Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez hogy megy a kutya iskolában...

Ez hogy megy a kutya iskolában? Milyen fajták a legalkalmasabb erre a célra? Nagyon megváltozik utána?

Figyelt kérdés
Az őrző védő kiképzés lennék kíváncsi. Az érdekelne hogy a képzés után ugyan olyan kutya marad vagy átalakul egy gépkutyává pl. nem vihetem ember közelébe, nem vihetem sétálni
2011. jún. 5. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az őrző-védő kiképzés nem vadítás, sőt, épp ellenkezőleg. A kutyának az is csak játék, és a képzés közben megtanulja kontrollálni magát, és a gazdi is a kutyát. Nem fog megváltozni tőle, maximum nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz, mivel le vannak vezetve az energiái, kiélheti az ösztöneit.

Gyakorlatilag bármilyen fajta alkalmas erre, hallottam már profi ŐV-s újfundlandiról meg tacskóról is, de általánosságban a munkakutyák és a vadászkutyák kaphatóak rá leginkább, meg az alapvetően domináns egyedek bármilyen csoportból.

2011. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát semmi változás nem áll be tehát nem lesz agreszívabb más kutyákkal
2011. jún. 5. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó helyre mész ÖV-zni, akkor attól pont, hogy jobban kézben fogod tudni tartani a kutyádat, a kutya megtanulja kontrollálni az ösztöneit, te pedig a kutyát. A kapcsolatotok csak javulhat, és éles helyzetben is sokkal könnyebben tiltod le a kutyát bármiről.


Ha rossz helyre mész, akkor benne van a pakliban, hogy növeli az emberekkel szembeni agresszivitását, és pl. egy fixírozás miatt már simán nekiugrik valakinek.

2011. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ŐV eleve soha nem irányul kutyák ellen, tehát a kutyákkal szembeni viselkedésén kicsit sem változtat. Arra ott az általános kutyaiskola (ami nélkül nem is engednek ŐV-re normális helyeken), ahol végeztek közömbösítéses gyakorlatokat, és segítenek kezelni az agressziót. Persze az ŐV következményeképpen beállt általános engedelmesség révén ritkábban fog verekedni, hiszen gyorsabban le tudod állítani, ha nekiállna.
2011. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan viheted emberek közé:)sőt...
2011. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutyát vihetsz. Ők ezt játéknak fogják fel. A legkönnyebben a munkakutyák tanulják meg, de bármelyik rávehető.

Pásztorkutyát viszont nem ajánlatos.

2011. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen kutyád van , de egyáltalán nem való minden kutyának öv.Egy öv-nél nem csak zsákmányösztönre építenek hanem védőre is , az meg nem való minden fajtának.A full zsákmányos dolgot meg nem nevezném öv-nek , inkább zsákmányjátéknak nevezném.
2011. jún. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arra az őv-re, amire ő akarja vinni bármilyet lehet. Ismerek nem egy cipő méretű kutyát, amelyik sikeresen csinálja és élvezi ezt a műfajt. Természetesen komoly őv munkára, nem pedig a sulis bohóckodásra már komolyabb kutya kell. Azonban a sulikban a rongyrázós és karos csibészelős műveletre bármit lehet vinni és lesz sikerélménye a kutyának és a gazdinak is.

Mint mondtam egyedül a pásztorokat nem javasolom, mert sem a méretük, sem a viselkedésük nem alkalmas erre, kiölik belőle az igazi pásztorkutyás harcmodort. És pont ők azok a fajták, amiket nem kell tanítani ilyenre, önállóan végzik a dolgukat.

2011. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!