Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig "gyászoljuk" a...

Mennyi ideig "gyászoljuk" a kutyát? Mikor "illik" úja hozzánk venni egy kutyust?

Figyelt kérdés

16 éves kutyákat el kellett altatni. :( Nagyon szerettük őt mindannyian. A papám gondozta főleg, ő etette, ment ki hozzá éjszakánként takargatni és ő adta be neki a gyógyszereit. Azt mondta ha a kutyát elaltatjuk sokáig nem lesz új. Viszont amikor elaltatta a doki azt mondta hogy lehet hogy most durvának és bunkónak fog tűnni de azt ajánlja minél hamarabb fogadjunk örökbe egy kölyköt. Mivel a mostani kutyánk is sokáig élt, látszott rajta hogy nagyon szeretik, és rajtunk is hogy ilyen kutyás család vagyunk. Nekem is most lenne időm hogy játsszak, foglalkozzak a kutyával, mivel jön a nyár.


A kutyust egy hete altatták el... Egy másfél hónap múlva már jöhet egy újabb kutya, nem? Mert a papám nagyon szerette a réit, és tényleg ő gondozta a legtöbbet, szóval nem fog-e ez neki fájni?


2011. jún. 4. 21:46
 1/10 A kérdező kommentje:
első mondatnál kutyákat helyett kutyánkat
2011. jún. 4. 21:47
 2/10 anonim ***** válasza:

nálunk pont úgy hozta az élet, hogy épp elhoztam a kiskutyámat (egy évet vártam rá), és váratlanul meghalt a másik kutyám, még mielőtt hazaértem volna...

mi is nagyon-nagyon szerettük, az egész család gyászolta, és tudom, ha nem hoztam volna el pont aznap a kiskutyát, akkor ha ez egy nappal korábban történik, már el sem indulok érte, nem lett volna hozzá erőm...

de öröm az ürömben, hogy pont így alakult, tényleg sokat segít a gyászon az, hogy ott egy új kiskutya, akit nevelni kell, figyelni rá, nem süllyedhet az ember mélabúba, hisz egy másik életért felelős. szerintem ha felkészültetek rá, akkor vegyetek bátran egy kiskutyát, könnyebb lesz a gyász, és ez nem jelenti azt egyáltalán, hogy az öreg kutyát máris elfelejtettétek.

2011. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egyén függö...

Am nagyon sajnálom a kuszit:( de szép kort megélt:)

2011. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Részvétem a kutyus miatt! :( Szerintem nem lenne rossz máris új kutya. Ti gazdának valók vagytok és annyi kiskutyus vár gazdira! Biztos, hogy jobb lenne apukádnak is egy kölyökkel foglalkozni, nem lenne hiányérzete. Nekem mikor elpusztult a legkedvesebb cicám, rá egy hétre a szomszéd városban találtam a kóbor cicát, hazahoztam. :)
2011. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Doruss ***** válasza:

Ezt talán tőle kéne megkérdezni.

De teljes mértékben rajtatok múlik. Attól függ, honnan nézzük a dolgot: egy új kutya vígasztaló lehet, de az is lehet, hogy még nem vagyotk rá felkészülve. Tőletek függ.

Amikor az én kutyám elpusztult, kb. egy éve, én nem akartam másik kutyát. Együtt nőttem fel vele, és elképzelni sem tudtam, hogy új kutya legyen. Csak jópár hónap után kezdtem el fontolgatni, hogy kéne egy másik.

De szerintem nincs olyan, hogy mennyit illik várni, ezt mindenki maga kell, hogy eldöntse.

2011. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem egy kutya elvesztésénél más "szabály" vonatkozik a gyászra, mint egy gyermek elvesztésénél mondjuk. Ne értsd félre, nekem a kutya, macska a mindenem. Csak úgy gondolom, hogy attól nem fogod őt kevésbé szeretni, ha egy másik kutyusnak megmented és boldoggá teszed az életét. Hisz egy gyereknél furcsán jönne ki, ha "futószalagon" már jönne is a másik, de az a kutyus akkor is megszületik ha te nem viszed haza. Szóval szerintem nyugodtan vigyetek másik kutyát, mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül. Sokat fog segíteni abban, hogy úgy gondoljatok a másik kutyátokra, hogy "jaj,mikor még ő is ilyen pici volt és rágta a cipőket", nem pedig zokogtok, hogy "miért kellett elmennie?"
2011. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogós kérdés, mert szerintem az embernek bűntudata van ha rövid időn belül új kutyát visz haza, viszont azt sosem szabad elfelejteni, hogy az új kutya nem helyettesíti és nem is helyettesítheti az elhunytat. Nekem a kutyám a szívem csücske, imádom, de már idősödik és sokszor jut eszembe az a bizonyos mi lesz ha.. Egy biztos. Én nem tudok kutya nélkül élni, és ha meghal az én drágám biztos hogy lesz előbb vagy utóbb másik kutya. Az hogy kinek mennyi idő a gyász, vagy kinek segít például egy új kutya érkezése (elfoglalja az embert, nevelni kell stb.) teljesen egyénfüggő. Szerintem erről a papádnak kellene döntenie.
2011. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő, mindenki máshogy dolgozza fel.

Nekem márciusban halt meg a kutyám. Én is félig vele pusztultam, kimondhatatlan módon szerettem, nagyon különleges kutya volt...

Ha nekem odahoztak volna egy kiskutyát, kikapartam volna az illető szemét. Nem azért, mert nem szeretem a többi kutyát, nem azért, mert az a kis csöppség tehetett volna bármiről is, hanem csak mert egyszerűen képtelen lettem volna és vagyok is még rá.

Én akkor fogok újat örökbe fogadni, ha már tudom őt tiszta szívvel, azért szeretni, ami ő maga, és nem akarom majd összehasonlítgatni a régivel, őt keresni az újban. Ez most még biztos nem menne, így hát várok türelemmel.

Nem érdemli meg az új kutya, hogy a fájdalmamat vele felejtessem el, hogy az alakuló kapcsolatot, bizalmat beárnyékolja a szomorúságom és a fájdalmas emlékeim.

Ezt nektek kell tudnotok, hogyan éreztek. Lehet, hogy ti tök máshogy gondolkodtok a dologról, ez csak az én véleményem.

2011. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik, hogy meddig illik meg jaj gyászolás. Ha két kutyád van, és elpusztul az egyik, akkor sem teszed félre a másikat két hónapra, mert te most gyászolsz, hanem ugyanúgy foglalkozol vele. Amikor úgy érzed, hogy kell kutya, akkor elmész és szerzel, ennyi.

Ettől függetlenül másnak ne vigyél kutyát, mert az felelőtlenség. Majd ha a papa úgy dönt, hogy neki most kell kutya, akkor jöhet, addig nem.

2011. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia! szerintemte érzed hoogy készen állsz-e egy új kutyusra... a papád meg ha nem is érzi úgy, hogy itt az ideje, ha haza vinnél egy kis csöppséget biztosan nem utálná. sőt... még bele is szeretne, hiszen ki tudna egy kölyök kutya pofinak ellenálni (: részvétem am másik kutyusnak ): én is vesztettem már el kutyát, tudom milyen érzés ):
2011. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!