Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy valakinek egyszer...

Attól, hogy valakinek egyszer rossz élménye volt egy kutyával, attól miért fél az összestől?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy ha mondjuk valakit megkergetett egy kutya, vagy megmorgott, vagy megharappott, az utána hogy fél az ÖSSZES kutyától?

Engem is karmolt már meg macska, harapott meg már ló, görény, hörcsög, de attól még nem fogok az összes abba az fajtába tartozó állattól rettegni egy életen át...


2011. jún. 2. 16:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Itt most nem a "szétmarcangolt" esetekről van szó.... nem kell sarkítani. Én az ok nélküli, mondvacsinált félelmekre értettem. Maradjunk annyiban, h az ilyen kimenetelű kutyatámadások aránya elenyésző.
2011. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj. Vannak, akik félnek egy kutyától, aminek termete, fogai is vannak. Illetve van, aki órákat sipákol, mert egy pók van a szobájában és nem mer bemenni, pedig az kb. 1 cm nagyságú és ártalmatlan. Akkor csodálkozol? Ahogy az előttem szóló nagyon bölcsen mondta, eltávolodtunk a természettől, minden, amit nem ismerünk ellenség. Én gyerekkoromban minden bogarat, vackot összeszedtem, nekem az volt a játék, hogy gilisztát ástam, lótetűt öntöttem, békát fogtam, aztán farmot csináltam. A mai fiatalság gép meg tv előtt nő fel. Kicsit eltávolodtam a témától, de ide vezethető vissza az ok nélküli félelem az állatoktól.
2011. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Hát én ok nélküli félelemmel még nem találkoztam... Akiket én ismerek és félnek a kutyáktól az azért van mert minimum egy már megharapta őket...
2011. jún. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt mondom, h aki egy kutyától fél annak a lelki világával is nagy baj van."


Ezt én írtam...de nem teljesen erre gondoltam. Kicsit átfogalmazva: azt nem tartom normálisnak ha valaki ok nélkül fél, undorodik, utálkozik a kutyákkal kapcsolatban. Én azt nem tatom teljesen egészséges dolognak. Az ember legjobb barátjáról beszélünk aki évezredeken át kinyalta a seggünket és szolgált minket...ma meg sokan beléjük rúgnak és rongynak sem nézik, meg sikítva menekülnek, h jaj kutya. Sok ember már nem tud együtt élni a természettel, és inkább fél tőle, távol tartja magát tőle.

2011. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Én meg szinte csak ilyennel találkoztam. Ok nélkül, maga sem tudja megmagyarázni, csak úgy fél. Nem ítélem el - félreértés ne essék - de akkor sem tartom normálisnak.
2011. jún. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta van szerencsém a kutyákhoz, mindig volt saját, és sosem féltem tőlük, persze egyes egyedeknél bizonyos távolságot célszerű megtartani.

Aki nem ért hozzájuk az fél tőlük, ilyen ez(is).

Amúgy már harapott meg kölykét féltő kuvasz(!) is, úgyhogy a rövid válaszom:

NEM

2011. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

komolyan előreugrik neki. egyszerűen hihetetlen feje van!

nagyon megszokták nézni. egyzser vittem ölben metroban és az egyik ellenőr megakarta simizni, ugye erre a kutya odafordította a fejét és a pasi ugrott egyet meglepetésében!:-DD

de a legjobb az volt amikor ivartalanítás után másnap hoztuk haza busszal. levettük a kötést a hasáról mert zavarta (tapasz meg géz volt rajta) és elég bágyadtan fekvedezett az egyik ülésen. egy srác meglátta és megkérdezte h mi a baj, mondtuk neki, hogy műtétje volt. A srác megértően bólogatot majd megkérdezte:

- Tényleg? mi történt az arcával??!

:-DDDD

2011. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

a futtatón csak "CSücsörinek" hívják.

amikor először megláttuk nem látszódott más a sötétben csak a világító hófehér fogsora. kérdezgettük is utána egymást hogy mi a franc volt az a kutya arcán (talált kutya, de nem mi találuk hanem egy szomszéd csak nem akarta megtartani).

2011. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Haláli lehet :D
2011. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Engem gyerek koromban harapott meg egy közepes méretű kutya. Az elött soha nem féltem a kutyáktól.....és az után se. :-D

Mindig is imádtam a kutyákat szőröstűl bőröstűl nyálastól.

Viszont rettegek a pókoktól és egyéb repülő mászó rovaroktól.

Ha meglátok egyet akár a lakásban akár a munka helyen rögtön elpusztítom. Sajnálom őket, de félek tőlük.

Ha kint látom meg akkor arréb megyek, az nem zavar annyira.

2011. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!