Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi medvelölő kutyákró...

A kaukázusi medvelölő kutyákról mit lehet tudni?

Figyelt kérdés

Most kaptunk egy fajtatiszta 2 hónapos kiskutyát.(kislány).

Mit adhatok neki enni még most?(most válaszotották el az anyjátol) Oltásra jövőhéten viszem.

Ha megnő nem ingerült" állat? Nem esik neki az embernek vagy nem harapós? Van kisgyerek a háznál. Lényegében mondjatok már rőla infokat?!(személyesek is lehetnek)


2011. jún. 4. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam róluk,hogy nem agresszívak sőt kedvesek a méretük ellenére. Ezen kívül kiváló házőrzők. :D
2011. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Jó házőrző, de ha elhanyagolják, vagy láncra verik, könnyen megvadulhat
2011. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
jó házőrző de minél hamarabb meg kell tanítani neki a rangsort a házban hogy nem szabad hogy bántsa a házban lakokat fogadjon el falkavezérnek .és nem ajánlatos megkötni
2011. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az merész, hogy csak úgy bevállaltatok két kutyát is ebből a kemény fajtából anélkül, hogy tudnátok róla bármit is...


kemény kézzel kell nevelni, erősen domináns hajlamúak, időben rendezni kell a rangsort, és folyamatosan figyelni rá, hogy fenn is tartsuk, mert időről időre bepróbálkozhatnak. az egymással való viszonyuk remélhetőleg jó lesz, de sajnos a szukák eléggé sárkány természetűek, lehetséges, hogy felnőtt korukban nem fogják megtűrni egymást és szeparálnotok kell...

a kerítés jó, ha magas és erős. a dróthálót ha egyszer megtanulták hogyan kell szétfeszíteni, akkor utána pillanatok alatt kinyitják... a területüket nagyon keményen őrzik, és nem igazán tartják tiszteletben a telekkönyvi határokat... magáénak érezheti még bőven az utcafrontot és a fél utcát is, és ennek fényében őrzi, ahogy tudja. nálunk a két méteres kőfalat simán ugrotta a kutya, az vált csak be, hogy egy méternyi betonhálót 45°-ban befelé hajlítottunk, mint a börtönkerítésnél, ezen nem tud kiugrani. szeretik a kertet felásni :) főleg nyáron, melegben, jó nagy lövészárkokat tudnak gyártani. megtanulják, hogy melyik családtaghoz hogyan kell viszonyulni, hogy ki-mit enged meg nekik. konkrét példa: nincs olyan, hogy én megtanítom a kutyát, hogy ne ugráljon fel - olyan van, hogy arra megtanítom, hogy RÁM ne ugráljon fel. ahhoz, hogy anyósomra se ugráljon, ahhoz az anyósnak kell ezt megtanítani neki. megtanulják, hogy ki az, aki a házhoz tartozik, ki az aki bejöhet az udvarba és ki az, aki csak a szomszéd udvarban szokott flangálni, és ha felborul a rendszer akkor azonnal cselekszik (pl a szomszéd néninek, akit míg a saját udvarában volt sose ugatott meg, ha átjön látogatóba, akkor simán nekiesik). kutyasuliba érdemes járni vele, de inkább csak alapvető engedelmességet tanulni, szocializálni őket, az őrző-védőzést nem ajánlom. ezek a kutyák teljesen másfajta módon támadnak, mint a klasszikus őrző-védő fajták, és kevés olyan kiképző van, aki ért hozzájuk, és aki meg nem, az sokkal több kárt okoz, mint hasznot. ezek a kutyák úgyis maguktól fogják őrizni a házat, különösebben nem kell rá őket tanítani.


