Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lehet biciklivel kutyát...

Nem lehet biciklivel kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Erdőben sem? Úgy terveztem, hogy megtanítom így sétálni, de msot olvastam egyik kérdésben, hogy nem lehet. De akkor, hogy fogom rendesen lemozgatni? Póráz nélkül nem lehet, ezek szerint biciklivel sem én pedig nem tudok olyan gyorsan futni.

(magyar vizsla)


2011. jún. 5. 12:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Budapesten lehet futtatni kerékpár mellett a kutyát. Csak egy-két vidéki kisvárosban van "betiltva", de ott sem teljesen, csak egy éves kor előtt tilos kerékpáros kutyafuttatás a kutya egészsége miatt.
2011. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
fajtától függ, ölebbel ne menj ! :D
2011. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Kérdésbe írtam, hogy magyar vizsla :)
2011. jún. 5. 13:43
 14/23 anonim ***** válasza:
És póráz nélkül miért nem lehet? Mi úgy szoktuk,szerintem úgy sokkal jobban elfárad, nekik még az a tempó is kevés, ahogy az ember tekerni tud :D
2011. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Jah most olvasom, hogy a környékbeliek miatt.Gondolom az erdőbe nem járkálnak. Addig elviszed pórázon, akár tolva a bicót, ott meg elengeded. Ha meg esetleg jön valaki magadhozhívod és póráz. Mi így szoktuk.
2011. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Betonúton NE !!

A kemény beton hazavágja a kutya ízületeit. Földúton kell.

2011. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

A Kresz kerékpárra vonatkozó szabálya egyértelműen kimondja

" Tilos kerékpáron ülve állatot vezetni"

Jókora bünti az ára,ha elkapnak.

2011. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

De kár :(

Pórázon sétáltatom a kutyám és kidörömböl az ablakon egy idős Úr és elhord mindennek, hogy miért sz@rik oda a kutyám stb... fenyegetett mindennel, hogy hívja a rendőrséget, bevizsgáltatja a sz@rt. Miért nincs rajta szájkosár? Nem értem, hogy az ilyen embereknek ez miért szórakozás, hogy mást idegesítenek.


Vissza a törvényre: Akik ezeket alkották, nekik sincs kutyájuk az biztos. Legyen jól nevelt, menjen szépen láb mellett, szájkosárba, de futással kb 3 órát futhatok vele és meg sem kottyanik neki. Azok a kutyák amik nincsenek rendesen lemozgatva esetleg bántva vannak, veszélyt jelentenek a lakosságra sőt még a saját gazdára nézve is. Nem értem ez alól miért nem lehet kivétel egy rendesen szocializált kutya.

2011. jún. 5. 15:10
 19/23 anonim ***** válasza:
13:24 vok :$ ohh bocsi... akkor meg kötelező :) hadd mozogjon ! jót tesz neki! :)
2011. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Lehet kerékpárral kutyát futtatni, de csak egy módon: ami nem ütközik sem a kreszbe, sem pedig az önkormányzatok rendeletébe: kutyafuttató karral.

Budapesten póráz nélkül- a futtatón kívül- nem vezethetsz kutyát, kerékpáron viszont nem foghatod a pórázt.


Mi a Walky dog-ot használjuk, többször találkoztunk már rendőrrel is és semmi gond nem volt, nem kifogásoltak semmit.


Itt egy angol link, nézzétek meg

http://www.youtube.com/watch?v=st8JQjPiju0


Nekem 2 labradorom van, mindkettő gyönyörűen jön velem és nem tudnak elrántani!


ui.: Erdőben (Budapest) már kerékpározni sem szabad, nemhogy kutyát futtatni... :(

2011. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!