Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol vásároljak komondor kutyát?

Hol vásároljak komondor kutyát?

Figyelt kérdés
Milyen tenyészetnek tartjátok a Mátyás Király Udvarik komondor kennelt?
2009. jún. 9. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A komondor klub honlapján megvan az szinte összes tenyésztő elérhetősége (ahol van honlap is, ott megtudod nézni a kutyákat):


[link]


Szerintem jó tenyészet a MK. Udvari, az ország egyik legnagyobbja, értem ezalatt, hogy elég sok kölyök születik itt évente, ezek közül szép számmal kerültek ki győztes kutyák. Legjobb példa erre az utóbbi évek sztárkanja MKU. Nyalka Betyár. Ez a kutya egy 80 kg-os, külső-belső tulajdonságaiban fajtareprezentáns komondor.

Ha viszont nem kiállításra kell a kutya, hanem elsősorban házőrzésre, akkor is keresd fel ezt a tenyészetet, a tulaj fog tudni neked alternatívát ajánlani.


Emellett én azt javaslom, hogy keress fel több tenyészetet is, nézd meg a szülőket a helyszínen, beszélgess a tenyésztőkkel, ebből elég sokat lehet tanulni a fajtáról, és segít a végső döntésben. Sok sikert!

2009. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az elöző válaszolónak igaza van.

A MKU-i kennel tényleg nagyon jó tenyészet, ha igéretes kutyust szeretnél akkor nyugodtan válassz onnét.

Fontos,hogy papírral vegyünk és adjunk el komondort,magyar fajtát, hiszen oly kevés van belőlük...mi lesz ha még inkább csökken a papiros egyedek száma, és az ellenőrizetlen, dp-s akár beteg kutyák lennének az árnyai ezeknek a csodálatos fajtáknak...

Ha nem is onnét szeretnél kutyát választani, akkor is van még egy csomó megbizható kennel, sztem menj el több helyre ha van lehetőséged! érdemes!

és majd amikor úgy érzed akkor választasz :)

sok sikert!

nézz be ide a fórumra,akár regisztrálhatsz is, itt több tenyésztő ( még a MKU-i kennel tenyésztője) is fent van:

[link]

2009. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha nem baj még valamit kérdeznék:

Mekkora a komondornak a normális testttömege?

Az hogy a Mátyás Kiráyl Udvari kennelben a kutyák ilyen nagy termetűek, nem akadályozza e szerintetek ezeket a kutyákat feladatuk ellátásában, vagyis a házőrzésben?

2009. jún. 10. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Standard szerint 40-60 kg a komondor átlagos testtömege. Mivel a marmagasságban nincs megadva felső határ (standard: 65-80 cm), ezért egy 80-85 cm-es egyed ha arányos felépítésű, és erős csontozatú, akkor akár 70-80 kg-ot is nyomhat anélkül, hogy egy gramm felesleg lenne rajta. Ezzel azt akarom mondani, hogy egy ekkora komondort nem úgy kell elképzelni, mint egy nagy húsos mackót, aki alig bír mozogni, hanem úgy, mint egy magas (közel német dog magasság !!), szikár, csontos kutyát, aki méretei ellenére mozgékony és gyors, ha kell. Szóval szerintem, ha nagy is egy komondor, el tudja látni úgy az ősi feladatát, mint egy kisebb termetű, ha arányos felépítésű.

A mérettel egyébként nincs már gond a mai állományban, a legtöbb tenyésztőnél jó méretű kutyák vannak, inkább az arányos, erős felépítésre, a jó mozgásra, és a jó idegrendszerre érdemes odafigyelni. Első voltam, üdv:))

2009. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

A komondort a szőre miatt látod hatalmasnak.Egyébként teljesen arányos felépítésű kutya.

Iszonyat intelligens nem őrjöng kerítés mellett naphosszat.

Megvárja míg valaki rosszat csinál.Remek választás!!!

A kennelről csak jót hallottam és a kutyáik gyönyörűek.

Kiállításon találkoztam párral

2009. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!