Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy valakinek egyszer...

Attól, hogy valakinek egyszer rossz élménye volt egy kutyával, attól miért fél az összestől?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy ha mondjuk valakit megkergetett egy kutya, vagy megmorgott, vagy megharappott, az utána hogy fél az ÖSSZES kutyától?

Engem is karmolt már meg macska, harapott meg már ló, görény, hörcsög, de attól még nem fogok az összes abba az fajtába tartozó állattól rettegni egy életen át...


2011. jún. 2. 16:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Az a legrosszabb, ha pl a szülőnek volt rossz élménye, és ezt a gyerekébe is át akarja ültetni. A nagytestű kutyánkat, aki egy végtelenül békés jószág, minden este sétáltatjuk, és elszörnyedek ha látom/hallom, hogy a szülő mondja a pici gyerekenék, hogy vigyázz megharap a nagy kutya, (ilyenkor mondom, hogy előbb harapok én mint a kuitya) vagy ráncigálja el, mikor a gyerek jönne símogatni, mert meg fogja enni az a kutya. Én az ilyen gyerekeket nagyon sajnálom, mert a szülő hülyesége miatt, fog félni a kutyáktól.

A gyerekek nem hülyék el tudják dönteni, hogy kell félni egy kutyátol vagy sem.


De van azért ellenpélda is. Anno sétáltunk, kisgyerek meglátta, ott hagyott mindent rohant a kutya felé. Szülő kiabál utána hogy álljon meg. Na gondoltam még egy eszes szülő, odaért anyuka a gyerekhez, lehajolt hozzá, és mondott neki valamit, amit én nem hallottam. Kisgyerek odajön, kb 1 méterről kérdezi, hogy "Csókolom, meg lehet símogatni?" Ekkor esett le hogy biztos azt mondta neki, hogy előbb kérdezze meg szabad-e. Ez lenne a normális reakció, nem a tiltás, ijesztgetés, hogy ő lesz a kutya vacsorája.

2011. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Jajj az ilyen szülőktől én is kivagyok. Én nem is szoktam velük szóba állni, hanem csak a gyereknek mondom el, hogy először be kell mutatkozni a kutyusnak szemből, hogy lásson, és ne ijedjen meg ha hozzáérsz. A gyerekek jó arcok, meg szokták érteni :) Tegnap egy kisfiú azt mondta a kutyámnak: Szia, Marci vagyok :) Jól meg is dícsértem.
2011. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Engem még régebben támadott meg egy NémetJuhász, utána féltem az idegen kutyáktól, de mióta bízok a fizikai erőmben azóta ez elmúlt.
2011. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Anyukám rettentően fél a kutyáktól,de nem ok nélkül.

Kis iskolás korában a szomszéd németjuhásza ki ugrott a kerítésen leteperte és a vastag bunda kabátján keresztül (!!) a hátából is harapott ki. A bunda kabátot szét cincálta rajta és anyum hátából is harapott ki.

Azóta már csillapodott kicsit a félelme de ha egy nagy kutya ugat és morog nagyon megijed..:(

De például... engem is kiskoromba féltett a kutyáktól.

Most pedig... minden kutyához a németdogtól kezdve a pincsi ig félelem nélkül magabiztosan megyek oda simizni..:) már nekem is volt olyn hogy Ónémet Juhász megtámadott de magabiztosan letepertem..:D és megvártam amig a gazdija odavánszorog

2011. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Engem kétszer harapott meg kutya, és imádom ettől függetlenül őket(van is). Talán mert valakinek akkora traumát okozott az az eset, és nem képes túllépni rajta... gyenge...
2011. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Huhha rengeteg mindent :)

megváltozott az életem, néhányat felsorolok:

-egy olyan társat kaptam az élettől aki felnéz rám, aki mindig minden körülmények között örül nekem, aki bármit is hibázok szeret

-új kutyás ismerősöket

-életszemlém is meg változott( kutyasuli,menhelyen dolgozom, erdőbe járunk)

-nélküle már nem tudnék élni mint a drog :) lelkesít, megvigasztal ha kell stb :)

2011. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én kb 10 éves koromig rettegtem ismerősömék kaukázusi juhászától. Fogalmam sincs, hogy miért mert nagyon szelíd kutya és soha nem volt más kutyákkal sem rossz élményem. Aztán egyszer csak erőt vettem magamon és be mertem menni úgy hogy a kutya nem volt elzárva. Mivel szégyelltem, hogy pont akkor ment más valaki is hozzájuk és én meg ott rinyáltam volna, hogy zárják el mert félek és így simán bementem és onnantól nem féltem tőle többször és azóta sem félek egy kutyától sem.
2011. jún. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!