Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetesen kezd a fejünkre...

6 hetesen kezd a fejünkre nőni. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

3 napja hoztunk el egy 6 hetes kiskutyát(az anyja meghalt ezért hoztuk el hamarab) Vizsla keverék, de szerintünk van benne labrador is, mert ugy néz ki, meg mások is annak nézik.

Van olyan, hogy kis szende, van hogy rájön ilyen 5 perc, és elkezd harapdálni de nagyon erősen, ugrál, hiába szolok rá, meg mutatom hogy nem tetszik(rászolok hangosan/probálom lenyomni hogy észre vegye magát/ásozok egy picikét az orrára ha pl rág) és olyan mintha azért is csinálná. Mit lehet csinálni? Szeretném hogy szeressen, de azt is hogy engedelmes legyen, mert az előző kutyám imádott engem, viszont nem hallgatott rám. Mit lehet tenni? Félek hogy nagy korában hamis lesz. Válaszokat előre is köszönöm(:


2011. jún. 3. 18:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
dehogy lesz. Kölyök! normális hogy ezt csinálja. a megharap csak kiállts fel hogy au és folytassátok a játékot. Az enyém is kinőtte, pedig nagyon harapós volt ő is
2011. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Doruss ***** válasza:
71%

Csak szólj rá erősen, és nyomd le. Esetleg tegyél úgy, mintha "megsértődnél", ne foglalkozz vele.

De ne aggódj, ha nem hallgat még rád, ez kicsi korban teljesen természetes. Ha később rendesen neveled, akkor nem lesz hamis, a harapdálás csak kölyökkorban jellemző.

2011. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha harap, döntsd az oldalára és tarts a földön egy picit, amíg le nem nyugszik. Ilyenkor megadó pozícióba kerül, így tudathatod vele, hogy te vagy a főnök.
2011. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
most épp abban a korban van, amikor az anyjától tanulná, hogy harapdálás fájdalmat okoz...kezd el tanítani a kutyust és később irány a kutyaovi és a kutyasuli
2011. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
első vagyok. Egy kiskutyáben nem kell megerősíteni, hogy ki a főnök! elég ha azt csinálod amit írtam, bőven megérti ezt is. Én is próbáltam kölyökkorában lenyomni, de akkor már lőttek a játék hangulatának...
2011. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 nory0722 ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem,miért is nem normális?????? Neked meg gyönyörű száj van,mosd ki szappannal,mielőtt megszólalsz legközelebb! Igen,mi is így szoktattuk le a harapdálásról,ahogy az első írta és bevált. A másikra pedig az a véleményem,nem vesz komolyan a kutyus. Próbálj meg erőteljesen rászólni,de közben az járjon a fejedben,hogy nem haragszol rá,csak fegyelmezed,és meg fogja csinálni,amit mondasz. Nem pedig az,hogy rászólok,de ideges is vagyok,vagy jaj de cuki. Gyakorolj,vagy kérj segítséget tapasztaltabbaktól,hogy megmutassák,hogy legyél határozott.
2011. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A kiskutyában nem kell tudatosítani, hogy ki a főnök?? És a falkákban ez mégis hogyan zajlik? Tudják maguktól? Nem, nem tudják, tanítani kell, ami a kutyák között természetes, csak az embernek vannak nehézségei vele, hiszen próbáljuk emberként kezelni a kutyát is, pedig nem az.
2011. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, egy pici gyereknek hányszor és hányszor kell elmondani ugyanazt? A kiskutyánál is így van! A babák is néha pörögnek, néha nyugisak. Hamar elfáradnak, de hamar ki is pihenik magukat.

Legyél türelmes, kitartó, következetes! Amit egyszer nem, azt nem!

Ha harap, szólj rá határozottan, hogy nem szabad. Ha bepörög, és nem hagyja abba, állj fel, és hagyd ott. Ne foglalkozz vele, amíg le nem higgad.

A jó kapcsolatot, erősíteni azt, hogy te vagy a főnök, apró szabályok betartásával tudod elérni. Nem adsz neki a kajádból, csak max. az utolsó falatot, az ajtón te mész be először, ilyenek.

Sok időbe telik, amíg az ilyen kis korban megalapozott dolgok beérnek, ugyanúgy, ahogy egy gyereknél is.

A jó falkavezér legfontosabb ismérve a higgadtság, nyugodtság, türelem, következetesség.

2011. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A kutya nem ember, erről beszélek. Az állatoknál nem válik be a humánpszichológia.
2011. jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat:). A második válaszolorol inkább semmit nem mondok.(:
2011. jún. 3. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!