Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 es fel honapos labi. Egy...

Timtimi kérdése:

8 es fel honapos labi. Egy hete teljesen kikelt magabol. Mintha egy masik kutya lenne?

Figyelt kérdés

Nem ertem ezt a kis maflat:P....eddig semmi gond nem volt vele, 3 honapos koraban szepen leszoktattam a harapasrol, rogton ahogy beprobalkozott...azota nem is volt gond.

Nagyjabol egy hete, elkezdett itthon mindenkire felugralni, csipkedni, harapdalni, morogni...es hihetetlenul kitarto es ramenos ezen alkalmakkor....amikor leviszem setalni is, porazon egyszer csak rajon ugyanez a viselkedes es felugral ram, csipked, morog, vergodik.


2011. szept. 15. 12:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
hiaba raszolok nem erdekli.....amugy falkavezerseggel eddig jol alltunk...egyedul a behivassal kinlodok, minden mas remekul ment....nem tudom mit kezdjek vele, ha hatat forditok neki akkor is folytatja....ha raszolok megrosszabb...
2011. szept. 15. 12:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell hoyg ábrándítsalak, a falkavezérséggel nagyon nem állsz jól, ha a behívás nem megy. Ugyanis a legnagyobb tiszteletlenség egy kutya részéről, hogy ha hívja a gazda/falkavezér és nem megy. Ha ismeri és tudja h mit jelent a gyere, tehát nem a tanítást cseszted el, akkor csúnyán mondva szarik a fejedre menni. Ergo, nincs előtte tekintélyed, nem vagy falkavezér a szemében.

Innentől meg megvan a probléma forrása. A kutya nem tekint falkavezérnek, és most h kamaszodik, próbálgatja a határait. Ezt nektek kell rendeznetek vele, ha kell kutyasuliban. Ill. sanszos h inkább ott, kontrollált körülmények között.

2011. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak az előttem szólót tudom ismételni. Ha ennyire nem értesz hozzá és ilyen téveszméid vannak, azonnal fordulj szakemberhez, aki segít letisztázni és megoldani a problémákat Nektek!!


Itt egy ilyen fórumon úgysem tudunk mindent elmondani, ami mindehhez hozzátartozik. :)

2011. szept. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
elkeritett, vagy zart helyen behivhato...mondjuk ha uj helyen van vagy nagy teruleten akkor nem...en nem ketlem, hogy ertessz hozza....de en nem jelentenem ezt igy ki h teljesen el lenne cseszve a falkavezerseg....mondom, ez az egyetlen olyan a sok-sok kovetelmenybol ami nem megy...persze ezen is dolgozom....viszont ha a konkret problema megoldasara van otleted azt megkoszonnem...
2011. szept. 15. 12:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem volt még fél éves se az az erdélyi kopó, amelyet elhoztam a menhelyről. Eleinte nem volt baj, 8-9 hónapos korában ő is bepróbálkozott. És az állatorvos azt tanácsolta, hogy a nyakszíjánál fogva nyomjam le a földre, nem baj,ha kicsit fullad, de tanulja meg, ki a falkavezér. Sajnáltam bántani, de muszáj volt, egy közepes testű, csupa izom állatot nem volt könnyű leszorítani, de sikerült. Amikor a hasát mutatta, négy lába az égnek vetve, akkor már elfogadta, hogy én vagyok a falkavezér. Neked is ezt kell tenned, mert itt már baj van.
2011. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hm.....igen, valahogy en is ugy vagyok vele, hogy sajnalanm leszoritani...es eddig mindent pozitiv megerositessel tanult...soha nem megy ki vagy jon be elottem, sot ha ranezek hatral nehany lepest es leul...a kajajahoz nem nyul hozza, akarmennyi ideig kell varnia ul es kivarja mig azt mondom tessek....egy percig sem merul fel bennem ketseg, hogy az en hibam az h most igy viselkedik..igen tudom hogy az enyem....csak azt nem tudom, hogy miert...eddig igazan mondom nagyon jol viselkedett....
2011. szept. 15. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Látom már leosztottak a nagyokosok! Persze ettől még igazuk van, csak lehet ezt szépen is!

Nálunk is ebben az időszakban kezdte el a rendetlenkedést. Ilyenkor bepróbálkoznak rendszerint, hogy ők már nagykutyák, és megpróbálják átvenni a falkavezér szerepét! Szigor, következetesség, sok gyakorlás mindenek felett! Ezt tudom tanácsolni! Az én kutyám 14 hónapos, és rettenetesen energikus, kajla, és játékos. Nem könnyű eset. Sokat kell mozgatni, ha levezeti a fölös energiáit, akkor könnyebb fegyelmezni, szófogadóbb is lesz, nem akar mindenáron küzdeni!Neked is ezt tudom javasolni!

2011. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2011. szept. 15. 13:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden megy, csak a leglényegesebb nem. Ami nagyjából egyenlő azzal, h semmi. Nem kell szípíteni. Be kell ismerni magunknak is, és tenni ellene. Ez nem szégyen, sőt... az lenne a ciki ha ezt nem tennétek meg. Egyébiránt a kutyának anélkül kell megállnia és előreengednie a kapunál h te bármit csinálnál - tehát nincs hátranézés, "maradsz" stb - csak mész előre, ő meg vár az engedélyedre. Ez ne megtanult feladatvégrehajtás legyen neki, hanem a tekintélyen alapuló ösztönös viselkedés.
2011. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kan kutyád van?

Általában a kanoknál ilyenkor kezdődik el az ivarérés . Van, amelyik kutya ilyenkor elfelejt mindent, amit odáig tanult. Általában 1-2 hónapig tart ez a korszak. De legkésőbb addig, míg valóban ivarérett lesz. Ebben az időszakban nem haragudni kell rá, hanem következetesen betartatni, amit odáig tanult. Ha kell, visszalépni a tanítás szintjére.

Amúgy, lehet lepontozni, de csak pozitív megerősítés némely kutyánál igencsak kevés.Főleg az alap engedelmesség elérésénél.

2011. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!