a kölyöknevelésnél arra kell figyelni, hogy ne hízzanak el a kiskutyák, az a jó, ha lassan és kiegyensúlyozottan fejlődnek, nem pedig rohamtempóban. én hússal neveltem fel a kutyámat, plusz kapott hozzá zsíros rizst, luposant (izületvédő), immunovetet, kefírt, joghurtot. először még napi háromszor-négyszer esznek, aztán szépen lassan lehet csökkenteni olyan 5-6 hónapos korukban kettőre. valamilyen zöldkagyló kivonatot mindenképpen érdemes adni nekik, mert a csontrendszerük arányaiban nagyon nagyra nő, és nagyon gyorsan, és ha egyszer elszúródott, akkor egy életre úgy marad szegény kutya...

a nagy testtömegük ellenére nagyon jól hasznosítják a tápanyagokat! nem kell olyan veszélyesen sokat adni nekik enni, mint az emberek gondolják. felnőtt korban sem vagyok híve a kövéren tartásnak, nincs szüksége ezeknek a kutyáknak még "fókazsírra" sem télre, hisz elég vaskos bundájuk van.


hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdés, akkor írj nyugodtan.

2011. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
állunk a kityasuliban van 4 ilyen kutya,az én 9kg-os keverékemmel ólyan óvatosan játszanak hogy még nyálas sem lesz,közűlük egy kölyök van és a többi felnőtt. Ha viszed kutyaiskolába akkor biztos hogy normáis lesz
2011. jún. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az egyik barátnőmnek van egy ilyen kutyája. Fogalmam sincs, hány éves, de hatalmas. Múltkor behívott magukhoz, de általában a kutyát fel szokták zárni az erkélyre, most még sem történt meg. Egyből beparáztam, próbáltam, hogy a kezemet ne érje el. De nem volt agresszív, sőt nem is ugrált rám, csak követett. Aztán a barátnőm valahogy bent felejtette a kulcsát, beugrott hátulról (mert a hátsóajtó mindig nyitva van) és addig kint hagyott egyedül a kutyával, míg elől ki nem nyitotta az ajtót. Kicsit féltem, de nem csinált semmit, csak állt mellettem, nem is nyalogatott, meg semmi. Aztán már volt bátorságom megsimogatni. Barátnőm kiengedte a két palotapincsijét, azokra viszont morgott, mert ugattak és valószínű, hogy meg akarta mutatni, ki a falkavezér, de nem ment nekik meg semmi. Véletlenül megütöttem a kutyát (a kaukázusit) a táskámmal, de nem csinált semmit.

Szerintem nagyon nyugodt fajta, de képes lenne megvédeni, hogy a veszélyt lát.

2011. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 kanom van.Nem kell valótlanságokat állitani..a kaukázusi nem egy édibédi szőrgombóc,hanem egy óriástestü 60 kilós dömper,aki ha nem kap megfelelő nevelést,akkor életveszélyes lehet még a gazdájára nézve is !Az enyémek kezesek nagyon,de a faluban van még 3,mind a 3 láncon van,és nagyon vadak.Tehát,soha soha soha nem szabad bezárni,a láncot pedig felejtsd el,mert ha egyszer elborul az agya és elcsip,akkor a torkodnak fog elsőnek nekiugrani. Nagyon jó kutyák,de csakis jó kezekben.Én naponta 2 x viszem őket sétálni,2-3 óra játék,utána még tanulok velük egy kicsit.Akit én beengedek azzal barátságosak,de ha csengetés nélkül akarna valaki bejönne,annak ott véget érne az élet,mert a 2 kutya egyszerre tépné szét.Szóval az idegenekkel barátságtalanok kapun belül.Ha kiviszem őket sétálni,akkor bárki megsimogathatja őket.Nálunk is van kisgyerek,7 éves,és amikor a nagyobbik kanom megijedt a villámlástól,befutott a házba,és a 7 éves gyerekkel aludt..:)Úgyhogy nevelés nevelés nevelés,és no problem! Ha nekem ment 19 éves lány létemre,akkor neked is fog,bár nemtudom mennyi kutyás tapasztalod van,és hogy hány éves vagy..de hajrá!
2011. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majomölő
2023. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!