Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyat vasaroljak?

Milyen kutyat vasaroljak?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok es fiu.Szeretnek kutyat vasarolni.Nagy az udvar tehat ott tartanam.Foglalkoznek is vele eleget szabadidomben a tanulas mellett.Nagyobb testu kutyat szeretnek.Orzo vedo-t de lehet masfajta is retriever vagy egyebek.A kikotes az ,hogy azert orizze a hazat. En a nemetjuhaszon,golden retrieveren(tudom hogy nem hazorzo),kanaan dog on ,moszkvai orkutyan stb gondolkodtam.A nemetjuhasz elonyben van,mert az egyemberes kut7ya es csak az en kutyam lenne es nagyon huseges lenne. Ti melyik fajtat ajanlanatok nekem ?(nem csak ezek kozul)
2011. jún. 4. 12:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mielőtt nagy kutyán gondolkoznál, fontoljátok meg a szüleiddel, hogy van-e keret egy nagytestű kutyát etetni. Szerintem még ilyen fiatalon ne válassz rotweilert és nagyobb harci kutyákat, mert a fejedre nőhet. A golden retriver szerintem jó ötlet lenne.
2011. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
ne goldent vegyél. én 17 éves vagyok, nekünk Közép-Ázsiai Juhász van, nagyon ragaszkodó és őrzi a házat, megvédi a gazdáját. elég nagy is, lehet akár 85 centi a marmagassága és akár 80 kiló. én ezt a fajtát ajánlanám :)
2011. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
A golden retriever nem lenne rossz választás, de én még a Berni pásztort is ajánlanám, ő is elég ragaszkodó fajta és jól őriz házat is.
2011. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 eper. ***** válasza:
Német dog :)
2011. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
magyar vizsla, dalmata, rhodesian ridgeback, fila brasilero, kuvasz
2011. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Általában a keverék kutyák a legjobbak.
2011. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Nekem volt németjuhászom, nagyon hűséges állat, mindenhova követett, és tanítani is könnyű volt... Én őket ajánlanám...
2011. jún. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 gfero ***** válasza:
100%
német juhász,komondor,dobermann,
2011. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

A golden retriever egyáltalán nem őrzi a házat, szóval ha ez nagyon fontos nektek, akkor ne ilyet válasszatok. Viszont van bőven jó tulajdonsága, ami kompenzálja ezt.

Kánaán kutyát felejtsd el, nagyon nehéz kezelni és csak külföldről lehet beszerezni, 500 ezer forint alatt biztos, hogy nem kapsz.

Én egy német juhászkutyát ajánlanék neked, de jó helyről vegyétek (tenyésztő, törzskönyv), mert az ilyen egyalmos vagy nagyüzemi szaporítóknál rettentő gyakori a csípőízületi diszplázia, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag egy éves korára lábra nem bír állni a kutya és az ideggyengeség, ami ellehetetleníti a kutya nevelését és a vele való együttélést. Én elsőre munkavonalú németjuhászt nem javasolnék, mert nem biztos, hogy bírni fogsz vele, inkább egy show vonalút, amik jóval könnyebben kezelhetőek. Ők okosak, gyerekbarátok és jó házőrzők.

2011. jún. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
fogadj örökbe menhelyről. Ott is vannak fajtatiszták. De keverék kutyákat is jól lehet képezni.
2011. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!