Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudja ezt a másik kutya?

Honnan tudja ezt a másik kutya?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyeségnek tartjátok, amit kérdezni fogok, de légyszi ne hurrogjatok le, hanem próbáljatok segíteni! Köszi.

Szóval, anyukáméknak van egy 8 hónapos tacsijuk. Nemsokára. amint minden körülmény megfelel (max.1-2 hónap), hozunk egy felnőtt kutyát (menhelyit). Elég sokat vagyunk anyuéknál, van, hogy ott is alszunk, ilyenkor természetesen vinnénk a kutyát is magunkkal, persze, az ott alvás előtt összeszoktatnánk a tacsival.

A kérdés a következő: olvastam több helyen is, hogy jól szocializált felnőtt kutya nem bántja a kölyköt. (Nem tudom, mennyire lesz jól szocializált a mi leendő kutyánk, de mondjuk, hogy az lesz)DE! a tacskó már most is akkora, mint egy felnőtt, a kutyák érzik azt, hogy melyik kutya "gyerek" még, vagy hogy van ez?


2011. jún. 2. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
amíg ivarérett nem lesz addig kölyök, a mérete mindegy
2011. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a szagokból tudják
2011. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Testbeszédből is tudják, meg nem hülyék, szerintem látják is a különbséget fiatal, és idősebb kutya között, ahogyan az ember is látja.
2011. jún. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kutyák első sorban szagok alapján tájékozódnak.

Amíg nem válik ivar éretté addig kölyök szaga van, és a kölyköket nem rangsorolják.

2011. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a menhelyi Welsh Terrier lesz, akkor kétséges, hogy összeszoknak. A többivel nemtudom.
2011. jún. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy jól szocializált kutya az orrát használja elsődleges érzékszervként, nem a szemét. A méret nem számít, a szagok, viselkedés, kisugárzás alapján tájékozódik az egyik kutya a másikról.

A menhelyen azért érdemes lenne megkérdezni, hogy a leendő kutya hogy jön ki más kutyákkal!

Amikor először mentek anyukádékhoz, először a két kutyának semleges területen kéne találkozniuk, és az ismerkedés után együtt bevinni őket a kertbe.

2011. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy 8 hónapos tacskó már ivarérett, tehát már nem kölyök egy másik kutya szemében. A tacsi mennyit jár kutyák közé, mennyire szocializált? A szüleid mennyire vezérei a kutyának? A nemüket is tudni kellene.
2011. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A tacsi szuka. Még nem tüzelt, e hónapban viszik anyuék ivartalanítani. Igazából ő sajnos amolyan tipikus falusi udvaron tartott kutya, én szoktam időnként sétáltatni (amit nagyon élvez :D )szüleim nem. Anyuék nem igazán nevelik, olyan dolgokat tud a kutya, hogy pl. a kertbe nem szabad bemennie, akkor sem, ha a kapu tárva-nyitva, tudja, hogy nem szabad a virágokat megrágni, cipőket elvinni stb. Találkozik más kutyákkal, amikor sétáltatom, bár az ugye nem az igazi, mert a többi eb a kerítés másik oldalán van, de unokatesómék szokták hozni a kutyájukat, vele jól elvan, eljátszanak, rohangásznak az udvaron.
2011. jún. 3. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!