Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én vajon mikor fogok újra ugatni?

Tzsoca kérdése:

Én vajon mikor fogok újra ugatni?

Figyelt kérdés

Segítsetek. Én egy labrador német juhász keverék kutyus vagyok. Képzeljétek örökbe fogadtak. Nagyon jó helyem és jó gazdám van. Amikor kiválasztottak annyira ugattam, hogy félelmetes voltam. Majd nem ezért nem választottak. Mióta kényelmes és nyugodt az új helyem, nem vagyok hajlandó ugatni csak néha szűkölni, ha nem látom a gazdit. A másik pajtásom sokat ugat.

Gazdimnak szeretnék örömet szerezni, hogy én is jó házőrző vagyok/leszek. Válaszoljatok kérlek. Aliz kutyus


2011. jún. 5. 20:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi van? Most én vagyok a hüly*e, hogy nem értem, mi a kérdés?
2011. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Draug válasza:
88%
Valószínűleg még mindig kicsit idegen a hely a blökinek... még nem érez késztetést rá, hogy védelmezze... idővel majd megjön a beszélőkéje ;)
2011. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Vedd le magadról az ugatásgátlót. :D
2011. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező a kutya nevében írt és az lenne a kérdése h mikor ugat megint a kutyája, mert h amikor vették a kutyust akkor jó nagy hangja volt és most csendben van.

Kérdező: örülj neki h nem ugat és ne várj egy kiskutyától ilyen korán örző-védést... majd ha nagyobb lesz jobban kijön belőle az ösztön

2011. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 2 kutyám van. Az egyik 5 éves volt amikor jött a pici. Addig a nagy is ugatott rendszeresen még a macskákat is. Amióta itt a pici, aki akkor is ugat, amikor már nem kellene, ezért a nagy ellustult. Gondolta minek erőltesse meg magát, amikor a kicsi kettejük helyett is ugat. Így csak akkor ugat, ha nagyon muszáj :)
2011. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Tudod, ha felnőtt ember módján beírod a kérdésedet, hidd el, megértenénk akkor is.
2011. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
uramisten
2011. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg azért nem ugatsz, mert a gazdád retartdált, és átvette a szerepedet, már gyakorikérdésekre is írogat a nevedben, innentől kezdve meg menjen ő ugatni, ha az a vágya. Jól sejtem? :D


Komolyra fordítva (már ha ez egy ilyen kérdés után lehetséges): amikor kiválasztottátok, félt mindentől, azért volt nagy hangja. Most nem fél, minek ugasson. A labi amúgy sem egy nagy házőrző, inkább lustulni szeret. Ha meg nyüszít, ha nem látja a gazdit, az annak a jele, hogy falkavezérszerepbe kényszerítettétek, amihez ő nem ért, és nem is akarja, de muszáj neki, mert töketlenek vagytok. Olvasssatok, tanuljatok, és törődjetek bele, hogy csak egy házőrzőtök van, legyen annyi elég, legalább nem bolondulnak meg a szomszédok.

2011. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na látom itt mindenki hülyének néz!!! Igazából a kutya menhelyi kutyus. Nagyon fél. Elképesztően. Szüleim fogadták örökbe. Én mondtam, hogy az idő mindent megold, de addig erőltette, hogy tegyem fel ezt a szöveget, hogy muszáj volt. Tudjátok, hogy van ez. Na mindegy szerintem fog ez ugatni. Nagyon szép kutyus!!!
2011. jún. 5. 21:53
 10/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha hülyének mutatod magad, miért csodálkozol, ha annak néznek?

Eleve ez, hogy azért hagyták majdnem ott, mert nagy hangja van, aztán elvárják, hogy legyen neki mégis, ostobaság és döntésképtelenség. Nem tudom, mióta van ott a kutya amúgy, de majd ha már otthon érzi magát, és szükségét érzi a házőrzésnek, akkor fog őrizni, illetve leginkább csak jelezni, főleg ha a másiktól is ezt látja. De tényleg majd az idő eldönti, vagy fog jelezni, vagy nem, nem sokat lehet tenni ez ügyben, hacsak nem hajlandók kutyasuliba járni vele, őrző-védőzni, aztán felfogadni egy kiképzőt, hogy tanítsa meg szakszerűen házat őrizni.

2011. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!