Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hetesen kezd a fejünkre...

6 hetesen kezd a fejünkre nőni. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

3 napja hoztunk el egy 6 hetes kiskutyát(az anyja meghalt ezért hoztuk el hamarab) Vizsla keverék, de szerintünk van benne labrador is, mert ugy néz ki, meg mások is annak nézik.

Van olyan, hogy kis szende, van hogy rájön ilyen 5 perc, és elkezd harapdálni de nagyon erősen, ugrál, hiába szolok rá, meg mutatom hogy nem tetszik(rászolok hangosan/probálom lenyomni hogy észre vegye magát/ásozok egy picikét az orrára ha pl rág) és olyan mintha azért is csinálná. Mit lehet csinálni? Szeretném hogy szeressen, de azt is hogy engedelmes legyen, mert az előző kutyám imádott engem, viszont nem hallgatott rám. Mit lehet tenni? Félek hogy nagy korában hamis lesz. Válaszokat előre is köszönöm(:


2011. jún. 3. 18:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
5-7 héten teljesen normális, hogy a játékban megjelennek a 'dominancia harcok' és a vadászat, zsákmányolás ez az időszak erről szól illetve a harapáskontrollról... játszál vele nyugodtan de te legyél a kezdeményező legtöbbször-akkor ha ő nyggat ne foglalkozz vele...ha játék közben eldurvul egy éles hanggal jelezd ezt felé és állj meg mint egy szobor, ne nézz rá-el is fordíthatod a fejed tőle látványosan... amikor leállt akkor folytathatod a játékot vele ha sokszor ismétlődik a harapás a 'lefagyás' után hagyd ott szó nélkül
2011. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalén nembaj,nemlesz tőle hamis.Ő még kölyök és játszik.
2011. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Mikor megharap visíts fel, hogy tudja, hogy neked fáj. Próbálgatja magát, hogy meddig lehet elmenni ezt a testvéreivel is megtenné. Tudnia kell mennyire durván játszhat. Én azt csináltam még a kutyámnál, hogy mikor ráharapott mondjuk a kezemre akkor a kezemet egészen hátrahúztam a szája tövéig (nem tudom pontosan mi az anatómiai kifejezés). Lényeg, hogy ezt nagyon utálja, mert nem tud nyelni és elenged. Párszor megcsináltam és többet nem harapott.
2011. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is hasonló problémám van :P de szerintem én nagyon elrontottam valamit, anyuék szerint nagyon leereszkedtem hozzá és ezért kutyának néz :P, engem azóta is nagyon harapdál (anyáékat, és öcsémet nem ), volt hogy felugrott a hátamra és beleharapott a fülembe úgy, hogy vérzett, meg máshol is harapott már véresre :P ... de amúgy véd mert senkit nem enged a közelembe (most egyébként 4 hónapos körüli) ha játszok vele nincs gond, meg ha nyugis állandóan az ölemben van xx :) mindig oda fekszik, meg hozza a bőrcsontját... de ha az nincs, nekem végem xx ez egyépként engem is aggaszt, hogy nem e fog megmaradni... ha már nagyon durvul néha kénytelen vagyok meglegyinteni, de sajna csak játéknak veszi :P
2011. jún. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Ha nem bírtok egy hathetes kiskutyával, akkor nem biztos, hogy nektek való kutya. Nem bántásból mondom, de el kell rajta gondolkodni, főleg ha az előzővel is gondok voltak.


Ha pénzt-időt-energiát tudtok fektetni a dologba, akkor amint megvannak az oltásai, vigyétek kutyaoviba, ott segítenek az ilyen kölyökkori gondok megoldásában. Addig is olvasgassatok sokat (pl. [link] és felejtsétek el a nem bevált módszereket, viszont legyetek kreatívak, találjatok valamit, ami hat a kicsire (pl. figyelmen kívül hagyás, másik szobába zárás pár percre). Következetesség és kreativitás nélkül nem fogtok semmire se menni.

2011. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
41%
ha az elozo kutyadat sem tudtad megnevelni akkor mert kellett neked meg1? mert kell mindenkinek kutya ha egyszer nem tudnak vele banni??egyszer tanulj meg a kutyakkal banni aztan szerezz be kutyat
2011. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

A kutyák az állandó energiákon, energia-kisugárzáson keresztül kommunikálnak. Az energia, ahogy én hívom a létezés megtestesülése, életed minden pillanatában ez mutatja meg, hogy ki vagy te valójában. A kutyák nem nevekről ismerik egymást, hanem azon keresztül az energián keresztül, amit a közös játékok során sugároznak egymásnak. De nem csak az állatoknál van ez így, az emberekre is ugyanígy igaz a kijelentés.



Akár hiszed, akár nem, az emberek is energiákon keresztül kommunikálnak egymással, természetesen a tudat alatti kommunikációra kell itt gondolni. Bármennyire is próbálhatjuk meggyőzni egymást, hogy ez nem így van, magyarázhatjuk az ellentettjét órákon keresztül, a kutyák számára csak ezek az energia kisugárzások jutnak el, ezek alapján értik meg az egyes parancsokat és így tudnak kommunikálni velünk.


Az első energia, amit a kölyök kutya megérez, az az anyjának a nyugalmat sugárzó, mégis magabiztos hatása. Később ezt az energiát keresik a kutyák a különböző csapatokban is. Azok az állatok, akik követők az egyes csapatokban, ők az alázatos, engedelmeskedő hatást éreztetik, ami egyensúlyban tartja a csoportot. A legtöbb kutya ezt az alázatos hozzáállást sugározza, hiszen nem lehet mindenki csapatvezető. Az egyensúlynak fenn kell maradnia.


Ha egy követő típusú állatnak lusta gazdája van, aki szinte semmilyen energiát nem sugároz és nem vezeti kedvencét, hagyja bármit csinálni, könnyen rossz irányba mehet el a kutya nevelése. Általában a problémák nagy része ilyen viselkedésben rejlik, hiszen az állat egy rossz vezetési módszert tanul és lát, és úgy érzi, ezt a helyes követni.


Ahhoz, hogy jó gazdi legyél, fontos megtalálnod magadban ezt a nyugalmat sugárzó, mégis magabiztos energiát. Meg kell teremtened a saját belső egyensúlyodat, azután tudod csak a kutyád számára is a szükséges körülményeket biztosítani.

2011. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Utolsó! Végre valaki tudja, miről van szó:D De hiába prédikálunk, sokan nem értik, vagy kapásból elutasítják, mert ez hülyeség.
2011. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
56%
Energiák nélkül is lehet kutyát nevelni, ezt a milán valószínűleg csak azért találta ki, hogy az ostoba amcsiknak valahogy eladja a módszerét... Ami mellesleg működik, de nem a sok energiás humbugtól :D
2011. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
én nemtom mit nem tudsz elképzelni az energia dolgon...pedig nem kell hozzá nagy fantázia. nem valami misztikus dolog. olvastam a könyvét. összvissz annyit ért energia alatt hogy idegbajosan nem lehet kutyát tanítani, mer érzi a kutya és ő is ideges lesz. nem azért érzi mert paranormális, hanem mert ha ideges az ember jobban izzad, és érzik a szagot, meg látják a reakciót, semmi csoda nincs benne...
2011. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!