Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tisztel a kutyám?

Nem tisztel a kutyám?

Figyelt kérdés
7 hetes kiskutyát 3 napja hoztuk haza, de már eléggé kezd minket megszokni, harapdál, játszadozik. Az egyetlen probléma, hogy bedurvul mikor igy játszunk vele, és elkezdi imitálni hogy szexel a lábunkkal(mozgatja a csipőjit, vonyit) és hogy ez mitől lehet? Hogy lehet erről leszoktatni? A nadrágommal alszik(odaadtuk neki hogy az első pár napban ugy érezze hogy ott vagyok vele esténként h ne sirjon) és azt is elkezdte d*gni. Egyik ismerősöm szerint ez azért van, mert nem tisztel. A tesvéremmel is ezt csinálja, mint velem, Probléma az egyáltalán? Válaszaitokat előre is köszönöm.:)
2011. jún. 2. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Csak kanos,nem tom mi erre a gyógyir de az ivartalanitás segit az biztos...
2011. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem hiszem hogy probléma lenne és szerintem nem azért van mert nem tisztel. Egyszerűen csak kanos,fiatal és tavasz van :D

De majd megmondj egy olyan valaki hogy mi a helyzet a kutyáddal aki nagyon ért a kutyák nyelvén

2011. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy 7 hetes kiskutya szerintem annyira lehet kanos mint te voltál 5 éves korodban.. :D Régebben olvastam valahol amikor még úgy voltam vele hogy veszek kutyát..Nem te vagy a falkavezér vagy valami ilyesmit olvastam.
2011. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
P.na szagú a lábatok!
2011. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7 hetesen még egyrészt az anyjánál lenne a helye másrészt nem ivarérett ezért nem szoktak dominálni.
2011. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért választottátok el 7 hetes korában???
2011. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
meghalt neki az anyja valami baja lett, és igy hamarabb kellett elhozni. ugymond "megmentettük"
2011. jún. 2. 21:53
 8/12 anonim ***** válasza:
ha akciózik rakd ki abból a szobából 1 10 percre előbb utóbb meg tanulja ha nem szabad
2011. jún. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon domináns kölyök, később lehet meg fog vele gyűlni a bajotok. Egy kutyaovit, utána kutyasulit erősen ajánlanék nektek, főleg, ha kezdő kutyatartók vagytok.

Jobb, ha erről a viselkedésről mihamarabb leszoktatjátok, ha elkezdi, akkor fordíts neki hátat és hagyd ott. Ez viszont csak akkor működik, ha tényleg mindig betartod és soha nem engeded neki, se te, se senki, mert ha egyszer elmulasztod akkor kezdheted előröl. Később egy ivartalanítás sem jönne rosszul szerintem, ha nem kiállításra/tenyésztésre szánjátok.

2011. jún. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy 7 hetes kutya nem dominál még! Ilyen pici korban a hágást, harapdálást, különböző felnőttkori viselkedéselemeket nem tudatosan gyakorolja, hanem ösztönszerűen próbálgatja. Most még nincs tudatában annak, hogy a hágás mit jelent, az ivaréréskor viszont már lesz!

Ha titeket hág, azonnal le kell állítani. Később, ha ez a probléma még mindig fennáll, vagy máshol is megmutatkozik (szófogadás, más kutyákkal való viszony), ivartalanítani kell, és rágyúrni a nevelésre, a helyes falkasorrend felállítására.

2011. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!