az abban élő "más lények" működését. És amit az ember nem ért (és nem is akar megérteni), attól vagy fél vagy elpusztítja vagy mindkettő. Hát ilyenek vagyunk mi emberek.

Én azt mondom, h aki egy kutyától fél annak a lelki világával is nagy baj van.

2011. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

Ezt még az állat őseinktől hozzuk. Az életbenmaradás feltétele volt. Gondolj bele a szurikátába, akit egyszer megtámad az oroszlán, de túléli. Durva lenne, ha utána a másik oroszlántól meg nem félne.


A negatív következményekkel járó dolgokat bármilyen fejlett idegrendszerű élőlény könnyen általánosítja. Pl. tudok olyan kutyát, akit egyszer megtámadott egy fekete kutya és utána az összes fekete kutyától félt, hosszas terápiás munka volt helyrehozni.


Persze az ember fejlettebb, el tudja nyomni az ösztönlényét a racionalitás, de csak általában, kivételek mindig vannak.

2011. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

jahh ezt mondjuk én sem értem. de a kedvencem (ismerek ilyet) amikor egy kutyartó fél a többi kutyától!:-D

lakik a részünkön egy olyan néni akinek vmi kis uszkárja van aki szintén nagyon besz*ri..a multkor sétáltattam a tacskómat (végtelenül kedves) meg a 7 hónapos kopómmal (nagy pusziosztogatós) és szembejött a néni a kutyájával. és meg volt róla győződve, hogy a tacskóm érzi hogy ő mennyire fél tőle, meg hogy vicsorog. hirtelen nem is lrtettem h ki vicsorog.a birkatermészetű kutyáim fel sem merültek, aszittem h én vicsorgok:-). de ő erősködött h mind a 8 kg-érzi a félelmét és sakkban tartja. aztán rájöttem hogy azért hiszi h vicsorog, mert a tacskónak olyan fura szájszerkezete van, előreugriik az alsó állkapcsa mint egy bulldognak, de neki olyan hosszú taacskó orra van igy elég fura látvány mert az egész alsó fogsora közszemlére van téve.:-) azóta és fél tőle!:-DDD

2011. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, az emberek csak az élőlényekkel vannak így. Akit elüt egy autó az nem fog utána kényszeresen rettegni az utcán - hisz az tele van autóval. Pedig az autósok többsége sokkal kiszámíthatatlanabb mint az utcán szembejövő kutya.
2011. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
olyan ez, mint a cigányoktól való félelem, én sem értem.
2011. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:51


Ismerek egy srácot, a szomszéd kutyája marta szét az arcát, mikor pár pillanatra egyedül hagyták őket.

Akkor volt két éves.

A mai napig tele van az arca hegekkel, soha nem lesz egy jóképű szőke lovag.

Két éves kora óta retteg a kutyáktól.


Miért nem normális ez a viselkedés?

Tudod: egyedfejlődés, pszichológia, korai évek.


Akkor lenne nem normális, ha nem jegyzi meg azt a traumát egy életre.

2011. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a legelkeserítőbb a gyerekeknél az a fajta félelem ami nem köthető rossz élményhez, csupán a szülő ülteti el a gyerekben és erősít rá minden egyes alkalommal ahelyett h oldaná. Sajnos nem egy hisztérikus rohamot kapó gyereket láttam aki nem mert elmenni a leültetett kutyáim mellett.
2011. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
nemtudom, pl. a nővéremet megharapta még kiskorába egy nagyobb kutya azóta fél minden kutyától! De 1-2től nem fél, amivel nagyon megbarátkozott már, a macska karmolástól nemértem minek kell retegni..-.-" de a kutyaharapást még megértem hogy "kicsit" fél valaki a történtek után mert nem tudja elfeljteni, de attól függetlenűl nem minden kutya érthetetlen, hülye és harapos!!! A legtöbb barátságos :)
2011. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Tacskónak előreugrik az alsó állkapcsa? Két tacskónk volt, de mindegyiknek rendesen a felső volt felül... Akkor most melyik a nem normális? :D Bocs az offért a pavlovi dolgot tartom még mindig :D
2011. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!